Site για αγορες μεσω ιντερνετ!

Είχα παραγγείλει από το αγγλικό amazon ένα 2 games, και ένα ημερολόγιο και τα είχαν φέρει μέσα σε κούτα, και ήταν άθικτα. Ελπίζω να σε βοήθησα μαν:)


Now playing: Heathen - Control By Chaos
via FoxyTunes

amazon απλα respect! οτι και να πάρεις το σενιάρουν κομπλέ! απλά το αμερικάνικο αργεί περισσότερο απο το αγγλικό όπως είναι λογικο.

παίδες, έχει αγοράσει κανείς τίποτα από zavvi.com?

Μπορει να μου εξηγησει κανεις πως γινονται οι αγορες μεσω amazon γιατι ειναι ασχετος?Κανω register…Διαλεγω τι θελω να αγορασω και μου το στελνουν σπιτι?Που πληρωνω?

Με prepaid καρτα πληρωνεις,διαβασε ολο το ποστ:

http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=782605&postcount=52

Μου τα αφησαν και σπιτι 1-2 φορες αλλα συνηθως(ειδικα αν ειναι μεγαλο το δεμα)σου ρχεται χαρτακι απ το ταχυδρομειο και πας με αυτο και τη ταυτητα σου για να το παραλαβεις απο το κοντινοτερο(αναγραφομενο)ΕΛΤΑ.

Mια ερώτηση σχετικά με την prepaid … Εχω την prepaid της Κυπρου και στις 03/10 ληγει … Άλλα ήδη έχει ανανεωθεί , και πλεον στο i-cardonline , λεει ως ημερομηνια λήξης την 03/12 . Τώρα που την δοκίμασα όμως στο cdwow , μου εβγαλε προβλημα , όταν έβαλα λήξη : 03/12 … όποτε έγραψα πάλι 03/10 για να γίνει δεκτή η αγορά …

Η ερώτηση είναι , αν θα δέχεται ως ημερομηνία ληξης την 03/12 απο Απριλη και μετα ? … ή παίζει να υπάρξει προβλημα … έχει συμπληρώσει κανεις 2ετια με την κάρτα του ? :-k

Εγω τον Μαιο συμπληρωνω και δεν μπορω να βοηθησω.
Νομιζω ομως οτι αν δεν πας στην τραπεζα δεν μπορει να αλλαξει
η ημερομηνια ληξης.

Αν δεν απαντησει καποιος τις επομενες 14 ωρες θα παρώ τηλέφωνο :stuck_out_tongue: … Πάντως η ανανέωση έχει γίνει … έχουν πάρει δηλαδη τα 5e απο την κάρτα μου … και οπως είπα στο i-cardonline γραφει πλεον 03/12 … Eυχαριστω παντως … :slight_smile:

Καποια καταστηματα που πραγματοποιω τις αγορες μου. Υποψην, ολα ειναι Ευρωπαικα καταστηματα, οπου τα στελνουν απο χωρα μελος στην Ελλαδα. Αυτο εχει πολυ μεγαλη σημασια, μιας και το τελωνειο/ελτα εχουν μια πολυ μεγαλη ταση να καταστρευουν πραγματα που τα στελνουν εκτος χωρα Ευρωπαικης ενωσης…
Απο τα παρακατω, εχω αγορασει αλλα και αγοραζω πραγματα απο μουσικη κτλ.

www.play.com

  • Πολυ καλες τιμες, συχνες προσφορες. Το ιδιο το καταστημα πουλαει μονο καινουργια και αυθεντικα σιντι/μπλουζες.Μεγαλη ποικοιλια απο μουσικη, φερνει και παλια πραγματα αν παραγονται ακομα. Δωρεαν μεταφορικα σε ολα τα προιοντα του για Ελλαδα.
  • Πολλες φορες στελνει αργα τα πραγματα. Αρκετα απο αυτα μπορει να ειναι εκτος πωλησεις και να μην εχει ενημερωθει η βαση δεδομενων τους. Υπαρχει οριο αγορας που μπορει να κανει καποιος απο Ελλαδα, οπου στην παρων φαση ειναι £30.Αν και το ιδιο το καταστημα πουλαει μονο καινουργια και αυθεντικα πραγματα, οι πωλητες που συνεργαζονται εχουν και μεταχειρισμενα, οπου πολλες φορες εχουν ελλειπη/λανθασμενη περιγραφη. Αρκετα μετριο after sales support σε πολλες περιπτωσεις.

www.blahdvd.com

  • Καινουργια και αυθεντικα προιοντα. Πολυ καλες τιμες και καλη ποικοιλια. Πολυ γρηγορη αποστολη για Ελλαδα με λιγα χρηματα (περιπου 1.5?).
    Φοβερες προσφορες ανα καιρους. Συγκριτικα με ολα τα αλλα, εχει ισως τις καλυτερες τιμες για μουσικη. Καλο πακεταρισμα στα προιοντα τους. Πολυ καλο after sales support.
  • Μικροτερη ποικοιλια απο τα περισσοτερα αλλα καταστηματα. Αρκετα αργο restock σε πολλα προιοντα.

www.thehut.com

  • Εκπληκτικες προσφορες ανα διαστηματα. Φτηνα μεταφορικα (περιπου 1.5?). Εχουν αρκετα δυσευρετα πραγματα σε πολυ χαμηλες τιμες.
  • Τραγικα αργο συστημα αποστολης. Οχι και τοσο καλο after sales support. Αρκετα πραγματα ειναι εκτος στοκ, αλλα δεν εχουνε τοσο καλα ενημερωμενη βαση δεδομενων.

www.hmv.com

  • Αρκετα δυσευερετα πραγματα. Κατα καιρους εχουνε ειδικες εκδοσεις οπου τις πουλανε μονο αυτοι. Πολυ καλες προσφορες ανα καιρους.
  • Αρκετα ακριβοτερο απο ολα τα αλλα. Οχι και τοσο φτηνα μεταφορικα. Αρκετα περιορισμενη βιβλιοθηκη.

Αγοραζω και απο τα 4, με καλυτερο το blahdvd. Σε γενικα πλαισια, ετσι εχω βρει σχεδον τα παντα. Το λιγοτερο που γλυτωνω ειναι 5? για καθε σιντι και εως 15? για μπλουζες.

Ωραιο ποστ φιλος :slight_smile:

ινδδ. πάντως όριο στις αγορές το πλέυ δεν ξέρω κατά πόσον έχει και σε ποιές περιπτώσεις. το the wire είχε 70 ευρώ, δεν έπαιξε πρόβλημα…

Για αγορες απο τους συνεργατες τους, δεν υπαρχει οριο. Αυτοι οριζουν τις εκαστοτε “συνθηκες πωλησης”
Η ολη φαση εκει ομως ειναι σαν το ebay/amazon. Μπορει να σου τυχη πραγματικα καλη ευκαιρια, αλλα και φαση να κλαις τα χρηματα σου. Εχω αγορασει μουσικη απο μεταπωλητη του play και να πανε ολα μια χαρα, αλλα και εχω παρει πραγματα και να προσπαθω να βγαλω ακρη με καταγγελιες κτλ.

Περι κακων καταστηματων, μεινετε μακρυα απο το cdwow. Υποτιθεται πως τα στελνουν απο Ευρωπη, αλλα τα στελνουν απο παντου αλλου! Ειχα παραγγειλει 3 σιντι ULVER. Το πρωτο ηρθε απο χονγκ κονγκ, το δευτερο απο Ελβετια και το τριτο απο καποια νησια επισης εκτος Ευρωπαικης ενωσης.
Και τα 3 καθυστερησανε παρα πολυ, ειδικα το ενα σιντι το περιμενα δυομιση μηνες… Απο οτι φαινεται, εχουν αποθηκες σε διαφορα μερη του κοσμου, και στελνουν οτι εχουν αναλογα με την διαθεσημοτητα της καθε αποθηκης τους.

Τα παραπανω καταστηματα (πλυν του fmv), εχουνε και αυθεντικες μπλουζες συγκροτηματων/τραγουδιστων σε επισης πολυ καλες τιμες. Δυστηχως κανενα δεν εχει αρκετα καλη ποικοιλια, μονο το play κααααπως την παλευει και φερνει καποια επιπλεον πραγματα σε σχεση με τα αλλα.
Θα κανω συντομα και ποστ με Ευρωπαικα καταστηματα με μπλουζες κλπ. Δυστηχως οι διαφορες στην τιμη δεν ειναι τοσο μεγαλες οσο θα περιμενε καποιος (και οσο θα θελαμε :P). Τουλαχιστον, αυτες που φερνουν ειναι οι επισημες και οι αυθεντικες. Φιλος μου ειπε πως μεχρι και το μετροπολις ειχε ανεπισημες μπλουζες!

Ασ’ τα αυτά και άνοιξε thread για Getta Robo ΤΩΡΑ!!!

Μια χαρά είναι και το cdwow.

πηρα το box-set του wire απο amazon.co.uk το δεκεμβρη

εκανε 10-15 μερες να ερ8ει

μεσα σε προστατευτικο κουτι.ολα κομπλε.

λιγο καθυστερημενα αλλα καλιο αργα παρα ποτε η απαντηση

μιλάω για αυτό http://www.play.com/DVD/DVD/4-/5388700/The-Wire-The-Complete-Seasons-1-5-Box-Set/Product.html, είναι του πλέυ 100%, όχι συνεργατών :!: από playtrade αγόρασα μια φορά και από τότε το αποφεύγω…

θενξ. δε σκοπεύω να ξαναπάρω dvds σειράς από το play [-X είπαμε καλή η τιμή, αλλά δεν είμαι τόσο εύκολος πελάτης.

από αυτό έχει πάρει κανείς? έχει ωραία πράματα.

Εχω παρει εγω…αν δεν σε πειραζει που τσιμπανε λιγο τα ταχυδρομικα,παρε αφοβα…Καλη ποιοτητα κι ολας :wink:

Καλημερα απο e-bay γινεται να πληρώσω με αντικαταβολή (cash on delivery)???

χμμμ…δεν το εχω δει ποτε αυτο. Στο Ebay η με bank transfer, ή κατα κυριο λογο με PayPal