Site για αγορες μεσω ιντερνετ!

θα βρεις ελαχιστους να παρεχουν τετοια δυνατοτητα γιατι πολυ απλα το ebay δε παρεχει καμια προφυλαξη στους πωλητες για συναλλαγες με c.o.d.

Βασικα αντικαταβολη κανουν μονο μερικοι Ελληνες πωλητες αντε και καποιοι
Κυπριοι.Απο αλλη χωρα δεν νομιζω οτι υπαρχει αυτη η δυνατοτητα…

Δυνατοτητα απο αποψης του αν γινεται να γινει cod απο ξενη χωρα-Ελλαδα υπαρχει νομιζω.Δε γνωριζω δηλαδη καμια νομικη δικλειδα που να μη το επιτρεπει η γενικα κατι που να μη το καθιστα ευκολο αν ο αλλος αποφασισει να πουλησει και με αυτο το τροπο.

Αλλα οπως ξαναπα για τον πωλητη του ebay δεν υπαρχει κατι που να τον προστατευει αμα γινει καμια μαλακια εκ μερους του αγοραστη οποτε δεν ειναι βλακας να παρεχει τετοιο πραμα.

Κι οχι μονο στο ebay δηλαδη,επιλογη cash on delivery απο καποιο σαιτ σε ξενη χωρα δε θα βρεις γιατι δεν ειναι αμεση/σιγουρατζα πληρωμη.πχ εσυ μπορει να μη πας να το παραλαβεις τελικα απο τα ΕΛΤΑ.Για σενα δε τρεχει απολυτως τιποτα,ο πωλητης ομως και ζημιωνεται απο τα μεταφορικα και χανει ασκοπα το χρονο του.Ενω Paypal ειναι πληρωσες,στο στελνω και ολα οκ.

ebay.gr γεγονός!

το καταναλωτικο μου ένστικτο απελευθερώνεται !!!:stuck_out_tongue:

Unfortunately, we are unable to deliver items over £30 to Greece

Οσοι ψωνιζετε απ το play για πειτε…δεν ειναι πολυ λιγο το οριο?και γιατι συμβαινει αυτο μονο στην ελλαδα??

edit:ακυρο εχει αναφερθει πιο πριν :slight_smile:

Απο SetalightRecords εχει αγορασει κανεις?κανα προβλημα να αναφερει

Έχει αγοράσει κανείς από www.theomegaorder.com ??? … Φτηνό φαίνεται , με στάνταρ 8$ μεταφορικά ότι και να πάρεις ( νομίζω ) … απλά λέει , αν δεν πληρώσεις παραπάνω και χαθούν , την πούλεψες :stuck_out_tongue:

μερικα τα ειδα φθηνα μερικα ακριβα…
παντως καλο ειναι

εχει και αυτο.

[SIZE=“4”]KREATOR - Live Kreation (ltd. ed. 2CD/DVD) [/SIZE]

Our Price: $21.49

http://www.theomegaorder.com/s.nl/it.A/id.15564/.f?sc=2&category=2009

δεν εχω μια…τα κερατα μου…:frowning:

Starting at $8 total fee depends on weight.

δεν έχει μεταφορικά οχτώ δολλάρια για ό,τι κι αν πάρεις ωρέ. μακάρι, αλλά που τέτοια τύχη. ξεκινάει από οχτώ δολλάρια και ανεβαίνει.

ξερει κανεις κατι γι αυτο;;;αξιοπιστο;;
http://eprosfora.gr/6AZLE

μακρια

χαχαχα πολύ αξιόπιστο αφού μπορείς να πάρεις λαπι τοπι με 1 ευρο :lol::lol::lol:

http://www.recordshopx.com/

πρώτη παραγγελία.

[ul][li]δεν έχει τιμές τύπου play.com, αλλά έχει καλές τιμές (8-9 ευρώ) σε πολύ πράμα.
[/li][li]το packaging θα μπορούσε να είναι καλύτερο (π.χ. ένα slipcase που πήρα, ήρθε λίγο στραπατσαρισμένο στις άκρες)
[/li][li]τα cds δεν έχουν όλα ζελατίνες, αλλά είναι σε σχεδόν άριστη κατάσταση
[/li][li]αποστολή εντυπωσιακά άμεση, προχτές παρήγγειλα, σήμερα φτάσανε τα μισά
[/li][li]και αυτό που μου κανε μεγαλύτερη εντύπωση και με ώθησε να ποστάρω είναι το εξής: ζήτησα για κάποιο λόγο να μου αλλάξουνε 2 cds που μου χαν βάλει σε backorder με 2 άλλα λίγο φθηνότερα (9 ευρώ αντί για 10, όχι καμμια φοβερή διαφορά), χωρίς να κάνω καμμία αναφορά σε επιστροφή χρημάτων. σε ένα τέταρτο μου ρθε μέηλ από το paypal πως μου επιστράφηκαν δύο ευρώ και μετά από 2 λεπτά μου στειλαν μέηλ από το σάητ για να με ενημερώσουνε πως θα στείλουν ασαπ τα 2 cds. εμένα αυτά με σκλαβώνουν : P[/ul]
[/li]
ελπίζω να μη χαλάσει η καλή αυτή εικόνα… :slight_smile:

Μεταφορικά έχουν?

Europe (outside Finland) και όσον αφορά cds

1 - 2,90
2 - 2,90
3 - 3,40
4 - 3,90
5 - 4,40

για 10 κ πάνω, κερνάει το μαγαζί

Για cd’s/7’’/T-shirt η Φινλανδια και γενικοτερα οι Σκανδιναβοι εχουν και φτηνα εξοδα
αποστολης και απιστευτα γρηγορη παραλαβη.
Στηριζουμε !

Τα παρακάτω site είναι κυρίως για underground Death Metal :

http://www.epitomite.com/index2.html

Εpitomite Productions, Σου στέλνουν 10 cd με μόλις 14 $ ταχυδρομικά, και στα 3 cd σου κάνουν δώρο άλλα 3 !

http://www.comatosemusic.com/ (Είναι η εταιρεία του Steve Green από Lust Of Decay)

Comatose Music, Στα 3 cd σου κάνουν το ένα δώρο !

www.goregiasticrecords.com

Goregiastic Records, Στα 3 cd σου κάνουν το ένα δώρο !

Έχει παραγγείλει άπειρες φορές από τα παραπάνω site, και πάντα μου ερχόντουσαν σε 8 με 10 μέρες !!!

Γειά κ από μένα σε όλους παιδιά! 1ο post από τη πάρτη μου!

Ερώτηση σχετικά με play.com

Στις 16 του μηνός έκανα τη πρώτη μου παραγγελία χρησιμοποιώντας χρεωστική Πειραιώς μέσω play (1 cdακι machine head ), το οποίο κόστιζε 5.49 E.

Σήμερα αφού έκανα έλεγχο στο λογαριασμό μου, διαπίστωσα πως εκτός των 5.49 E που μου τράβηξαν, μου έχουν δεσμεύσει επιπλέον 3 Ε.

Κάλεσα στην Πειραιώς κ μου είπαν πως το ποσό των 3 ευρώ έχει κρατηθεί από την paypal αλλά σε 3 διαφορετικές ημερομηνιές δλδ. (1 ευρώ στις 16/6, 1 στις 17/6 κ 1 στις 18/6)… Λογαριασμό στην paypal εγώ όμως δν έχω. Γνωρίζει κάποιος την διαδικασία κ αν απλά κρατείται το ποσό με σκοπό να μου το επιστρέψουν μετά από κάποιες μέρες?

Επίσης από τη στιγμή που έκανα την παραγγελία, το status μου άλλαξε από order received στις 16, σε packing στις 17 κ τέλος σε posted στις 18 (οι ημερομηνίες που έγιναν οι αντίστοιχες χρεώσεις).
Αν μπορεί κάποιος ας με διαφωτίσει… Δν είναι τόσο αυτά τα 3 ευρώ αλλά αν είναι κάθε φορά που θα παραγγέλνω να έχω αυτές τις κρατήσεις…

wellcome

εφοσον δεν εχεις κανει λογαριασμο στην Paypal δεν στα εχει παρει η Paypal …
αυτο ειναι απλο…
στο Play καθε φορα που κανεις λογαριασμο σου κραταν ενα ευρο για την συνδεση τις καρτας σου…
αν εχεις κανει 3 λογαριασμους ή εχεις αλλαξει 3 φορες τα στοιχεία σου, σου εχουν κρατησει 3 ευρο…
αυτα σου τα επιστρέφουν μην φοβάσαι…
και φυσικα δεν σου κρατανε 3 ευρο σε καθε παραγγελια…

επισης μηπως εκανες το λαθος να παρεις απο καποιον που πουλουσε το cd μεσα στο Play Και δεν ηταν το ιδιο το πλαυ…??
εχεις το Link απο το προϊόν…??