Site για αγορες μεσω ιντερνετ!

Μπορει καποιος να μου πει τι ειναι η επιλογη cash in advance για παραγγελεια απο εξωτερικο?

Ποιο προτείνετε ως καλύτερο - πιο πλήρες online store για μεταλ; Cd και t-shirts κυρίως ψάχνω!

(βρήκα διάφορα αλλά κανένα που να με ικανοποιεί 100% - το ένα έχει όσα ψάχνω από μια μπάντα, το άλλο από την άλλη, και θα καταλήξω να δίνω 40 ευρώ σε μεταφορικά)

δεν ξερω αν ειναι το σωστο topic αλλα θελω να ρωτησω αν εχουν ανοιξει οι αγορες μεσω ιντερνετ?γνωριζει καποιος κατι?

Το Bowel of Noise είναι αρκετά καλό απο ότι έχω δει στο σάιτ του.

Έχει ψωνίσει κανείς από Sabotage Records? Ρωτάω γιατί έχω κάνει μια παραγγελία εδώ και πάνω από δυο εβδομάδες και δεν έχω παραλάβει τίποτα. Ενώ την πρώτη μέρα μου στείλανε e-mail επιβεβαίωσης “ευχαριστούμε μπλα μπλα, το δέμα θα το στείλουμε αύριο μπλα μπλα” ακόμα περιμένω, έστειλα και e-mail για να ρωτήσω αν έχει πάει κάτι στραβά χωρίς να μου απαντήσουν ποτέ.

Να φανταστείτε ότι η παραγγελία ήταν για Γερμανία γιατί βρίσκομαι εδώ αυτήν την στιγμή και η εταιρία είναι από Γερμανία οπότε οι 17 μέρες είναι πολλές.

Είχε κανείς άλλος παρόμοια εμπειρία από την συγκεκριμένη εταιρία?

Έφτασε;

Έφτασε ναι, με καθυστέρηση άλλες 12 μέρες.

Μου απάντησε ότι ήταν εκτός για οικογενειακούς λόγους, Οπότε μάλλον θα έτυχα στην περίπτωση αλλά τι διάολο ένα άτομο τρέχει την εταιρία?

Καλησπερες!!

Σκεφτομαι να κανω λογαριασμο σε ebay η amazon μιας κ επαψα εδω κ καιρο να χρησιμοποιω το play.com κ εχω καποιες αποριες:

  1. υπαρχει καποιος περιορισμος τωρα με τα c.c.;
  2. μπορω να χρησιμοποιησω τη χρεωστικη μου η μονο με paypal;
  3. ποιο απο τα 2 θα μου προτεινατε κ ποια εκδοση του (usa, eng);

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

χρησιμοποιω το αγγλικο amazon οποτε για το ebay δεν εχω αποψη

1.προσωπικα αγορασα σημερα και δεν παρατηρησα κατι
2.χρησιμοποιω χρεωστικη οπως εκανα και στο Play.com
3.χρησιμοποιω το αγγλικο γιατι στο αμερικανικο (τουλαχιστον σε οτι με ενδιεφερε) ηταν πιο ακριβα τα μεταφορικα

Μολις εκανα εγγραφη!
Σ’ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.
Μια τελευταια ερωτηση μονο…υπαρχει επιλογη μετατροπης απο λιρα σε ευρω;

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ναι στο λεει στο τελος πριν την οριστικη αγορα…το αρνητικο ειναι οτι η ισοτιμια ειναι διαφορετικη απο την πραγματικη…δηλαδη ενω ειχε πχ κανονικα 1,15 αυτοι το χρεωναν 1,21 με αποτελεσμα να βγαινει λιγο παραπανω

Οκκ…αν η διαφορα ειναι σε σεντς κλαιν!
Ευχαριστω κ παλι

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

η earache έχει βγάλει αρκετά cd σε τιμές ξεφτίλα για όποιον ενδιαφέρεται…
Δεν ξέρω τα μεταφορικά για Ελλάδα αλλά τα CD είχαν 1-2 λίρες (SSS, Bonded By Blood, Gama Bomb, Dillinger Escape Plan, Deicide κοκ).

ξεθαβω ενα παλιο thread
πειτε κανα site για αγορα μεταλ δισκων και κυριως black
σε περιπτωση που αποφασισω να παρω κατι γιατι εχω χρονια να αγορασω δισκο :blush:

Van records

1 Like

αχετο αυτο το metalera δεν δεχεται online αγορες?
πρεπει να στειλουμε email τι θελουμε να παραγγειλουμε?

Η soulseller Records τελευταία επανεκδίδει αρκετούς κλασικούς δίσκους εάν σε ενδιαφέρει.

1 Like

Πέρα από τις γνωστές δισκογραφικές (Hell’s Headbangers κλπ), καλή επιλογή είναι το bandcamp του κάθε καλλιτέχνη. Το αρνητικό είναι πως δε μπορείς να παραγγείλεις 10 δίσκους από διαφορετικές μπάντες μαζί και να γλιτώσεις μεταφορικά.

1 Like

Αυτο θα ηταν οτι καλυτερο

τι λέτε είναι αξιόπιστο το bancamp γενικά ; (έρχονται στην ώρα τους, εάν αργήσει υπάρχει τρόπος εντοπισμού της παραγγελίας κλπ).

1 Like