Αθλητικά Sites

νταξει νομιζω πως η εποχη της φυλλαδας εχει περασει και πια ολοι την βρισκουμε με τα διαφορα αθλητικα sites…πειτε πιο σας ικανοποιει περισσοτερο,συζητησε για το καθενα κτλπ κλτπ…εγω παντως πολυ παλια εμπαινα sportime.gr
μετα κολλησα με το gazzetta αλλα μου φαναιτε οτι δραματοποιει ολα τα πραματα για να πουλαει…τωρα τελευταια μπαινω sport24 μου φαινεται πιο υγιες απο ολα, αλλα βεβαια θα παιζουν και εκει μπινιες…βαζω συμβολικα και ενα πολλ!

εξαιρεσα site οπαδικα και εφημεριδων

τα αθλητικά site δεν ειναι και τόσο αθώα οσο φαίνονται…ίδιοι άνθρωποι ελέγχουν τα περισσότερα, και πολλά άρθρα τους προωθούν θέσεις διοικήσεων
σα να λέμε μια νέα εκδοχή των εφημερίδων

και τσαμπα ετσι? μην το ξεχναμε. αλλο που αυτοι παιρνουν φραγκα αναλογα με τα κλικ που κανουμε εμεις.

ισχυει αλλα νομιζω υπαρχει και μια μικρη μεριδα που ειναι υγειης

www.sport24 και παλια www.goal.com που πλεον δεν εχει ελληνικη εκδοση ,και στην ξενη εχει 100 ειδησεις το λεπτο και 700 σχολια σε καθε θεμα

επισης www.arcadia-sports.gr που κανουν φοβερη δουλεια

Eγω ψηφισα “άλλο”… :roll:
Και ειναι καθαροτατο (για την ώρα τουλάχιστον-μην λεμε μεγαλες κουβεντες)

άντε να μαθαίνουμε λίγο

sport24=contra=prasinanea=redplanet=olapaok

gazzetta=sportdog=leoforos=katimagiko

δίχως να αναφέρω τα ειδησεογραφικά

νέος “δικτάτορας” των media θέλει να γίνει και ο τράκης που έχει την πράσινη(κίτρινη)

gossiptv-newsbomb-theplayer-onsports

όλα τα παραπάνω θα τοποθετηθούν κάτω από το portal http://www.dpg.gr/

ναι σωστά μαντέψατε
d όπως δημήτριος
p όπως παύλου
g όπως γιαννακόπουλος

Αλλά έτσι είναι ο μαλάκας ο νεοέλληνας θέλει 50 αθλητικά/οπαδικά site, 150 ειδησεογραφικά, καμιά 500αρια blog με αποκλειστικές ειδήσεις και ντοκουμέντα για να πουλά πνεύμα μετά στις παρέες του ότι εξώ ξέρω και αυτό που σου λέω και το άλλο. Η πολύ δημοκρατία θα μας φάει στο τέλος…

όπως τα λέει είναι…τουλάχιστον για το ποια είναι “αδερφικά” site

sport-fm μπαίνω περισσότερο, λόγω συνήθειας, αλλά με εκνευρίζει που το μπασκετ του ειναι απίστευτα υποτιμημένο. Οπότε αναγκάζομαι και μπαινω και στο superbasket το οποίο χρειάζεται δουλειά μεν, είναι τίμιο δε.

Για τις α(θ)λητικές φυλλάδες έχω ξαναεκφραστεί. Βγαίνουν 12 νομίζω από αθήνα μόνο μεριά, δίχως να προσμετρώ της Θεσ/νίκης. Εδώ ακόμα και η Νέα Κρήτη, καθημερινή παγκρήτια πολιτική εφημερίδα συχνά/πυκνά έχει οπαδικά πρωτοσέλιδα για τον ψόφη, το καμάρι τση κρήτης. Ο ρόλος τους είναι πλέον παρωχημένος. Τι στο πούτσο βρίσκουν και γράφουν κάθε μέρα. Θα αρκούσαν τρία φύλλα την εβδομάδα. Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή από δυο το πολύ τρεις φυλλάδες. Με τα site ας πούμε τι γίνεται. Φτιάχνω ένα site και το ονομάζω “Φέξε μου και Γλίστρησα”. Αν καταφέρω και αποκτήσω επισκεψιμότητα, άρα αυξήσω το μερίδιο μου στις διαφημίσεις, θα μαζέψω και πιο πολλούς ρουφιάνους να αρθρογραφούν. Μόλις φτιάξω μια ομάδα ν αρδ που πρόσκεινται στην χ ομάδα, θα ανεβάσω και ένα οπαδικό αδελφάκι site της χ ομάδας και θα ανεβάζω τα άρθρα του στο μητρικό site μέχρι να το κάνω γνωστό. Διπλές διαφημίσεις, διπλά έσοδα με τον ίδιο αριθμό αρδ… κατόπιν πράττω το ίδιο για την ψ ομάδα, μετά την ω, ούτω καθεξής. Άντε ψηφίστε τώρα, κοπρόσκυλο, γαζέλα ή φέξε μου και γλίστρησα…

Κι εγώ sportfm μπαίνω για να δω κάνα πρωτοσέλιδο και να διαβάσω τις εξυπνάδες του Νικολακο. Μετά βέβαια ανάλογα με τον χρόνο που έχω μπαίνω και στα sport24, gazzeta και contra και μπαίνω και σε κανένα οπαδικό…

Εγω μπαίνω gazetta leoforos prasinanea contra sport24 και σπορφμ.

Σπάνια βλέπεις σοβαρό άρθρο

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

superbasket ωρε…
και κοντρα για τα πρωτοσελιδα και απο συνηθεια και sentragoal για τον ιδιο λογο
και σε κανα leoforos για χαβαλε

Sport24:):!:

Aυτό είναι πανεύκολο αμα εισαι ο Μάρης ή ο Οντόνι. Αν ανοίξω εγω ενα site θα μου φυγει ο χριστος και η παναγια και θα πρέπει να δουλευω τσαμπα και μονος για ατέλειωτες ώρες μέχρι να βρω την πρωτη διαφημηση (δηλαδη 1000 ευρω το μηνα)και να αποκτησω και καναν δευτερο να γραφει μαζι μου (και να παιρνουμε απο 500 ευρω). Το προβλημα ειναι πως αμα εγω ειμαι μαζοχας και θελω να το κανω αυτο τοτε με γεια μου και χαρα μου. Αμα όμως ειμαι και λίγο λαμόγιο, τοτε τσαμπα δεν θα δουλευω εγω, θα δουλευουν δυο τρια παιδακια που θα τα εχω στο περιμενε για κανα δυο χρονια. Και τωρα ελα πες μου. Τι ειναι προτιμότερο; Να ειμαι φραγκατο αφεντικο και να κανω τις λαμογιες που λες ή να ειμαι αφραγκο αφεντικό και να κανω τις άλλες λαμογιες; Ή να ειμαι ενας μαλακας που δεν θέλει να εχει σχεση με τετοια λαμόγια και να πειναω; Φεξε μου και γλυστρισα, τρομοκρατια ειναι η μισθωτη σκλαβια λεω εγω…

Αυτό κατάλαβες εσύ; Ότι εγώ ή εσύ ένα μερμηγκάκι στον ωκεανό θα φτιάχναμε το “Φέξε μου και Γλίστρησα”; Παράδειγμα έφερνα για το πως στήνονται όλες αυτές οι κωλοεπιχειρήσεις. Οι ίδιοι που κάνουν κουμάντο στο γραπτό και περιοδικό τύπο είναι και αυτοί που κάνουν και στον ηλεκτρονικό πάνω κάτω. Βλέπε ΔΟΛ και in.gr

παντως να προσθεσω και εγω μια ιστορια για την ποιοτητα του περιεχομενου των sites που με απογοητευσε : στην ταξη ειχα εναν συμμαθητη ο οποιος ήταν οπαδος του παο
(βεβαια οχι τιποτε τρελα πραματα…απλα υπηρχαν τα κλασσικα πειραγματα και οι ατερμονες συζητησεις για διαιτησια κτλπ). Αυτος ηταν ο κλασσικος τυπος που εχει καθε ταξη που ειναι παπαρδελας εχει αποψη για τα παντα,μιλαει συνεχεια αλλα τις περισσοτερες φορες ειναι αστοχος στα περισσοτερα θεματα και μιλαει χωρις ουσια…καλο παιδι ειναι αλλα ετσι ειναι ο χαρακτηρας του…ειναι 19 χρονων…με αυτα και με αυτα γνωρισε εναν διευθυντη γνωστου αθλητικου site ο οποιος του ζητησε να γραψει μερικα αρθρα για το site…φυσικα το παιδι δεν εχει σχεση με δημοσιογραφια και αποκλειεται αυτος να τον προσλαβει για να εργαζεται…απλα ζητησε αρθρα fillers ας πουμε!!! δεν απαξιωνω το παιδι αλλα μονο και μονο το μικρο της ηλικιας του και η οπαδικοτητα που τον διακατεχει ακομη το καθιστουν λιγο αδυνατο να γραψει αρθρο ποιοτικου αθλητικου περιεχομενου…τα σχολια δικα σας!!!

edit: @manson21 ποιο ειναι το καθαρο που λες?

Oχι. Απλα πηγα ενα βημα παρακατω αυτο που ειπες.

@Spex: Ποιο ειναι το site που προσεγγισε τον φιλο σου; Μπορεις να μου το στειλεις εστω και με pm;

@spex

το 80% των κειμένων που διαβάζουμε, καλύτερα να τα έγραφαν 19χρονοι. τα ίδια θα έγραφαν κ θα ήταν και της ηλικίας τους. υπάρχουν ελάχιστοι δημοσιογράφοι που έχει νόημα να διαβάζεις, πιο σοβαρά πράγματα διαβάζω εδώ στο φόρουμ. ειδικά αν σκεφτείς τους ρεπορτερ ομάδων, είναι να βάζεις τα κλάματα…

@manson21 σορρυ αλλα δεν θελω να διακυνδινευσω με οποιοδηποτε τροπο να εκθεσω το παιδι…

@montecristo συμφωνω καθως ενας νεος ειναι βλεπει συνηθως τα πραματα απο μια πολυ διαφορετικη και πιο ενδιαφερουσα σφαιρα. Αλλα το το συγκεκριμενο παιδι (οπως και αλλα παιδια) νομιζω(μαλλον ειμαι σιγουρος) οτι δεν εχει ακομη την ικανοτητα να βλεπει καθαρα απο την δικια του οπτικη και να μην επιρεαζεται απο τα υπολοιπα οπαδικα μμε τα οποια εξυπηρετουν και συμφεροντα…οπως λες ομως και οι αλλοι ρεπορτερ δεν ειναι καλυτεροι…