Six Feet Under

εψαξα αλλα δεν βρηκα θρεντ???#-o περιεργο μου φαινεται για αυτο αμα εχω κανει λαθος και υπαρχει συγχωρεστε με…τι εχετε να πειτε αυτη τη power metal μπαντα???μια απο τις αγαπημενες μου σε αυτη τη σκηνη…

8O8O8O8O8O

Παουερ?Μιλαμε για την ιδια μπαντα?

death??:-s

διασκεδαστική μπάντα, απο ένα σημείο και μετά μάλλον το κούρασαν πλέον όλα τα αλμπουμ τους είναι εντελώς ίδια και αρκετα ανεμπνευστα. Ασε που αυτό το αστείο με τις διασκευές έχει παρατραβήξει.Τα πρώτα τους πάντως τα γουστάρω κάργα.

Υ.Γ. Γιατί δεν έχουν έρθει πότε στη ελλάδα?ξέρει κανείς καμια ιστορία?

το εκαναν καλυτερο ακομα και απο το οριτζιναλ!

οχι το TNT ρε φίλε… με σκότωσες.

Εξι ποδια κατω ειναι η φαση μαγκες

οπως με σκοτωνει το να το ακουω απο τους ac/dc η χειροτερα?

Eγώ μόνο το Warpath έχω ακούσει και αυτό διότι όταν είχε κυκλοφορήσει είχε τύχει αρκετής αναγνώρισης από το ευρύτερο κοινό λόγω των πολύ καλών κριτικών που είχε από τον τύπο της εποχής. Ωραίος δίσκος, heavy, πορωτικός, mid tempo, και φωνητικά μούρλια (όταν δεν του ξέφευγαν τα καθαρά του που ήταν απαίσια). Αυτά θυμάμαι από τον δίσκο αυτό, πάνε και πάνω από δέκα χρόνια σίγουρα που έχω να τον ακούσω όποτε σχωράτε με αν ξεχνάω κάτι. Α! θυμάμαι έντονα ένα σημείο που με πόρωνε αρκετά:

Survival - a vicious lust for blood!

η κάτι τέτοιο.

Όταν ήταν στα πάνω τους, δεν έρχονταν πολλές εξτριμ μπάντες στην Ελλάδα.

Τα τελευταία 6-7 χρόνια έχουν ελαττώσει σημαντικά τις λάιβ εμφανίσεις τους.
Εγώ τους είδα πέρσι στο Brutal Assault και παρότι στο στούντιο είναι εδώ και αιώνες μετριότατοι, λάιβ στέκουν μια χαρά. Ρισπέκτ στη ράστα του μπαρνς που πλέον φτάνει σχεδόν στον αστράγαλο!

haunted, warpath και maximum violence, που εχω ακουσει γαμανε.
απο εκει και περα μονο τις διασκευες στο back in black.
το groovατο death metal τους γαμουσε και θα γουσταρα να τους δω live.

Tα 3 πρωτα τους ειναι μνημεια του ειδους…μετα καπου το χασαν…φοβερη και αξεχαστη επισης η διασκευη τους στο death or glory (Holocaust)

Αυτό ακριβώς, τα τρία πρώτα είναι πάρα πάρα πολύ καλοί δίσκοι. Απ’ τις death metal μπάντες που μ’ αρέσουν πολύ. Αλλά όχι power ρε παιδιά, που το είδατε το power?

συγχωρατε με

Το τελευταιο αλμπουμ ειναι ψιλομαλακια και επαναλαμβανομενο,αλλα στα πρωτα τους ειχανε αυτο το κατι,που τους εκανε γαμηστερους.Τωρα ειναι λιγο μαματα η κατασταση.

τι δουλεια εχει το power σε θρεντ των Six Feet Under;

Πόσες ώρες περίμενα ΑΥΤΟ το ποστ…

Αυτά τα υψίφωνα χωρωδιακά είναι μωρέ που μπορεί και να σε μπερδέψουν.

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?p=669424#post669424

δε ξερω, αλλα τον αγαπω.

Θα συμφωνησω με ολους αυτους που ειπαν οτι τα τρια πρωτα ειναι και τα καλυτερα τους.
Mid-tempo ρυθμοι,groove,φοβερες συνθεσεις και γενικοτερα 3 δισκοι που πρεπει να εχει ακουσει
καποιος που ασχολειται με το ειδος.
Οι μετεπειτα δισκοι ενω ειχαν καποιες καλες ιδεες μου φανηκαν καπως ξενερωτοι,επιπεδοι,ανευροι.
Οι διασκευες τους ειναι χαλια αλλα δεν πειραζει.
Αγαπημενη κυκλοφορια μαλλον το ντεμπουτο αν και αυριο μπορει να πω το Warpath και μεθαυριο το
Maximum Violence.
Kαι το Alive and Dead ΕΡ ηταν αξιολογο.