Six Feet Under(Γραφείο Κηδειών Φίσερ)

Το γραφω εδω και μετα ας ενωθουν

Ειμαι στο δευτερο κυκλο ακομα κι αυτο γιατι τα επεισοδια ειναι 50 λεπτα

Η μανα και η κορη ειναι οι αγαπημενες μου στη σειρα και την μπρεντα δεν την παω καθολου

Πολυ ωραια η σκηνη

[SPOILER]που η μπρεντα και ο νειτ πανε σε αλλα γραφεια κηδειων και ενω κλαινε , ο αλλος τους ρωταει για τα φερετρα . Ενω οταν κανει το ιδιο ο Ντειβ δεν σου φαινεται περιεργο[/SPOILER]

και δυο ατακες που μου αρεσαν

και εχω γελασει και εγω πολλες φορες δυνατα οπως ειπε και καποιος στο αλλο θρεντ

πολυ ωραια σειρα.να την δειτε.

στο τελος του 5ου κυκλου ετοιμαστειτε για[B][SIZE=“5”] ΠΟΛΥ [/SIZE][/B]κλαμα.

Δε θα κάτσω να τη δω, όχι τώρα…
Γενικά, τέτοια έργα με επηρεάζουν και δεν είμαι πολύ ευδιάθετη, ώστε να κάτσω να ψυχοπλακωθώ με μία σειρά που αναφέρεται στη ζωή και κυρίως στο θάνατο των ανθρώπων και τέλος επικεντρώνεται στο φόβο των ανθρώπων ως προς αυτό…
Προτιμώ να δω ένα ‘‘χαζοχαρούμενο’’ εργάκι…

Να πω πάντως την αλήθεια μ’αυτά και μ’αυτά με πείσατε…
ΚΑΙ ΕΙΔΑ τα τελευταία 5 λεπτά, να δω ‘‘τί-στο-καλό-παίζει’’ με αυτή τη σειρά…
Ωραίο φινάλε, πολύ συγκινητικό και πέρα για πέρα ΑΛΗΘΙΝΟ!!!
Τις στιγμές που έδειχνε τα ονόματα και τις χρονολογίες γέννησης/θανάτου σε συνδυασμό με αυτή τη μουσική στενοχωρήθηκα πολύ…ήταν πάρα πολύ όμορφο…

Και παρ’όλο που τελείωσε έτσι -και λογικώς τελείωσε έτσι, happy [U]end[/U] δεν υπάρχει, παρά μόνο στις ταινίες!- μου άρεσε γιατί ήταν ανθρώπινο (όπως ανέφεραν κάποιοι)
ούτε γάμοι ούτε ζευγαρώματα ούτε μαλακιούλες.

Ίσως κάποια στιγμή αξιωθώ να τη δω…από την άρχη προς το τέλος και όχι από το τέλος προς την αρχή…

δεν πας καλα

:lol::lol::lol:

Μα γιατί το λες αυτό; Κακή συνήθεια πάντως αυτή, την έχω πάρει από τη μαμά μου…

1-2 σεζόν ήταν πολύ καλές
3η βαρέθηκα πάρα πολύ ειδικά από τα επισόδεια 2-3 μέχρι να πλησιάσει στο σεζον φινάλε
οι ιστορίες των περισσότερων ήταν απλά βαρετές

[SPOILER]κούραση η ρουθ,όποτε την έδειχνε την προχώραγα
από ένα σημείο και ο ντέιβιτ με τον κιθ
και η λίσα που κόντεψε να γίνει πιό κουραστική από την ρούθ[/SPOILER]

αξίζει να δω 4-5?ή είναι αντίστοιχες με την 3η?

True story.
Δεν μπορώ να ακούσω το Breathe me των Sia χωρίς να σκεφτώ το φινάλε :expressionless:

Αν βαρέθηκες από την 3η, μη συνεχίσεις καλύτερα.
Θυμάμαι ότι στο τέλος ψιλοαναγκάστηκα να τελειώσω όλους τους κύκλους μόνο και μόνο γιατί δε μου αρέσει να αφήνω στη μέση σειρές. Αλλά εκτός από τέρμα μιζέρια, δεν παρουσιάζει και κανένα σπουδαίο ενδιαφέρον πια :-/

[SPOILER]- τι παίζετε?

  • μια μίξη … με tool…εσύ τι κάνεις σήμερα ?
  • εχω μια εργασία για το σπίτι…προσπαθώ να κάνω a perfect circle

:D[/SPOILER]

οκθενξ…
μπορεί να κοιτάξω 3-4 επεισόδια από την κάθε σεζόν μόνο από περιέργεια…

[SPOILER]χαχα ισχύει…δε το χα παρατηρήσει…και κείνη την εποχή βγάζαν και οι 2 σδ,άρα παίζει να το βάλαν επίτηδες :Ρ[/SPOILER]

χεχε λες?

εγώ λέω να την κοιτάξεις όλη πάντως …