Sixx: A.M

Άκουγα τη δισκάρα σήμερα για άλλη μια φορά, και είπα να ανοίξω ένα thread για τη προσωπική μπάντα του Nikki Sixx.

Βασιζόμενο στο βιβλίο του Nikki Sixx με τίτλο “The Heroin Diaries”, ο Nikki μαζί με τους Dj Ashba και James Michael δημιουργούν τους Sixx: A.M. και κυκλοφορούν το ντεμπούτο με τίτλο “The Heroin Diaries Soundtrack”.

Πανέμορφη μουσική, στίχοι ξυράφι, συναισθηματικά φορτισμένοι, διηγούνται τις περιπέτειες του Nikki γύρω από τα ναρκωτικά.

Τέλη του 2009 περιμένουμε τον δεύτερο δίσκο τους.

για να πω την αληθεια δεν τους εχω ψαξει…αλλα το life is beautiful ειναι κομματι απο τα λιγα…

α και διαβασα τον κιθαριστα τους τον πηρε ο αξλ στους γκαζεροζες…

νταξ το δισκιο που εβγαλαν τα εσπασε αγριως…υπερδισκαρος… τραγουδαρες… φωναρα…ολα μεσα…βγαλανε και οι Crue δισκαρα και στρωσαμε…

Girl With Golden Eyes παίδες, ανατριχίλες!

Και το Life After Death με το μονόλογο του Nikki στο τέλος:

“Yeah, I had a fucked up childhood. And I was a troubled teen.
Those are facts.
How I got there? That’s a story told by many voice.
It’s not my job to blame anybody anymore,
I just need to accept the path I was given.”

Να γινόταν το καλό να τους βλέπαμε μαζι με motley…τι λέω τώρα!

Στο Αμέρικα παίξαν όμως:(

I know…Εδώ δεν είναι αμέρικα!

ps:σταμάτα να βάζεις φωτό

ο δισκος δεν μου αρεσε καθολου…300 σελιδες για τα ναρκωτικα και τις απαλεψιες του κυριου Sixx μεσα στην βιλλα του ειναι too much για μενα…ο δισκος δεν ειναι καθολου βρωμικος και αλητικος…ο κυριος Sixx εχει καταντησει χειροτερος και απο τον gene simmons…τρελος εμπορας…πρεζακια ηταν ο Johnny Thunders και ο Stiv Bators…τα λεω γιατι καποτε τον πηγαινα τον Sixx…πλεον μουσικα το project αυτο ειναι καργα νεροβραστο και δεν εχει καμια σχεση με rock n roll αλητειες…

Mα ποιός μίλησε για Rock n’ Roll αλητείες? Ίσα ίσα που δεν έχει καμία σχέση με τη μουσική/ύφος των Motley το συγκεκριμένο project.

+6 (sixx)

edit παρεπιπτοντως ακουσα το δισκο και μαμει…

Στο τελος θα ακουσουμε κιολας οτι ο Sixx ηταν παιδι του κατηχητικου…

ναι μπροστα στο ειδωλο του τον Thunders ηταν…(τον οποιο τον αντεγραψε στεγνα στο στυλ)…
τον πηγαινα καποτε τωρα πλεον ειναι celebrity icon και εμπορας…

ενω δεν αντεχω καθολου motley crue, το συγκεκριμενο δισκιο το εχω λιωσει στο mp3 :D… ο,τι πρεπει για οταν εισαι στο δρομο ειναι!! και η φωνη του τυπου ειναι ασυγκριτα καλυτερα απο κατι vince neil κτλ :stuck_out_tongue:

Ποιός είπε οτι ο Vince έχει φωνή?:stuck_out_tongue:

Ο Vince νιαουριζει κατα συρροην. :stuck_out_tongue: Aλλα μας αρεσει! :smiley:

O Sixx εχει κανει ασωτη ζωη οσο λιγοι και αυτο δεν εχει και μεγαλη σχεση με τις τωρινες επιχειρηματικες του βλεψεις.

Τα καλύτερα νιαουρίσματα είναι του Axl :smiley:

Είναι φορές που σε μερικά σημεία η φωνή του Vince είναι εκνευριστική. Αλλά ντάξει, τους Motley τους λατρεύω για άλλους λόγους οι οποίοι δεν είναι μουσικοί.

στην αρχη κ το heroin Diaries κ το Saints of L.A μου ξυνιζαν καπως γιατι δεν ειχαν οντως αυτο το rock n’ roll στοιχειο που εχουμε συνηθισει να ακουμε(περισσοτερο για motley Το λεω) αλλα αμα τα ακουσεις προσεχτηκα φαινεται οτι ειναι κ τα δυο καλοδουλεμμενες δουλειες με καλη παραγωγη,ωραια μουσικη,φωνητικα κ.ο.κ.
απο αυτο το δισκο αυτο που εχω καραλιωσει ειναι τo intermission κ πιο συγκεκριμενα το solo του DJ Ashba μπορει να μην ειναι το πιο ωραιο κομματι απο το δισκο αλλα ηταν αυτο που με εκανε να ακουσω πιο προσεχτηκα τον δισκο

υγ: το cd ειναι κ soundtrack στη ταινια saw IV

την έχω ήδη πετάξει έξω.

[B]Random YouTuber:[/B] Dude, Nikki. No joke at all, you’re the only dude I’ll ever bend over for, lawl. This is purely orgasmic.

πανεμορφα νεα σημερις, 4 γαματες κυκλοφοριες μετρω.

http://www.sixxsense.com/pages/mediavault/mediaplayer.html?uri=channels/386387/1187906

ΝΕΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΜΟΥΝΑΡΕΣ
ΡΕΦΡΑΙΝΑΡΑ
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΧΕΒΗ ΜΕΤΑΛ