Ska-P live in greece 16/5

,Μπορει καποιος να δωσει μια υπεθυνη απαντηση σχετικα με τη πωληση και διαθεση εισιτηριων εδω στην Αθηνα; Πιστευω οτι αυτο το γεγονος πρεπει να εχει και την αναλογη προβολη π απαιτειται

θα πάω αύρια να ρωτήσω και εγώ στα Μετρόπολις.Λογικά θα έχουν φέρει ticket δεν γίνετε!:-k:-k


Now playing: Breaking Benjamin - Polyamorous
via FoxyTunes

http://www.metropolis.gr/gr/Performance.aspx?ElementId=28
Έδω λέει ότι είναι διαθέσιμα.σορρυ για το double post.


Now playing: Breaking Benjamin - Natural Life
via FoxyTunes

ok,ευχαριστω για τη διευκρινηση,θα το διασταυρωσουμε/διαπιστωσουμε αυριο.

Για Ξάνθη μάθαμε τίποτα παιδιά?

Μαγκες, εγω αγορασα πριν λιγο 3εισιτηριακια μεσω του παρακατω λινκ:

http://ska-p.eventbrite.com/

Τα εχει 20 ευρω+μισο ευρω transaction fee ανα εισιτηριο. Κοινως, απο 3εισιτηρια “γλιτωσα” 13,5 ευρω σε σχεση με την κανονικη τιμη (25ευρω).

Δεν εχει ταχυδρομικα εξοδα γιατι δεν σου στελνουν τιποτα σπιτι. Στελνουν κατι βλακειες στο email σου που απ’οτι καταλαβα τις εκτυπωνεις και πας με αυτες!!!

Αρκετα εξυπηρετικο, ελπιζω να δουλευει κιολας!!:lol:

Θα πας και εσύ Ska-p?Ωραία θα έχω και παρέα.!


Now playing: Shinedown - Sound of Madness
via FoxyTunes

Θα ανεβουμε αρκετοι…Βλεπω μεγαλη παρεα…

Γεια χαρά παιδιά και συγνώμη για την καθυστέρηση. Γυρνούσαμε την Ελλάδα με τους Dandelions. Τα εισιτήρια στην Αθήνα είναι διαθέσιμα στην Αθήνα στο κεντρικό Μετρόπολις από την προηγούμενη Τετάρτη. Στην Ξάνθη η προπώληση ξεκινάει αύριο στο βιβλιοπωλείο Παπασωτηρίου!

Καλησπερα. Μπορεις please, να μου πεις αν παιζει να εχω κανα προβλημα εγω που αγορασα εισιτηρια μεσω του λινκ που παρεθεσα?

Αν και δεν νομιζω, απλως για να μην αγχωνομαι…:stuck_out_tongue:

Δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα, σου έχει σταλεί ένας κωδικός τον οποίο θα δείξεις στην είσοδο. Θα υπάρχει ειδικό ταμείο για τα ιντερνετικά εισιτήρια!

Ωπ, παιζει και ο αδερφος μου βλεπω (αλεξης-τραγουδιστης στους 63 high) :stuck_out_tongue:

Αν και δεν εχω καμια επαφη με τη μουσικη αυτη (το μονο που θυμαμαι ηταν μερικα cd που χε αφησει μεσα στη cdiera του αμαξιου, και τα ακουγα απο σποντα, μεχρι να βαλω τις χαρντκοριες μου :stuck_out_tongue: ), θα παω για να τον τιμησω :smiley:

Μέσα και εγώ… Και εκδρομούλα και live…:smiley:

OK, many cheers mate!:drunk:

Προς υπολοιπους: Οσοι ψηνεστε κανονιζουμε και ανεβαινουμε παρεα να γουσταρουμε!:smiley:

Έλα, παρών…:smiley:

Και εγώ και εγώ!!Count Me.


Now playing: Breaking Benjamin - Natural Life
via FoxyTunes

SKA-P [Madrid, ESP]
@ Γήπεδο Μακεδονικού (Νέα Ευκαρπία, Θεσσαλονίκη)
ΣΑΒΒΑΤΟ 16 ΜΑΪΟΥ 2009

Opening acts: 63HIGH(GR)
TICKETS: 25 (προπώληση) / 30 (είσοδος)
LIMITED DISCOUNT 20€ TICKETS @ http://ska-p.eventbrite.com
Μέσα Μαϊου και ήδη χιλιάδες Έλληνες ξεκινούν τις αποδράσεις τους σε παραλίες και όχι μόνο. H Self Preservation Society σε συνεργασία με την PostModern Productions προτείνουν απόδραση στο γήπεδο του Μακεδονικού της Νέας Ευκαρπίας Θεσσαλονίκης. Ο λόγος, η πρώτη και μοναδική εμφάνιση των θρυλικών Ska-P στη χώρα μας ΣΕ ΠΛΗΡΗ ΣΥΝΘΕΣΗ.
Ska-P (προφέρεται Ες Κα Πε), ίσως η πιο δημοφιλής μπάντα ska punk της Ισπανίας και της Ευρώπης που χαρακτηρίζεται από τους έντονα πολιτικοποιημένους και ενάντια στο κατεστημένο στίχους. Από το 1994 που πρωτοεμφανίστηκαν δειλά με τον ομώνυμο δίσκο τους, στο μπαμ του 1996 με το El Vals Del Obrero και το ακόμα ποινικοποιημένο Cannabis, και στην παγκόσμια καταξίωση των Eurosis, Planeta Eskoria, ¡Que Corra La Voz! Ακολούθησε ένα σύντομο διάλειμα για ξεκούραση και η επιστροφή τους λίγους μήνες πριν με το Lagrimas Y Gozos είναι γεγονός! Ένα απίστευτο ska punk πανηγύρι που θα μας παρασύρει σε έναν τρελό ρυθμό με τις μοϊκάνες τους να κινούνται πέρα δώθε και με στίχους μου ναι μεν ακούγονται ισπανικοί στα αυτιά μας αλλά μιλάνε για ανθρώπινα δικαιώματα, κατάργηση της θανατικής ποινής, αποποινικοποίηση της κάνναβης, και τα δικαιώματα των ζώων. Απόδραση στο γήπεδο του Μακεδονικού το Σάββατο 16 Μαϊου για να αποδείξουμε πως οι φίλοι της Rayo Vallecano είμαστε πολλοί, να τραγουδήσουμε ανάποδα (Es Napa), και να φωνάξουμε Legalegalización!!!
Την βραδιά θα ανοίξουν οι 63 High, μία παρέα από την Θεσσαλονίκη που το 1997 αποφάσισε να παίξει μουσική ορμώμενοι από την αγάπη τους για το punk rock, το ska, και την συγκίνηση του να παίζεις γρήγορα! Αμέτρητα live τους συντροφεύουν σε σπίτια, πάρκα, σχολεία, πανεπιστήμια, καταλήψεις, camping, φορτηγά πλατφόρμες. Κομμάτια τους όπως το ‘Knotty generation kids’ και ‘World comes ending’ είναι στα play list μεγάλων ραδιοφωνικών σταθμών της χώρας. Τα μέλη των 63 HIGH αποτέλεσαν βασικά μέλη σημαντικών ελληνικών συγκροτημάτων όπως οι Μπλε, Soulfire, One Drop, Animation, 9 ass’s days, Μωρά στη Φωτιά.
Χαρακτηριστικό της μουσικής τους οι γρήγοροι punk ρυθμοί μιξαρισμένοι με εξελιγμένες μελωδίες της Jamaica και αγγλικούς στίχους που με απλότητα αγγίζουν τον σύγχρονο σκεπτόμενο Έλληνα όπως ποτέ ξανά. Το πάρτυ είναι εδώ!!!

Εισιτήρια προπωλούνται στα δισκοπωλεία:
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Metropolis (Τσιμισκή 33)
Musicland (Μητροπόλεως 102)
Stereodisc (Αριστοτέλους 4)
Lotus Record Shop (Σκρα 7)
Joint (Αγ. Σοφίας 1)

ΑΘΗΝΑ
Metropolis (Πανεπιστημίου 64)

ΛΑΡΙΣΑ
Δισκόπολις (Νιρβάνα 11-13)

ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Giorgio Recordstore (Στοά Ορφέα)

ΞΑΝΘΗ
Βιβλιοπωλείο Παπασωτηρίου (Βασ.Σοφίας 08)

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΑΠΟ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΟΥΝ ΣΥΝΤΟΜΑ.

SKA-P video: http://www.dailymotion.com/video/x8fg37_ska-p-cannabis_music
SKA-P Myspace: www.myspace.com/skap

Παρασκευή βράδυ ξεκινάμε από Αθήνα με το τραίνο, Σάββατο πρωί είμαστε Θεσσαλονίκη, πάμε σε ένα μπουγατσατζίδικο και τρώμε μία με τυρί, μια με κρέμα συν ένα κακάο (όπως το λένε τα milko εκεί), κάνουμε βόλτες στην Θεσσαλονίκη, αράζουμε Ναυαρίνου, πίνουμε κάνα καφέ στην Καμάρα και το μεσημεράκι πάμε στο καλύτερο σουβλατζίδικο της Ελλάδας, το “Σουβλάκι με πτυχίο” που βρίσκεται στην Καμάρα και χτυπάμε ένα ψωμάκι μπιφτέκι, μία πίτα μπιφτέκι, ένα ψωμάκι σουβλάκι, μία πίτα σουβλάκι και μετά μαλαματίνα… Μετά παίρνουμε το λεωφορίο και πάμε στην Ευκαρπία. Βλέπουμε Ska-P, κωλοχτυπιόμαστε, γουστάρουμε, γυρνάμε στο κέντρο με ταξί και μετά πάμε eightball μέχρι το πρωί… Και γύρω στις 9:00 παίρνουμε το τραίνο και επιστρέφουμε Αθήνα…:frowning:

Μια χαρά το βλέπω, να προτείνω μπουγάτσα στον Γιάννη στην Μητροπόλεως - τον έχουμε και σπόνσορα! - και τρελό γύρο στο Γυράδικο - έτσι λέγεται - στην Τούμπα!
ΥΓ. Το κακάο λέγεται και Τοπίνο!

Σωστός… Το “Σουβλάκι με πτυχίο” όμως δεν παίζεται…