Skid Row - "Revolutions Per Minute" New CD

Στις 24 Οκτωβριου οι Αμερικανοι Hard Rockers θα κυκλοφορυσουν το νεο studio album τους το δευτερο με τον Johnny Solinger στα φωνιτικα. Η μπαντα πλεον συνεχιζει ακαθεκτη μετα το πετυχιμενο πειραμα του “Thickskin”. Ημερομηνιες για περιοδεια δεν ανακοινωσαν αρκετες ακομα, μακαρι να περασουν απο Ευρωπη και πιο συγκεκριμενα απο Ελλαδα.

Mου άρεσε πολύ το Thickskin, αλλα θέλω πίσω τον μορφονιό

Μαζί με Tesla και Europe ίσως τα πιο “ωραία” reunions απο 80’s

Καλα και εγω θελω τον Bach πισω οσο και να μου αρεσε το “Thickskin”, αλλα κατι τετοιο ειναι πολυ δυσκολο για να μην πω αδυνατον, γιατι με τη μαλακια που τον δερνει στο τελος παλι ξυλο θα παιξουνε μεταξυ τους.

Skid row χωρίς Sebastian Bach είναι σούπα χωρίς αλάτι και πιπέρι.Αν και το Thickskin ήταν δυνατό album με ωραία κομμάτια(ειδικά το ομώνυμο)και o Sollinger αποδείχθηκε καλός αντικαταστάτης του Bach.Γενικά ο δίσκος είχε μια μυρωδιά αγνού hard rock 80s που τόσο λείπει από την σημερινή μουσική σκήνή.Ελπίζουμε σε εναν ισάξιο η καλύτερο ακόμα δίσκο από τους Row :twisted:

Kαλή φάση…
Αναμένουμε…

:smiley: :smiley: :smiley: :slight_smile: Aide re gamwto!!! To perimenaa afto to album kairo!!! To “Thickskin” htan kata thn gnomh mou aniso… Eixe tromeres stigmes opws “Mouth Of Voodoo” kai to omonymo alla eixe k treles patates mesa! Omws kati mou elege pws to epomeno tha htan pio dynato k pio demeno… Eidomen!!!

31 μερες υπομονη ακομα και θα ξερουμε.

Amen To That!!! :stuck_out_tongue:

Πολύ καλό το “Revolutions Per Minute”.
Δεν ξετρελάθηκα, αλλά γενικά δεν ήμουνα και ποτέ μεγάλος οπαδός των Skid Row. Το σίγουρο είναι πάντως ότι δεν χρειάζονται τον Bach. Μια χαρά τα λέει ο Solinger.
Άσε που live ο Bach είναι άθλιος.

omg τι λέει?

Τέσπα, είναι πολύ προβλέψιμο αν κάποιος έχει ακούσει το Thickskin. Δεν ξετρελάθηκα αλλά από χτες η προσοχή μου έχει πέσει σε αυτό και στο νέο Angra.

Κανένα από τα 2 δεν με ξετρέλανε σε πρώτη ακρόαση, αλλά δεν μπορώ να κρίνω ακόμα.

Εννοείται πως είναι έτη φωτός μακρυά από μεγαλεία Skid Row και Slave To The Grind…

χμμμμμ… Εγω θα το αγορασω για το γαμωτο κ μονο… Δεν περιμενω να ειναι οπως τα 2 πρωτα αλλα κατι θα αξιζει… Ειδομεν!!!

ΥΓ Ο Sollinger εχει καταπληκτικο λαρυγγι, χωρις να κοπιαρει τον Bach!!! Φοβερη μεταγραφη για την μπαντα!!!

Το κατεβασα και ακουσα λιγα τραγουδια στα γρηγορα, καλο μου φανηκε, οταν το ακουσω καλα και θα γραψω την τελικη μου γνωμη.

ΥΓ: Οντως ο Sollinger ειναι γαματος.

Πρώτη φορά μου συμβαίνει να μη μου αρέσει ούτε ένα δευτερόλεπτο από ένα άλμπουμ!.. :?

Με προβληματίζεις… Έχω εμπιστοσύνη στο γούστο σου…

Είσαι σίγουρος ότι μιλάμε για τον ίδιο Bach;
Πρίν λίγους μήνες που τον είδα live στο Νησί, τα ΙΣΟΠΕΔΩΣΕ ΟΛΑ!!! :twisted:

You Lie!!! τι κομματάρα!

πολύ συμπαθής είναι ο Bach, αλλά πόσα από τα SKID ROW τραγούδια που παίζει επι σκηνής είναι δικές του συνθέσεις; λέω εγώ τώρα…
Ερμηνευτής καλός είναι… αλλά δε νομίζετε ότι βασίζεται 15 χρόνια τώρα σε συνθέσεις που δεν είναι δικές του, αλλά των πρώην συναδέλφων του;

έχει συμμετοχή σε κάποιες συνθέσεις αν και ο ρόλος του είναι μικρός σε αυτό το κομμάτι.

Είναι από τους πιο “ψωνισμένους” rock star. Αλλά έχει διαμάντι φωνή (τουλάχιστον είχε). Βλέποντας που και που αυτό το supergroup που είχαν φτιάξει με Ted Nudgent, Scott Ian και Jason Bohnam στο VH1 για ένα reality δεν ενθουσιάστηκα με την πάρτη του.

Το νέο Skid Row συνεχίζει να είναι μια από τις μεγαλύτερες απαγοητεύσεις της χρονιάς που φεύγει.

Αντίθετα, ο Bach έχει πάρει μουσικάρες και τα δείγματα από το Angel Down που ετοιμάζει είναι τουλάχιστον ενθαρρυντικά.

Επίσης, είναι λίγο λεπτές οι διαχωριστικές γραμμές για το ποιός συνθέτει ένα κομμάτι. Οκ, ο Bach μπορεί να μη συνέθετε, όπως σε πολλά τραγούδια των GNR δεν συνέθετε ο Slash, όπως και ο Dickinson. Υπάρχει περίπτωση αν δεν ήταν οι συγκεκριμένοι όταν ηχογραφούσαν αυτά τα κομμάτια να ακούγονταν το ίδιο? Δε νομίζω…

Στην κόντρα Skid Row και Bach πιστεύω πως οι Skids έχουν το δίκιο, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα…