Skunk Anansie Reunion!

Αν και έχει ανακοινώθεί εδώ και καιρό, μόλις τώρα το ανακάλυψα και ομολογώ ότι πήρα τεράστια χαρά! Δείτε εδώ.
Η μπάντα απλά σπέρνει!
Ελπίζω να τους γουστάρουν κι άλλοι εδώ μέσα!

Αλήθεια λες!!! Μου άρεσαν παλαιότερα οι Skunk Anansie. Έχει καλή φωνή η Skin. Θα κάνουν κανένα Tour προς τα μέρη μας;

Λίγα πράγματα έχω ακούσει. Καλτ το reunion, δεν ξέρω ποιους ενδιαφέρει όμως

Ουτε γω το ξερα… γουσταρίζω πολύ με τα reunions τελευταία…
Τι να λέμε για μια απο τις σημαντικότερες μπάντες των 90’ς στον alternative χώρο. Τσαμπουκάς και ευαισθησια - σπάνιος συνδυασμός, με μία από τις καλύτερες φωνές που εμφανίστηκαν, σερβιρισμένο με αρκετά μοντέρνο τρόπο τους έκανε να ξεχωρίζουν. Λοιπόν, θέλουμε live Faith No More με support Skunk Anansie τώρα. :stuck_out_tongue:

__Hell Yeah!! :smiley: 8) :smiley:

ριγιούνιον; Α στο καλό! σούπερ νέο!! πολύ καλή μουσική!!:slight_smile:

To συγκροτημα με τη καραφλη(τοτε)τραγουδιστρια uh?

Ενδιαφερον.:smiley:

Από το στόμα σου και στων διοργανωτών το αυτί.:slight_smile:

__Λες να μ’ ακούσουν?!! :smiley: Μακάρι! 8)

__Πάντως δεν θα είναι απλό reunion, έχουν ανακοινώσει (και η Skin και τα υπόλοιπα μέλη) το χειμώνα του 08 πως θα ξεκινήσουν με συναυλίες και ένα best of (χμμμ:)) και παράλληλα δουλεύουν και σε νέο υλικό. :slight_smile:

__Εχω ακούσει αρκετά απ’ αυτούς, αλλά όχι όλα τα cd ολόκληρα. Γενικώς, για να δώσω μία εικόνα σε κάποιον που δεν ξέρει τίποτα από δαύτους, είναι ΠΟΛΥ καλή μπάντα με μία ΥΠΕΡΟΧΗ ερμνηνεύτρι -σε φωνή και συναίσθημα- και ένα best of cd τους θα ήταν ΓΕΜΑΤΟ με πολύ καλή μουσική, αν ήταν κανονικός δίσκος π.χ. θα έπαιρνε άνετα 9 στα 10 με αυστηρή βαθμολογία. :slight_smile:

Πέρα όμως απ/ο την γενική εικόνα που δίνει ένα best of, να πούμε ότι τα δύοο πρώτα άλμπουμ “Paranoid and Sunburnt” και “Stoosh”, παίρνουνε παραπάνω από το 9 στα 10. Απλώς το 9 στα 10 που θα έπαιρνε το βεστ οφ, οφείλεται στα κομμάτια του τελευταίου άλμπουμ τους που είναι κατώτερο από τα δύο πρώτα, και έτσι πέφτει ο βαθμός του βεστ οφ στα 9. :stuck_out_tongue:

'Οντως τα δυο πρώτα album είναι εκπληκτικά. Και αυτό γιατί δεν έχουν απλά 2-3 κομμάτια κράχτες, αλλά είναι στο σύνολο πολύ καλά. Γενικότερα έχει ένα τρομερό τσαμπουκά η μουσική τους. Και την Skin φωνητικά θα την παρομοίαζα με μια hard rock έκδοση της Bjork.
Για τσεκάρετε αυτό

:metal::metal::metal::metal::metal::metal:

Για πολλά respect το παραπάνω…

δεν θα την παρομοίαζα με τπτ με Bjork (η οποία δε μου αρέσει σχεδόν καθόλου)…

Άνετα θα τους έβλεπα live μ’αρέσουν πάρα πολύ… Και η πλάκα είναι ότι τώρα έκανα playlist με skunk anansie :lol:

Πώωωω αυτά είναι νέα!!! :smiley:
Άντε να δούμε τι θα ετοιμάσουν, αν θα περάσουν από δω κτλ :smiley:

__Χαχα, καλό! :lol: Αλλά είπαμε ρε 'σεις, 9 στα 10 με αυστηρή βαθμολογία, όχι βαθμολογία metal hammer κλπ! :lol:


Τα νιάτα μας στο ελεύθερο mtv ήταν γεμάτα με skunk anansie…

Έγω έβαλα πάντως και τα 2 κομμάτια απο post orgasmic chill…

+1 tylerdurden μαζί με αυτό:

http://www.youtube.com/watch?v=QL_5LF9Ph9U&feature=related

φωναρααααααααααααααααααααααααααααααααααααα…:!:

Εδώ κάποια αποσπάσματα από το πρώτο live του reunion και ένα καινούριο κομμάτι!