Skyclad live in Athens-16/02/2014@Kyttaro club

το ειδα απο fb μολις ανακοινωθηκε απο Eat Metal:

Τη Κυριακή 16 Φεβρουαρίου 2014 ετοιμαστείτε για ένα πραγματικό metal party…

Στο κορυφαίο live χώρο της Αθήνας.

Οι θρυλικοί SKYCLAD σε ένα show full από εκπλήξεις…

Opening act: MENACE

Προπώληση 12 ευρώ
Ταμείο 15 ευρώ

Με ειδικές τιμές σε μπύρες, ποτά, κτλ… καταστάσεις ΕΑΤ ΜΕΤΑL δηλαδή…

Σύντομα, περισσότερες πληροφορίες…

https://www.facebook.com/events/178309729027943/?fref=ts

=D>=D>:yahoo:

…νά’τα μας…γεμίζει και ο Χειμώνας…πολύ καλό live, μακάρι να μπορέσω να πάω:):!:

ελα γαμω φερτε τους Θεσσαλονικη ρε! :cry::cry::cry:

ωραια για τι δεν τους εχω δει ποτε.

Ύστερα και από το τελευταίο Live τους που ήταν υπέροχο, αυτό το νέο ήταν πολύ καλό!

ακριβώς όπως το λές . δεν το περίμενα αλλά ήταν πραγματικά πολύ καλοί.

Ειχα δοκιμασει παλιοτερα και δεν μου ειχαν κινησει το ενδιαφερον, ωστοσο απο τοτε εχω αλλαξει αρκετα στις μουσικες μου προτιμησεις και η τιμη ειναι ακρως δελεαστικη. Οψομεθα!

μόνο martin ρε, αυτός ο θίασος δεν έχει καμία σχέση με τη μπαντάρα που λατρέψαμε στα 90ς

αυτα τα πανηγύρια χωρις να ειναι ο μαρτιν στην μπάντα, ειναι περίεργα. δεν εχω επαφη πλέον, αλλά και πάλι…

παλι τιποτα για θεσσαλονικη??:(:(:(:frowning:

Πες τα ντε…σε λίγο θα νομίζουμε ότι έχει γυρίσει στη μπάντα…ή μάλλον ότι η μπάντα γύρισε στον Μάρτιν…

Εντάξει δεν τίθεται θέμα σύγκρισης. Εξάλλου οι πρώτες συναυλίες των Skyclad στο Ρόδον είναι το λιγότερο ιστορικές. Όποιος δεν έχει πάει δεν μπορεί να φανταστεί καν για τι χαμό μιλάμε. Παρόλα αυτά η τελευταία φορά που ρθανε στο Up the hammers ήταν ανέλπιστα ευχάριστη και δεν νομίζω ότι μπορεί να στερήσει κανείς από τον Ramsey κ τον English να συνεχίζουν να παίζουν όλα αυτά τα τραγούδια που οι ίδιοι έχουν γράψει, πόσο μάλλον όταν γίνεται τόσο κεφάτα και αποτελεσματικά.

Απο την μια με ψηνει ασχημα, απο την αλλη δεν θα ειναι οπως θα το ηθελα χωρις τον Martin Walkyier… Δεν ξερω.

αν έχω γυρίσει από γερμανία θα είμαι εκεί, δεν είναι skyclad αλλά πάντα γούσταρα τις cover μπάντες αγαπημένων group 8)

Στο An παντως που ειχαν παιξει (οχι στο Up the Hammers, καποια χρονια πιο πριν μονοι τους, δε θυμαμαι χρονολογια) ηταν πολυ καλα εστω και χωρις Martin

Εκτός απροόπτου εκεί. Και ΟΚ, ο Martin δεν είναι πια στη μπάντα, αλλά είναι οι δύο τύποι πίσω απ’ τις μουσικάρες, οι κύριοι Ramsey & English γνωστοί και απ’ τους τιτανομέγιστους θεούς του NWOBHM, Satan. Και η τιμούλα άκρως δελεαστική.


Η ΚRISIS PRODUCTIONS παρουσιάζει τους θρύλους του folk metal SKYCLAD στην Θεσσαλονίκη στο 8ball club, 16 χρόνια μετα την τελευταία τους εμφάνιση! Περισσότερες πληροφορίες σύντομα.

ΝΑΙ ΓΑΜΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!

Εννοείται θα είμαστε εκεί. Εννοείται επίσης ότι δεν είναι Skyclad και δεν θα είναι όπως τις άλλες 2 φορές που επισκέφτηκαν την πόλη αλλά και πάλι δεν χάνεται μη λέμε μαλακίες. Θα ακουστούν τόσοι ύμνοι άλλωστε