Skyclad live in Athens-16/02/2014@Kyttaro club

Παίξανε πολλά και διάφορα. Με δισκογραφική κυρίως σειρά:
Sky beneath my feet
Skyclad
Widdershin Jig
Spinning Jenny
Men of straw
Declaration of Indifference
Thinkin allowed
Wickedest man in the world
Earth Mother the son and the furious host
Emerald
One Piece puzzle
Cardboard city
Just what nobody wanted
Another fine mess
Inequality Street
No Deposit, no return
Penny Dreadful
The parliament of fools
Words upon the street
+1-2 ακόμα από τα τελευταία που δεν κατέχω και δεν είμαι 100% σίγουρος

πρέπει να παίξανε κάνα 100ρικο λεπτά

  • Αnother drinking song, antibody politic, great blow for a day job

Στη Θεσσαλονίκη είχαμε κ εξτραδακι το History Lessons! Έπαιξαν σχεδόν 2 ώρες , 24 τραγούδια.

Τίμια συναυλία, μπορεί να μην έκοβες κ φλέβες αλλά βγάλανε ενέργεια κ πολύ κέφι.

Όσοι πήγανε με την προ 20ετίας ανάμνηση του Μαρτιν μάλλον δεν θα τους άρεσε ο τραγουδιστής.

Εμένα προσωπικά μου άρεσαν κ άνετα θα ξαναπηγαινα! Και το playlist πολύ καλό αλλά παίξτε κ το still spinning shrapnel που είναι από τα αγαπημένα μου…

Εγώ τους έχω δει σε όλες τις 90s συναυλίες τους και ήταν απίστευτοι. Πιστεύω δεν γίνεται σύγκριση. Στα ντουζένια τους τότε με γεμάτο ρόδον από ορδές νεαρών φανατικών οπαδών της μπάντας. Από τις καλύτερες συναυλίες που έχω πάει. Παρ’ όλα αυτά κ τηρουμένων των αναλογιών, συναυλίες σαν αυτή τώρα νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο μπορούνε να προσφέρουν και είναι πραγματικά πολύ καλές και σίγουρα πιο τίμιες από πολλές άλλες συγκροτημάτων που τρώνε σπρώξιμο από τα μήντια κ την βγάζουν καθαρή με συναυλίες μιας ώρας και κάτι στην καλύτερη.

P.S: Αδικία αυτό με το history :frowning:

Όλα καλά. Δεν τίθεται θέμα συγκρισης με τις συναυλίες των 90s, αλλά άξιζε 100%. Εντιμότατη εμφάνιση.

Να πουμε οτι πολυ καλη ηταν κ η ακουστικη εμφανιση τους το Σαββατο στο Μπατ Σιτυ…γεματοι ορεξη και με πολυ χορο επαιξαν περιπου ενα διωρο…γενικα τους πηγαινουν τετοια lives με τον τωρινο τους τραγουδιστη…:slight_smile: