Slash's snakepite

Ιδιαίτερα σπάνια χαρακτηρίζονται τα άλμπουμ της μπάντας…Το ξέρατε?Έψαξα σε 5-6 να βρω αλλά τπτ…Αληθεύει ότι δε ξαναβγαίνουν νέα cd σε κυκλοφορία?

…καιρός να πάμε Μοναστηράκι πάλι… :stuck_out_tongue:

Καλύτερα άκουσε πρώτα μερικά κομμάτια τους γιατί ενδεχομένως να μη σ’ αρέσουν (όπως σε μένα).

To μοναδικλο που μου άρεσε από αυτούς ήταν το πρώτο τους αν θυμάμαι καλά , το 5 ο’clock somewhere … το οποίο το έχω και σε βινύλιο… !!!

Τα έχω ακούσει όλα νομίζω αλλά ως συνήθως δεν θυμάμαι τπτ…Πάντως το άλμπουμ με το serial killer το θεωρώ πολύ καλό…Αυτό είναι που ψάχνω…Τι διάολο 2 cd κατέβηκα να πάρω και κανένα δε βρήκα…Μου είπαν να τα παραγγείλω από gemm πόσο ασφαλές μπορεί να είναι αυτό? :?

__Εγώ έχω ακούσει δύο… το ένα δε το θυμάμαι και το άλλο είναι το Ain’t Life Grand που είναι τραγουδάρα! Ομως έχω ψάξει σε πολλά καταστήματα και δεν είχαν το δίσκο στον οποίο εμπεριέχεται… (κοιτούσα το πίσω μέρος τους και έψαχνα να βρω το εν’ λόγω τραγούδι). Βασικά μόνο ένα cd τους έβλεπα συνέχεια!!

καλοι

Που το ξέθαψες αυτό το thread? Γκρουπάρα οι Slash’s Snakepit τι να λέμε τώρα! Κρίμα που διαλύθηκαν. Τα τραγούδια που βγάζει τώρα ο Slash είναι καλά αλλά αρκετά πίσω συνθετικά σε σχέση με τα δύο άλμπουμ που κυκλοφόρησε τότε με τους Snakepit. Ειδικά το Ain’t Life Grand τι αλμπουμάρα είναι αυτή! Εν τω μεταξύ στην περιοδεία που κάνει ο Slash παίζει και κομμάτια από εκείνη την περίοδο.

Γαμώ και οι δύο δίσκοι. Και με καλύτερους τραγουδιστές από τον φλώρο με τον οποίο συνεργάζεται τώρα.

Δεν παίζει να το πιστεύουν ούτε οι ίδιοι μετά το 10ο ουίσκι αυτό. Πολύ καλά άλμπουμ όπως και να χει. https://www.youtube.com/watch?v=1pdsmwQUPUg :stuck_out_tongue:

Ρε Παντελή, ρε Παντελή…

Για σένα το έγραψα αυτό :p! Δεν τον αντέχω ρε συ… Οι δίσκοι τωνSnakepit έχουν τη βρώμα ακριβώς που μου αρέσει και περιμένω από τον Slash. Με τον Myles δεν είναι το ίδιο για μένα.

όσο κι αν μου αρέσουν τα 2 Snakepits ερμηνευτικά φτάνουν μέχρι ένα επίπεδο.

ψάξε άκου μόνο πως ερμηνεύει αυτά τα κομμάτια ο Myles, τα πάει ένα επίπεδο πάνω.

τέσπα, whatever haunts you (που έλεγα και οι Taddy Porter). απλά κάνεις λάθος… :stuck_out_tongue: