Οι Slayer έρχονται για τελευταία φορά στη χώρα μας για το AthensRocks Festival!

16.000 χαμος

Νταξει μωρε 10.000 διαφορα, πεσαμε λιγο εξω.

Η εντυπωση ομως οτι παιζουν στον ιδιο χωρο με maiden και οτι ισως μαζευουν το ιδιο κοσμο εμεινε.

1 Like

Έτσι όπως το έγραψε ο Primal στο πρώτο του σχόλιο, άφησε να εννοηθεί ότι γέμισε το Armeec Arena. Μετά, στο επόμενο σχόλιο που έκανε, έγραψε ότι δεν γέμισε αλλά είχε 6.000 κόσμο. Που και πάλι όπως γράφει κι ο ίδιος είναι σεβαστό νούμερο. Sold out εκεί μέσα είχαν κάνει μόνο οι Iron Maiden + Ghost το καλοκαίρι του 2014.

Oι Helloween πόσο κόσμο είχαν μαζέψει πριν 1 χρόνο στο ίδιο γήπεδο; Νομίζω είχαν 1.000 με 2.000 άτομα παραπάνω σε σχέση με τους Godsmack. Με βάση αυτά που είχαν γράψει τότε κάποιοι εδώ από το forum που είχαν πάει Βουλγαρία.

Εγώ δεν μπορώ να ξέρω τι κόσμο μαζεύουν οι διάφορες μπάντες στη Βουλγαρία. Με βάση αυτά που λένε εδώ μέσα κάποιοι γράφω κι εγώ.

Ο Βασιλομπίλαρος είχε 6 χιλιάδες ΑΠΕΞΩ. Ποιοι Maiden και ποιος Waters τώρα.

3 Likes

Σωστόοοοοοοοοοοοος !!!

Εγω αμα δεν ξερω δεν γραφω.

Ok

8000 + Helloween. Είχα πάει. Ωραία συναυλία. Στα 10000 τραβάνε καποιες πτυσώμενες θέσεις και μεγαλώνει αισθητά. Maiden + Helloween (που ήταν ακριβούτσικο για τα δεδομένα) το είχαν στο max.

Α μπράβο. Άμα γράψεις κάτι τεκμηριωμένο πετάει ο άλλος μια παρολια έτσι για να μείνει και σου κάνει αντεπιχείρημα. Παίξανε σε 16.000 αρένα, είχαν ΚΑΤΩ από 6000 (στην μεγαλύτερη συναυλία τους στην Ευρωπη) , άντε να πούμε ότι σάρωσαν. «Δεν είναι λέει ανύπαρκτοι αφού παίζουν στους ίδιους χώρους με τους Accept» λες και δεν μιλάμε πάντα ΣΧΕΤΙΚΑ. Δηλαδή ενώ αυτό που ΓΡΑΦΩ είναι ότι το billboard δεν είναι θέσφατο και για μπάντες με πολλά Ν,.1 αλμπουμς στο billboard το να παίζουν σε κλαμπάκια στον υπόλοιπο κόσμο δείχνει αυτή την ασυμβατότητα . Αν οι Accept π.χ είχαν και αυτοί 2-3 αλμπουμς σερί Ν.1 στο billboard και έπαιζαν στον υπόλοιπο κόσμο σε κλαμπάκια τότε φυσικά αυτή η ασυμβατότητα θα ίσχυε και για αυτούς. Τέλος πάντων και πέρα από τα live οι chart θέσεις των τελευταίων τουλάχιστον αλμπουμς κάθε μπάντας ειναι πανεύκολα διαθέσιμες, οποιος θέλει ας πάει να δει για να μην το κουράζουμε άλλο το θέμα.

Βασικά δεν έχω καταλάβει τι προσπαθούμε εδώ πέρα να αποδείξουμε. Ότι κάποιες μπάντες μπορεί στην Αμερική να είναι πιο μεγάλες από ότι είναι στην Ευρώπη, ΝΑΙ ισχύει. Και οι Α7Χ στην Αμερική είναι ακόμα πιο μεγάλοι απ’ ότι είναι στην Ευρώπη. Άρα τι; Που καταλήγουμε τελικά;

Ισχύει φυσικά και το ανάποδο. Π.χ. ο Rory Gallagher ήταν μεγάλος στην Ευρώπη αλλά στην Αμερική ήταν ανύπαρκτος (επειδή σου αρέσει η λέξη ανύπαρκτος).

Ισχύει επίσης και ότι μπάντες όπως οι Scorpions μετά την Ευρώπη έβαλαν ως μεγάλο στόχο να κατακτήσουν και την αγορά της Αμερικής και τα κατάφεραν.

Τώρα για το πόσο κόσμο είχαν οι “ανύπαρκτοι στην Ευρώπη” Godsmack στη συναυλία στο Armeec Arena, νομίζω ότι ένα σχετικό συμπέρασμα μπορούμε να το βγάλουμε από αυτό το διάρκειας 4 λεπτών βίντεο. Μετά το 3ο λεπτό η κάμερα πηγαίνει προς τα πίσω.

Το θεμα ειναι οχι το τι προσπαθουμε αλλα το εσυ τι προσπαθεις να αποδειξεις αναφεροντας πληροφοριες που εχουν πει αλλοι και που προφανως ειναι λαθος.

1 Like

Μπα ο φίλος σου συνεχίζει να το κάνει αυτό και να γράφει νούμερα που είπαν άλλοι (ο φίλος του Primal συγκεκριμένα που είχε πάει στη συναυλία στη Σόφια).

Ακόμα και sold out να είχαν μια συναυλία στην Βουλγαρία (που δεν ήταν), δεν σημαίνει απολύτως τίποτα. Οι χώροι που παίζουν στις υπόλοιπες ευρωπαϊκές χώρες και οι θέσεις στα charts που έχουν τα άλμπουμ τους είναι αρκετές για συμπεράσματα και μάλιστα για αρκετές ακόμα μπάντες που είναι αμερικανικά σκουπίδια,

Και σου ξαναλέω ότι τα ίδια συμπεράσματα βγαίνουν και για τους Accept γιατί και αυτοί στους ίδιους χώρους παίζουν στην Ευρώπη (ναι ok οι Accept δεν χτυπάνε πρωτιές στην Αμερική, άρα ασυμβατότητα). Εφόσον κρίνεις με βάση τους χώρους.

Τώρα για τα σκουπίδια, προφανώς όσες μπάντες δεν σου αρέσουν και κάνουν επιτυχία είναι σκουπίδια. Οk.

Γενικώς γαμάει η λογική “αμερικάνικα” σκουπίδια επειδη δεν γεμίζουν στάδια και δεν ειναι τρου μέτσαλ αλλά ότι μας αρέσει (και) ειναι μέτσαλ απλά ειναι μουσική για τους εκλεκτούς.

Και ναι, οι Godsmack και πολύ ωραίους δίσκους έχουν και το hype τους το κάνουν και φυσικά δεν χρειάζεται να αρέσουν σε όλους !

2 Likes

Πως γινεται να βγαζεις τα ιδια συμπερασματα για ενα συγκροτημα με ν1 στο μπιλμπορντ και για ενα συγκροτημα 40 χρονων που παιζει κλασικο μεταλ. Νομιζω καταλαβαινεις ποιο ειναι το επιτυχημενο και ποιο οχι.

1 Like

Υπέροχη η τροπή του θρετν, αν είχαν κι οι Λέπρους δίσκο στο billboard θα είχε ακόμα περισσότερο ενδιαφέρον.

chopsuey

7 Likes

Βασικα δεν εχει κανενα ενδιαφερον, just saying.

1 Like

Πάντως γελοίες ειρωνείες του τύπου «μέτσαλ» δεν γαμάνε , είναι απλώς γελοιότητες.

Τελικά τους anthrax τους φέρνουν με τους disturbed , άντε γαργαληθειτε Έλληνες διοργανωτές.

1 Like

Χαχαχα ρε σεις την ειχα χασει την κουβεντα και ποσο ειχε ξεχυλωσει, αλλα ομολογω ειχε ενδιαφερον…!!
Επειδη αναφερθηκε κατ για Blow your speakers και Kiss, αν και λαθος τοπικ, please spot the differences:
200px-Kiss_destroyer_album_cover
ManowarFightingtheworld

3 Likes

Χαχαχαχα, οι Slayer παίζουν Αμερική με lamb of god, Amon amarth, Cannibal corpse. Ποσό χρήμα πρέπει κάποιος να ξοδέψει εδώ για να δει τις 3 από τις 4 μπάντες ? Ξέρω ξέρω όχι γκρινια , εδώ οι άλλοι στο τοπικ των manowar ακόμα περιμένουν τα Σαπόρτ :joy::joy::joy::joy:

1 Like