Οι Slayer έρχονται για τελευταία φορά στη χώρα μας για το AthensRocks Festival!

Θρησκευτικό ή πολιτικό όρκο; Προτείνω το δεύτερο πάντως.

Πολιτικό, δεν με ενδιαφέρουν οι θρησκείες.

1 Like

πραγματικά, ποσο κοσμο ειχε τελικα στο ΟΑΚΑ ? (ρωταω καποιον που ξερει να υπολογιζει γιατι πολλοι λενε ότι να’ναι…)

Ακύρο ποστ, νόμιζα οτι ήμουν στο ACDC κτλ θρεντ. Εδώ 12+ ακουσά και οτι ίσως να ήταν ΙΣΑ-ΙΣΑ απο πλευράς κόστους, ίσως και όχι λόγω αλλαγής χώρου.

50-55 οι slayer??

Περίπου 10.000 είχε. Αρενα σχεδόν τιγκα, κερκίδες πάνω διαζώματα τελείως άδεια, πλευρά των VIPs σχεδόν άδεια, η άλλη πλευρά σχεδόν γεμάτη.(κάτω διαζώματα πάντα), κέντρο φάτσα με την σκηνή σχεδόν γεμάτο.

Πήρε κανείς μπλουζάκι και αν ναι ποιο σχέδιο ? Εγώ πήρα το κόκκινο με τον τράγο, πρώτη μου επιλογή ήταν ο αετός με τον σταυρο στην μέση (όχι ο σκέτος αετός) αλλά περιέργως αν και πηγα πολύ νωρίς δεν είχε large που είναι το νούμερο μου.

Δεν σε καταλαβαίνω φίλε μου

παρα πολύ καλα ! 10.000 για Ελλαδα και 2 γκρουπ ειναι υπερεπιτυχημενο… Δεν περίμενα τόσο, χα χα χα

1 Like

Εγω πηρα αυτο που ειναι κολαζ ολων των αλμπουμ τους,νομιζω μονο το diabolus δεν ειχε πανω αποτι παρατήρησα μετα

1 Like

Δεν καταλαβαίνω την ειρωνία. Η προσέλευση ήταν καλή, αντικειμενικά δεν μπορούσε να είναι και παραπάνω. Οι Slayer και εξω τόσους μαζεύουν δεν είναι Metallica ούτε Iron Maiden. Αν συνυπολογίσουμε και την απίστευτη φτώχεια του Line up της συναυλίας , την οικονομική κούραση από,τις υπόλοιπες συναυλίες από μεγαλουτσικες (Manowar, AIC, Disturbed/Anthrax), μεσαίες (Dream Theater, Lamb of God) και μικρές (Cannibal Corpse) αλλά και κάποιες όχι μέταλ που τράβηξαν και μέταλ κοινό (Iggy Pop) , μια χαρά ήταν. Ας το θέσουνε και αλλιώς όταν Judas Priest/Accept/Saxon/Sabatton μαζεύουν από 12.000 έως 15.000 πόσους να μαζέψουν μονοι τους οι Slayer ? Αν είχαν κανονικο πακέτο όπως π.χ στη Αμερική θα μάζευαν περίπου 15.000.

Δεν πιστεύω ότι ήταν 10000 κόσμος, 7500-8000 το πολύ. Δεν έχω ενημέρωση για τη συγκεκριμένη, οπτικά και εμπειρικά το λέω.

τιγκά με ριγμένες τις εξέδρες χωράει 17.000 + με μαζεμένες τις εξέδρες το παρκε χωράει καμια 15000 αμα πήξει. (απο RW)

Το γήπεδο στις κερκίδες χωράει πάνω απο τις 18.000 με τις πτυσσόμενες κερκίδες. Εχει ρεκόρ εισιτηρίων σε Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 20.000. Το παρκέ δε νομίζω να χωράει πάνω από 6 - 7 χιλιάδες.
Στη συναυλία νόμιζω οι υπολογισμοί για 10 με 12 χιλιάδες κόσμο είναι σωστοί.

1 Like

Η αρένα ήταν γεμάτη. Τα VIP μισά. Απέναντι από τα VIP τα μπλε, γεμάτα. Τα κίτρινα ήταν από τη μια μεριά μισογεμάτα και από την άλλη μισοάδεια. Τα άσπρα απέναντι από τη σκηνή, γεμάτα. Υπόψιν όμως ότι από τα άσπρα, δεν υπήρχαν οι πτυσσόμενες θέσεις.

Κι εμένα για λίγο πάνω από 10 μου κάνει αυτό.

5 Likes

Αυτό λέμε. Και γνωστοί αυτά λέγανε που είναι κλικαρία. Αλλά οτι μάλλον δεν βγήκε οριακά λογω της αλλαγής.

Δεν βγηκε οικονομικα εννοουμε ;
Δηλαδη τι περιμεναν να μαζεψουν για να “βγει” η συναυλια ;
Να ερθει και ο @Rebel ?

Με 10 χιλιαδες (πανω-κατω) μου φαινεται υπερβολικο το να μην “βγηκε” το Live.

2 Likes

Σωθηκανε!!

3 Likes

μονομεηντεν . Αλλιώς διακοπές και παραλία

5 Likes

το πόσταρε κάποιος στη σελίδα της επιτροπής που όλοι αγαπάμε

9 Likes

Αν δεν βγήκαν με τον κόσμο που είχαν , την τιμή εισιτηριου που είχαν και ουσιαστικά μόνο με Slayer ας το κόψουν το άθλημα.