Slayer,Down,Rotting Christ,Napalm Death,Kvelertak 01/07/13 @ Πλατεια Νερου

Τρελενομαιιιιιι…! Slayer ρε μουνια!:papas::papas::papas:

Αυτό που λες δεν στέκει…Όσο ετερόκλητο θα είναι το κοινό σε ένα τέτοιο live, άλλο τόσο ετερόκλητα θα ήταν και τα συγκροτήματα που θα έπαιζαν…Φυσικά δεν θα ταίριαζε καν να δεις Slayer & Motley Crue στα καπάκια σε ένα ‘‘φεστιβάλ’’ με 4-5 μπάντες…

Αυτά γινονται άνετα μόνο στα μεγάλα φεστιβάλ και εκεί σε πληροφορώ ότι οι Slayer έχουν παίξει αρκετές φορές κάτω από τα 2 προαναφερθέντα…Νομίζω πως σε γενικό popularity είναι μεγαλύτερα ονόματα, οι Aerosmith έχουν πολύ μεγαλύτερη ιστορία και όπως και να το κάνουμε τα ονοματά τους τραβάνε πιο πολύ κόσμο, αν και όχι τόσο στην Ελλάδα…

Σαφώς οι Slayer θα δέχονταν γιατί ξέρουν πως πάει το popularity system…Φυσικά ο thrashas δεν θα το δεχτεί ποτέ, αλλά ευτυχώς ή δυστυχώς έτσι είναι…

Να δω συναυλια Slayer με co-headliners Motley Crue και τι στο κοσμο. Απλα φανταστειτε 4000 γκλαμαδες και 4000 θρασαδες στον ιδιο χωρο :lol::lol:

Τοσο κοσμο δεν ειχαν οι Motley crue περσυ στο Gods Of Metal :stuck_out_tongue: . Μην αρχισουμε και πεταμε ονοματα ετσι … Ας βαλουν οποιον θελουν/μπορουν και βλεπουμε. Παντως οι Slayer 4000 μονοι τους πολυ δυσκολο μαζευουν :wink:

Και οπως εχουν πει και αρκετοι πια, οι Slayer μεγαλωσαν…Θα βγουν , θα παιξουν και αυτο ήταν …θα ειναι απλα μια οκ συναυλια

ας ερθουν οι motley και ας παιξουν με νταλα ηλιο…

Εχμμμ 4000 για Ελλαδα? Πιστευω οτι θα μαζευαν πολυ ανετα πανω απο 10.000 και επισης μιλαμε για Slayer και οχι για ενα απλο συγκρτημα που θα εκανε μια απλη συναυλια. Θα διαφωνησω λοιπον και μετα δυο που λες. Του 2010 την συναυλια δεν θα την ξεχασω ποτε στην ζωη μου. Ναι ξερω δεν ηταν μονοι τους και ειχε τοσο πολυ κοσμο, αλλα αυτο που ειχε γινει, εχει μεινει χαραγμενο.

Παμε παλι απο την αρχη, Motley Crue Rockwave (αυτο που δεν εγινε)…Αν και επισημα ποτε δεν μαθαμε τα tickets , ειχαμε ακουσει για 2000 μεχρι την ωρα της συναυλιας(και ισως και πολλα λεω)…
Slayer live…Μονο οσοι τους ειδαν για 1η φορα το 2010 μπορουν να πουν οτι ήταν πολυ καλα…Οταν βλεπεις τον Araya και στο Angel Of Death να το “αφηνει” στο κοινο , τοτε καταλαβαινεις οτι γερασαν… Δεν ειναι κακο, απλα γερασαν:wink:

Αυτα ειναι :slight_smile:

Βασικά και εγώ το κόβω για fest και κακά τα ψέματα οι slayer στέκονται σαν headliners στην Ελλάδα με κάποιες παρα πολύ καλές προσθήκες βλέπε lamb of god down in flames εκτος αν γίνει ότι γίνεται και στην αμερική και έρθουν οι slipknot και είναι δεύτερο:D όνομα οι slayer…
:smiley: 8)

[SIZE=“5”][B]ΟΧΙ!! ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ! [/B][/SIZE]

Εγώ έχω ακούσει ότι η Ντήτοξ πάει να κάνει τομή στο χώρο των μουσικών φεστιβάλ και λέγεται ότι χεντλάηνερς θα είναι οι BIFFY CLYRO μαζί με τους οποίους οι SLAYER αναμένεται να βγούν και να τζαμάρουν το “Which Side Are You On Boys”.

:lol: :lol:
Slipkont headliners και support slayer…
Tι αλλο θ ακουσουμε

Μπα πιστεύω οτι τελικά shinedown θα είναι :stuck_out_tongue:

Πιθανόν όπως επίσης και aplacewherethesundontshine :!:

Σε αυτο θα συμφωνησω μαζι σου,αλλα και παλι ειναι Slayer. Ειναι λογικο οτι οσο περνανε τα χρονια, δεν θα ειναι οι παλιοι καλοι Slayer,αλλα δεν παυουν να ειναι αυτοι που ειναι. Εγω το 2010 αν δεν κανω λαθος ηταν η 3η φορα που τους εβλεπα και φετος θα ειναι η 4η. Πρωτη φορα το 95 στο Rock Of Gods…
Οσον αφορα αυτο που ειπα οτι θα μου μεινει αξεχαστο το φεστιβαλ, θα σου πω μονο οτι εκεινη την ημερα ειχα γενεθλια και εβλεπα Metallica,Megadeth,Anthrax & Slayer. Τι αλλο θα μπορουσα να ζητησω?

τούρτα?

Εφαγα βροχη εκεινη την ημερα, δεν ηθελα να φαω τουρτα…:stuck_out_tongue:

θα σβήνανε και τα κεράκια :slight_smile:

Slayer - Slipknot - Lamb Of God. Αυτό θέλω ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ να γίνει το σώσεεεεε! :stuck_out_tongue:

Lamb of god,ouau!πραγματικά “σκοτώνουν” στα live!