Slayer,Down,Rotting Christ,Napalm Death,Kvelertak 01/07/13 @ Πλατεια Νερου

μεσα ειμαι.3η φορα που θα τους δω.να δουμε αν θα εχει και αλλες μπαντες.

Λογικά Gary Holt στην θέση του Jeff-O

δεν μπορουμε να εχουμε Jeff και Gary Holt στη θεση του Kerry King?:stuck_out_tongue:

…λογικό, αλλά κάτι ακούγεται και για Adreas Kisser…μια χαρά και οι δυο:):!:

Γιατί δεν θα είναι ο hannemann???
Έχει γίνει κάτι?

Και συνεχιζουν με τον Holt μεχρι στιγμης!

Πωπω, πακέτο έφαγε ο άνθρωπος!!!

μαλακια αλλά δε ξενερωνουμε!!! SLAYER ΛΕΜΕΕΕΕΕΕ!!!

Μιλαμε για καλοκαιρινη περιοδεια του 12 στο λινκ σου…
Το 13 ας :papas: κανουμε ενα ευχελαιο παρακαλω…
Θελω κιθαρα με DK σηματακι πανω τι να κανω λεμε…:lol::metal:

Το ξερω οτι το λινκ λεει για καλοκαιρινη περιοδεια του 12 αλλα μεχρι στιγμης ο αντικατασταστης του Hanneman ειναι ο Holt! Τώρα αν γινει καλα ο κυριος Hanemman ας ερθουν με αυτον! :smiley:

τωρα προσεξα και την ημερομηνια καλα
Καλα ειναι απιστευτο οτι οποτε εχω γενεθλια γινονται οι καλυτερες συναυλιες!!

[SPOILER]Για μενα λεω παντα :p[/SPOILER]

Flesh eating disease λεει…Ο Χριστος κ η Παναγια ρε Τζεφ…

Μακάρι να γίνει καλά επιτέλους ο Jeff (έχουν περάσει δύο χρόνια!) και να βρει τη φόρμα του, αλλά δεν το βλέπω να είναι σε θέση να περιοδεύσει μέχρι το καλοκαίρι. Holt λογικά αν είναι διαθέσιμος. Δε μας χαλάει.
Btw, ούτε ο νέος δίσκος θα έχει βγει μέχρι τότε. Έχουν δουλειά ακόμη.

[I]http://youtu.be/hRsZmGYcbSo?t=2m59s[/I]

Δεν ξέρω τι σκατά σημαίνει αυτό το “Rock Gods” αλλά ελπίζω να μη βάλουν άλλους πάνω από τους Slayer μου.
Φτάνει η μία φορά που τους είδαμε ντάλα μεσημέρι, θέλουμε κανονικό λάιβ σαν του '05.

Α και αλλάξτε επιτέλους αυτό το όνομα, “Πλατεία Νερού” λέει. Με πιάνει κατούρημα κάθε φορά που το ακούω.

Ειλικρινά δεν νομίζω ότι οι Slayer θα είναι headliners. Δεν έχουν το απαραίτητο popularity για την Ελλάδα. υποψιάζομαι ότι θα είναι δεύτερο όνομα και από πάνω τους θα σκάσει κάτι που θα έχει μεγαλύτερη απήχηση στους έλληνες μεταλάδες. Ίσως Motorhead καθώς οι Maiden είναι της didi, οι Priest δεν περιοδεύουν, οι sabbath ακόμα δεν έχουν ανακοινώσει τι θα κάνουν (και είναι και της didi), οι Rammstein βγαίνουν σε φεστιβάλ αλλά δεν έχω κοιτάξει αν παίζουν αλλού (καλό θα ήταν αυτό) και οι Metallica είναι επίσης didi. Και για motorhead τώρα που το σκέφτομαι δύσκολο είναι γιατί παίζουν sonisphere. αν δεν γίνει sonisphere στην ελλάδα τότε μπορεί, αλλιώς το συμβόλαιο τους δεν νομίζω να τους το επιτρέπει. Άλλοι μεγάλοι που ίσως θα μπορούσαν να είναι πρώτο όνομα είναι οι Aerosmith, που νομίζω θα έρθουν ευρώπη το καλοκαίρι, οι Motley που επίσης θα έρθουν ευρώπη, και φυσικά οι Manowar. κάτι τέτοιο θα προσφέρει και την απαραίτητη για την ελλάδα ποικιλία, καθώς μόνο με θρασάδες ή παουεράδες δεν βγαίνει φεστιβαλ οικονομικά. αν ξέχασα κάποιον από τους μεγάλους ας με διορθώσει κάποιος.

θα δεχοντουσαν οι Slayer να παιξουν κατω απο Μοτλεη ή Αεροσμιθ…

Εγω παλι εχω την εντυπωση πως οι Slayer μπορουν να σταθουν πανευκολα ως headliners στην Ελλαδα…

Τα συμβολαια της καθε μπάντας για το Σονισφιαρ νομιζω ειναι ξεχωριστα σε καθε χωρα! Δηλαδη μια μπαντα που έπαιζε στο Σονισφιαρ της Γαλλιας μπορει να παιξει σε φεστιβαλ αλλης χωρας! Τι εννοειται οταν λετε οτι οι Maiden ειναι της Didi; Αλλη εταιρια δεν μπορει να τους φερει δηλαδή; Ενταξει, λογικα φεστιβαλ θα ειναι αν μαλλον πρωτο ονομα οι Slayer θα ειναι; Πόσο κοσμο χωραι η Πλατεια Νερού; 3-4 χιλιάδες πιστευω ανετα ερχονται μονο για Slayer! :smiley:

:vibrate:
http://www.youtube.com/watch?v=JFxcdRByj2M

Στο μυαλο μου ειναι ακριβως ΙΔΙΟ με αυτό
http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=23224

Ιδια περιοδο ανακοινωθηκε το live, ιδια εταιρεια τους φερνει, περιπου ιδια δυναμικη εχουν τα συγκροτηματα εδω, εχουν ερθει σχεδον τις ιδιες φορες Ελλαδα, και απο τωρα οπως και τοτε στους Megadeth περιμενουμε να γινει φεστιβαλ …(καποιος το ειχε σιγουρο τοτε megadeth, nightwish, scorpions :wink:, ) και το μονο διαφορετικο ειναι μεχρι τωρα ο χωρος…
Εχουμε χρονο , ας περιμενουμε και μεχρι τοτε θα δουμε…

Επίσης μεγάλη διαφορά το όλο ‘‘Rock Of Gods’’ που προδιαθέτει κάπως σε φεστιβάλ ως όνομα, ενώ πέρισυ με τους megadeth απλώς έλεγε ο καθένας ό,τι του κατέβαινε για scorpions, nightwish και δεν ξέρω τι άλλο.

  • είναι σε ανοιχτό

Μακαρι φιλε στιβεν, αλλα η necrotizing facilitis ειαι ζορικο αγγουρι… και πασνπανια ρε συ, αυτον πηγε και χτυπησε?