Slayer,Sepultura η Metallica

Συμφωνώ αν και με τα τωρινά δεδομένα για μένα η σειρά είναι διαφορετική:

Slayer
Metallica
Sepultura

METALLICA με τεραστια αποσταση απο τους δευτερους για μενα slayer

Metallica
Sepultura
Ναζι!

:thumbdown: μην λεμε και οτι μ… θεμε ε, ε

Sepultura με την μεγαλυτερη των ανεσεων.

[SIZE=“3”]SLAYPULTURALLICA!![/SIZE]

καλα κορυφαιο συγκρτοτημα οι slaypulturallica!!!
διαβαστε line up: james hetfield-vocals,rhythm guitar
tom araya-bass,back vocals
dave lombardo-drums
andreas kisser-lead guitar

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ισως το thread να μην ειναι το πιο εγκυρο για αυτο που θα γραψω αλλα δεν πειραζει…
Εχει παρατηρηθει το εξης “φαινομενο” γενικοτερα, αυτοι που ακουνε κυριως black/death metal να το παιζουν
τελευταια trendydes και να γενικως να θεωρουν τον εαυτο τους “μαγκες”(ξερετε πχ, “ελα μωρε ποιοι Metallica τωρα οι φλωροι μωρε , ποιοι maiden τωρα μωρε , ποιοι sabbath μωρε ακομα στο ομονυμο δισκο εχεις μεινει εσυ, με τους παππουδες τωρα etc etc,εγω ακουω cradle of filth ,heacate enthroned,slayer etc etc” ) και ξερετε ολο αυτο το στυλ του οτι επειδη ακουνε black νιωθουν η νομιζουν οτι ειναι δεν ξερω και εγω τι, ας το πουμε “ανωτεροι” απο αυτον που ακουει κλασσικα συγκροτηματα οπως οι metallica, maiden, megadeath κλπ:-s

Δλδ πως μπορει να λεει καποιος τετοια μεγαλα συγκροτηματα οτι ειναι φλωροι και να θεωρει τον εαυτο του
“καποιον” επειδη ακουει black metal.Kαι λογω του οτι το εχω παρατηρησει και με φιλους μου που ακουνε black/death να το λενε συχνα αυτο μου εκανε εντυπωση. (δλδ αν με ρωτησει καποιος απο αυτους τι μουσικη ακους και απαντησω πχ metallica,maiden, sabbath, purple κλπ θα μου πει"ρε φλωρε τους βλακες μεταλλικα ακους, η τους τελιωμενους μειντεν?) Αυτη η ανωτεροτητα που αισθανεται ενας που ακουει black metal σε σχεση με τους αλλους που ακουνε αλλα ειδη μεταλ που οφειλεται? Να με συχγωρεσετε αν εχω πει καμια @@ η αν μπερδεψα ορισμενα πραγματα , αλλα θελω τη γνωμη σας…:?

Παραλήρημα… το χάνουμε το παιδί! Λίγο νερό…

ισχυει με μια μικρη διορθωση. αυτοι που το κανουν αυτο, δεν ακουνε black metal. νομιζουν πως ακουνε. και η ηλικια τους σπανια ξεπερνα τα 18.

τεσπα, ας μη βγαινουμε οφ τοπικ.

εντιτ: ο σοβαρος blackas δε θα κατσει καν να ασχοληθει.

Χαχα τι αστειο…:expressionless: :-#

+1000000000

Βασικα ο σοβαρος blackster ξερει οτι η πλειοψηφια των black συγκροτηματων λατρευουν KISS οποτε δεν υπαρχει θεμα…

Εσύ δεν έχεις αισθανθεί ποτέ έστω και λίγο ανώτερος από κάποιον που ακούει Βέρτη?

Τώρα ψηφίστε άνετα…:stuck_out_tongue:

Όλα τα άλλα είναι φλωριές:p

Ειμαστε ανωτεροι!8) 8)

M E T A L L I C A