Slayer

Ψηφίζουμε μαζικά και δυνατά…:lol: (Μεγάλο το δίλημμα μεταξύ Reign in Blood και Seasons in the abyss αλλά τελικά επικράτησε το πρώτο…:smiley: )

epikratise to Seasons metaksi Seasons kai Hell Awaits

ΚΑΝΕΝΑΣ:lol:

μου αρεσαν οι masterplan αλλα μην τρεαλαθουμε κιολας!:stuck_out_tongue:

:lol: :lol: Είπα και εγώ…Θαυμα έγινε??:lol: :lol: :lol:

Reign In Blood!
Απο τους αγαπημενους μου δισκους.

Ανάμεσα σε Reign in Blood και South of Heaven ψήφισα το πρώτο. Αν και τα πραγματικά καλά album των Slayer είναι μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού και λιγότερα από 5. :stuck_out_tongue:

ego pisteyo oti einai akribos 5. Oi diskares ton Slayer.

Τα 5 πρώτα βασικά ειναι μια κατηγορία από μόνα τους…:wink: 8)

show no mercy - speedia - kai black magic… now face the slayer… hahaaha cause evil has no boundaries and i m the antichrist !!! milame gia TON slayer disko !

Και το Undisputed Attitude είναι δισκάρα κι ας αποτελείται κατά το πλείστον από διασκευές.

Είμαι ανάμεσα στα 5 πρώτα (τι πρωτότυπο!!!), θα δούμε τι θα επιλέξωμεν!

Μάλλον πάντως Reign in Blood, άφταστος δίσκος! :wink:

Θεωρώ ως albums “καμπή” για τη καριέρα τους, για διαφορετικούς λόγους τα Show No Mercy, Reign In Blood, Seasons In The Abyss. Τώρα, όσο αφορά το ποιό είναι το αγαπημένο μου από τα 5 πρώτα τους albums (τα υπόλοιπα δεν με ενδιαφέρουν) όπως είπε κι ο Gigatron είναι πολύ δύσκολο να επιλέξεις, καθώς το ένα είναι καλύτερο από το άλλο!

South Of Heaven, εχει αγαπημενα κομματια μεσα!

Αν και το Reign In Blood ισως ειναι ο πιο επιδραστικος δισκος της τελευταιας 20ετιας, θα επιλεξω Seasons In The Abyss γιατι ειναι το αποκορυφωμας της “πικρης” μελωδιας που ξεκινησαν στο South Of Heaven και φυσικα γιατι…

[SIZE=“5”]DANCE WITH THE DEAD IN MY DREAMS
LISTEN TO THEIR HALLOWED SCREAMS
THE DEAD HAVE TAKEN MY SOUL
TEMPTATION’S LOST ALL CONTROL[/SIZE]

Αν και το Seasons είναι η αδυναμία μου,δεν μπορώ να αντισταθώ στο ανελέητο headbanging του album που βγάζει το μεγαλύτερο μίσος στην ιστορία του metal…Reign In Blood8)

Απλά άκου Aura Noir - Black Thrash Attack

ναι οκ, και οι Aura Noir (που γαμάνε παρεπιπτόντως) στους Slayer βασίστηκαν.
Και το Reign In Blood κυκλοφόρησε 10 χρόνια πριν το Black Thrash Attack.

Δεν διαφωνούμε. Απλά όταν λες “…album που βγάζει το μεγαλύτερο μίσος στην ιστορία του metal…Reign In Blood” τότε δείχνεις ότι αγνοείς κάποια σημαντικά πράγματα. Ο εν λόγω φίλος αν ακούσει Aura Noir λογικά θα αναθεωρήσει. Το Black Thrash Attack είναι ο ορισμός του μίσους και της λύσσας.

Deicide-Deicide εις τους αιώνας των αιώνων…Πάντως αν δεν υπήρχε το Reign in Blood πολλά πράγματα θα ήταν διαφορετικά…Οπότε eternal respect σε αυτό το κομψοτέχνημα…(Τα 30 λεπτά που άλλαξαν τον ρου της μουσικής…)

:wink:

Το Seasons είναι αγαπημένος δίσκος και ο πιο ώριμος και μεστός τους αλλά το Reign In Blood κερδίζει γιατί είναι το πιο ωμό album που έχω ακούσει και ξεκινάει με ένα από τα καλύτερα κομμάτια όλων των ειδών της μουσικής ever

Προτιμάω το γερμανικό thrash! :wink: :lol:

Από Slayer ποτέ δεν μου άρεσαν ιδιαίτερα οι δίσκοι τους (μερικά τραγούδια μόνο), εκτός από το “Show No Mercy”, που το θεωρώ δισκάρα! :metal:
Tα “Evil Has No Boundaries” και “Crionics” είναι έπη! :metal: