Sleep reunion, γειά μας ρε

Legendary stoner rock band Sleep split in 1998 after two hugely influential albums and members went on to form underground heroes High On Fire and Om. They reform for two performances at ATP as a world exclusive that will never be repeated.

They will perform the album Holy Mountain as well as selections from Dopesmoker and more.

Θα είμαι στο Roadburn φέτος, μεγάλη μαλακία που δεν παίζουν κι εκεί.
Ετοιμάζουμε βαλίτσες και γι’ Αγγλία λοιπόν.

εδιτ: βάλτε κι ένα n στο τέλος του reunio (τίτλος του θρεντ) εσείς οι μόντερες

Που παίζουν ακριβώς? Πόσο έχουν τα μεταφορικά?

http://www.atpfestival.com/atp/Events/TheFansStrikeBack.php

Τα λέγαμε μ’ έναν φίλο μου απο μσν να πάμε με το που το μάθαμε και βγάλαμε ότι τα έξοδα μας θα είναι βαριά 700 ευρώ, στα οποία είναι μέσα τα πάντα (μεταφορικά, διαμονή και μάσες νομίζω και merchandise), εκείνη την ώρα ήμουν αλλού όμως δεν καταλαβαινα και πολλά, θα σου πω λεπτομέρειες σύντομα όταν τον ξαναρωτήσω.

edit: οκ έκανα το άλλο και κοίταξα τα logs, τελικά μου 'χε πει αρκετές λεπτομέρειες, χαχ.

Θα μας βγουν 100-150 ευρώ τα μεταφορικά, 240 ευρώ για το φεστ, 60 ευρώ για τρένα λεωφορεία (μάλλον θα τα χρειαστούμε για να το λέει), κι άλλα 250 για merchandise λέει το πρεζάκι, χαχαχ. Αυτάαα χοντρικά. Λογικά μπορείτε να ψαλιδίσετε το κόστος, και να σας βγει μια εξακοσαρού (;), ψηθείτε κι άλλοι λέμε.

δε φοβαμαι τον αλντεγκραου. με 93 ευρω(τα τρια θα πανε για “Το Χαμόγελο του Παιδιού”) στους φερνει και ροντεο.

Αφού φάγαμε την απογοητευση στο Roadburn (αλλά ακόμα ελπίζουμε σε θαύμα για εισιτήριο), κλείσαμε για εδώ και θα πάμε και 3 μέρες νωρίτερα να αράξουμε στο Λονδίνο.

Θα γίνει κι εδώ χαμός από μπάντες και καλλιτέχνες, γίνεται poll στο οποίο όσοι έχουν κλείσει εισιτήριο τους δίνεται κωδικός για να ψηφίσουν 10 μπάντες/καλλιτέχνες που θέλουν να δουν, κι όσοι έχουν περισσότερες ψήφους τους φέρνουν.

Προς το παρόν είναι επιβεβαιωμένα τα εξής:

Devo, The Jesus Lizard, Spiritualized, Sleep, Grails, Young Marble Giants (!), Antipop Consortium, Sleepy Sun, The Cave Singers, Retribution Gospel Choir και Beirut!
Σίγουροι φαίνονται οι Electric Wizard κι έχουν κάνει πρόταση ήδη στους My Bloody Valentine κι αναμένουμε απάντηση :yahoo:

Ψήνει;

και Grails ε? :frowning:

Ε ναι,

κοίτα αν θες, μπορούμε να κάνουμε ανταλλαγή εισιτηρίων =P

Καλομελετα για Grails. :wink:

Απ το παραπανω παντως θα μ’ εψηναν οι Sleep και Jesus Lizard. Οκ, κι αλλες μπαντες μ’ αρεσουν, αλλα δεν ειναι λογος αρκετος για παω εξωτερικο.

2-3 βδομάδες μετά το roadburn πέφτει αυτό… πολλά τα φράγκα για να πάω και στα 2…
αλλά Sleep ε? Πωωωωωω!!!

Άντε κουφάλα μια χαρά σου’κατσε! :slight_smile:

εντιτ. Τι λες για ανταλλαγή εισιτηρίων ρε αχρείε?:stuck_out_tongue:
Έχασα 2 φορές τους Neurosis στις 2 προηγούμενες περιοδείες τους, και τώρα αναπληρώνω…:p:p

Δεν καταφέρνεις να με παρηγορήσεις με κάτι τέτοια :cry:

Τίποτα δεν συγκρίνεται με το φετινό roadburn, και δεν μπορώ να χωνέψω ότι μάλλον δεν θα είμαι εκεί να τ’ απολαύσω.

Οχι.

Hellfest, αν συνεχισει να κλεινει καλα ονοματα.

Κρυφο-Μανογουορά Ανγκμαρ! :stuck_out_tongue:

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!

ΑΜΑ ΔΕ ΔΟΥΜΕ ΜΑΝΟΓΟΥΟΡ ΤΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ;

Σοβαρολογω.[/SPOILER]

ρε σε thread για τους sleep μιλατε για manowar?? ξεκολλατε ρεε :p#-o

Bump γιατί έτσι, καλύτερο live της ζωής μας.

μακαρι να μου βγαιναν τα λεφτα…τωρα μπορω να κλαιω

dvd θα βγαλουν?

“and that the legendary trio Sleep (…) will indeed be playing in the US September of next year.” 8O από http://www.roadburn.com/2009/11/oms-al-cisneros-on-shrinebuilder-om-and-sleep/

Πάνε για κανονικό reunion δηλαδή; :-k

Θα κλάψω.

http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendId=73949757&blogId=524978803 8O8O8O8O8O8O8O8O
Κάποιος καλός άνθρωπας εκεί έξω μπορεί να κάνει κάτι… κι εγώ :bow2:

ωχ παναγια μου τι ειν’ τουτο…