Sleepin Pillow-Apples on an orange tree

Amplifier in my heart παιξανε!!και όντως γάμησε!!Μάνο και που έπεσε για 5 δευτερόλεπτα πάνω στην μπάντα κάποιος μετά έβαλε Δρούζα και νομίζε πως έβλεπε κάτι ποιοτικό…

“Πανδαισία χρωμάτων” lol :lol:

Ωραίο live…πολύ το ψήνω το album αυτό…

Χάρηκα που του βγάλανε στο Ράδιο Αρβύλα. Μπράβο, σε όποιον το αποφάσισε. :slight_smile:

Είχε πλάκα ο Κανάκης: λέει «αγαπημένη μας μπάντα» από τη μια και ρωτάει αν έχουν κυκλοφορήσει το άλμπουμ, από την άλλη… #-o :lol:

Πάντως το γεγονός ότι ο τραγουδιστής δεν φόρεσε τα συνήθη μασκαρέματά του μου έκανε εντύπωση. :stuck_out_tongue:

Όντως πολύ ευχάριστη έκπληξη η παρουσία τους στο “Ράδιο Αρβύλα”.

για οσους δεν το προλαβαμε υπαρχει κι εδω:

Μπαντάρα τι να λέμε τώρα …

Ντάξει όποιος ήταν εχθές στον Σταυρό του Νότου θα καταλάβει τι ακριβώς νιώθω αυτήν την στιγμή…Δεν πιάνονται λέμε…Η μπάντα αυτή είναι ασύλληπτη…Εκπληκτικό live που γενικά σπάνια παρακολουθείς και απο τεράστιες μπάντες του χώρου…Τι να λέμε…Ξεκίνημα με εκπληκτική εκτέλεση του rise, amplifier, instruments of time, black sea μια φοβερή εκτέλεση του winter dreams με σκηνές απο ψαλιδοχέρη στο video wall…Φινάλε με μία μοναδική επίσης εκτέλεση του drug πόσα άλλα που ξεχνάω…Ψυχεδέλια, post αναφορες, παράδοσιακή μουσική, trip hop μία ονειρεμένη φωνή, σκόρπιες εικόνες και βίντεο να βάζουν το λιθαράκι σε αυτό το έξοχο οπτικοακουστικό αποτέλεσμα…Παιδιά δεν κάνω πλάκα…Δείτε αυτήν την μπάντα live…Ζούγκλα μίλα!!

Πολύ καλός και ο Simon Bloom σε λίγο διαφορετικά μονοπάτια αλλά πραγματικά δυναμική εμφάνιση…

Οντως πολυ ωραιοι οι συμπολιτες. Στην ιδια εταιρια ειναι και οι maplerun σωστα? Επισης πολυ καλοι.

(και επειδη και αλλοι ρωτησαν και δεν πηραν απαντηση) ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε το cd τους ?

Καλά μιλάμε ο κόσμος έχει να πατήσει τόσο πολύ καιρό σε δισκοπωλείο, που ξεχνά πού πουλάνε δίσκους. :p:lol:

Λογικά θα το βρεις και σε μεγάλα κεντρικά καταστήματα και σε μικρά «ψαγμένα». Εγώ πάντως όποτε πηγαίνω σε εκείνο το πορτοκαλί, στο Σύνταγμα, το βλέπω φάτσα κάρτα. :slight_smile:

Παταω πολυ συχνα σε δισκοπωλειο φιλε μου,απλα δεν ετυχε να το δω :wink:

Τους ανακάλυψα πρόσφατα εντελώς συμπτωματικά. Εξαιρετική μπάντα. Σκέφτομαι να αγοράσω το δίσκο τους μέσα στη βδομάδα.

Δεν πήρα καν πρέφα ότι παίζανε…Με συγχωρείτε αλλά σκατούλες!!! Χαίρομαι που γίνονται όλο και πιο γνωστοί οι Sleepin Pillow γιατί το αξίζουν.Όποτε τους βλέπω live έχω την αίσθηση πως βλέπω μια μπάντα που σε λίγα χρόνια θα μνημονεύεται ως πρωτοπόρα. Άξιοι, να τους δείτε και να τους λατρέψετε 8)

Πλακίτσα μπρε, μη μου κλείνεις το μάτι. :slight_smile:

Απανταω αργα αλλα επρεπε να ειχαμε βγαλει μια ανακοινωση εδω στο φορουμ(υποθετω οτι θα μπορουσα να το κανω και εγω και βλακεια μου που δεν το εκανα) οτι θα παιζαμε στον Σταυρο του νοτου, στα πλαισια του NightSfilt Festival…Ειναι ωραιο να υποστηριζουμε ελληνικες μπαντες που το αξιζουν πραγματικα! Να ναι καλα και τα bulletins στο myspace! xD

Ο,τι αποψη ειχα για αυτους πριν παντως, τωρα την εχω στον κυβο (μην σου πω και παραπανω)!Υπεροχες μουσικες, υπεροχη φωνη και τελειος συνδυασμος ροκ μουσικης, με παραδοσιακη! Αντε να τους ξαναδουμε συντομα και με περισσοτερο κοινο! :slight_smile:

a! και ο ντράμμερ τους έδωσε ρέστα με τους Γενιά του Χάους στο διήμερο στο Gagarin ε. Πραγματικό πολυβόλο στα γρήγορα και τεχνίτης.

είδα που έγραφε ο tylerdurden ότι θα παίξουν στη γιορτή της μουσικής και τους τσέκαρα

πολύ αξιόλογο άλμπουμ!
πιο πολύ μου άρεσαν τα “Amplifier In My Heart” και “Drop the Mask”!

ελπίζω να πάω να τους δω 22/6

Χμ… Έχει καιρό που τους είχα τσεκάρει στο myspace και μετά αγόρασα το δίσκο τους. Πολύ καλή μπάντα με πολλές δυνατότητες. Εμφανείς οι επιρροές από Massive Attack. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως τα παραδοσιακά όργανα και οι ανατολίτικες φόρμες στη μουσική τους έχουν αφομοιωθεί σωστά από την μπάντα. Γενικότερα, έχουν λόγο ύπαρξης και έχουν εναρμονιστεί με το υπόλοιπο μουσικό πλαίσιο και δεν είναι ξεκάρφωτες όπως συμβαίνει σε πολλές περιπτώσεις για εμπορικούς λόγους.

10 του μηνός παίζουν στον Μύλο (Θεσσαλονίκη) μαζί με 2L8 :smiley:

Α ρε γμτ, τώρα το είδα αυτό.
Και συγκεκριμένα το είδα και έσκασα σε κάτι φυλάδια που μοιράζαν έξω απο την συναυλία του Μάλαμα.
Και ήταν και μόνο 12 ευρώ. ΓΑΜΩΤΟ!!!

Άμα ήθελες να έρθεις για τους sleeping pillow θα ξενέρωνες λίγο χθες επειδή κάποιοι γείτονες (!!!) έκανα καταγγελία για φασαρία και παίξαν μόνο μισή ώρα, πρώτοι είχαν βγει οι 2L8. Αλλά είπαν οτι θα ξαναπαίξουν σύντομα με πολύ φτηνό εισιτήριο.