Sleepin Pillow@ Guru 16/11 Free

Οι Sleepin Pillow θα παίξουν στο guru bar αυτήν την Κυριακή. Το μαγαζί βρίσκεται στην πλατεία θεάτρου. Η είσοδος είναι δωρεάν . Θα μεταδοθεί και από το ραδιόφωνο του City 99,5( και μέσω internet). Είναι μια πάρα πολύ καλή μπάντα από την Θεσσαλονίκη που μπλέκει ψυχεδέλεια, ροκ, παραδοσιακή μουσική, βαλκάνια, prog και γενικά βγάζει απίστευτο συναίσθημα. Όποτε τους έχω δει live έχω πάθει πλάκα και σας τους συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Λοιπόν δεν ξέρω αν ήρθε κανείς φορουμίτης στο live χτες, αλλά όσοι ήταν εκεί θα χουν να το θυμούνται. Μεγάλη μπάντα, συγκινητική εμφάνιση. Νομίζω πως έχουμε τη χαρά να βλέπουμε μια μεγάλη μπάντα στις αρχές του δρόμου της . Ξαναπαίζουν στις 28 του μήνα κάπου στα Εξάρχεια μη τους χάσετε…

το είχα δει που το είχες ποστάρει στο thread της ελληνικής σκηνής. Χθες δεν γινόταν να πάω πάντως. Εϊμαι σίγουρος πάντως ότι κάπου θα τους δω στο μέλλον.

Για τον Δεκέμβρη είχα κατα νου κάτι, στο χτεσινό δεν μπορούσα να έρθω οπότε έχουμε να τους δούμε σύντομα.

Παίζουν στις 28/11 στον κήπο της kalashnikof?? ή κάπως έτσι τελοσπάντων στα Εξάρχεια και 18/12 στο Gagarin. Σας τους συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Τους ξέρουμε μονάχα από το άλμπουμ (βοηθήσαμε και στην διάδοση του χεχε) και θα στηρίξουμε και στα 2 (μάλλον, ανάλογα το τικετ στο gagarin).

ουτε εγω καταφερα να τους δω χθες…
αλλα η μπαντα υποσχεται πολλα… σιγουρα θα τους δω σε καποια επερχομενη συναυλια…