Sleepin Pillow - Superman's blues

Eνα PM please και εδω ,γτ μολις ακουσα το supermans blues και καπακια το holy monster και πρεπει να τσεκαρω οπωσδηποτε !!!

τους ειχα δει σε Live που επαιζαν μαζι με το σπερμα του ηλιου στο Rodeo…και με τριπαραν…καταπληκτικη μπαντα με καλυπτoyn περα απο μουσικα και στοιχουργηκα…φοβερο το Superman’s blues.

Semen of the sun και sleepin pillow μαζί? τι έχασα ο άκυρος? γκρρρ.

ΒΡΑΒΕΙΟ: VELVET PRIZE 2011 ? ARTROCKER MAGAZINE

Μέσω της ψήφου του, το κοινό του www.velvetmagazine.gr συμμετείχε και φέτος, μαζικότερα από κάθε άλλη χρονιά, στην ανάδειξη των 10 σημαντικότερων από τις 101 συνολικά κυκλοφορίες του 2010, μαζί με την Ομάδα Velvet. Από τον συγκερασμό των ψήφων προέκυψαν οι 10 κυκλοφορίες που θα σταλούν στο ARTROCKER magazine, ώστε εκείνο να επιλέξει μία μπάντα για live εμφανίσεις στο Λονδίνο.

Οι 10 υποψήφιες κυκλοφορίες, με αλφαβητική σειρά, είναι:

  • ACID BABY JESUS ? ACID BABY JESUS CASSETTE

  • BERLIN BRIDES ? MODERN CELIBACY

  • KATRIN THE THRILL ? EARTH IS CALLING US

  • MARIETTA FAFOUTI ? TRY A LITTLE ROMANCE

  • MODREC ? MASCARADDICTION

  • MONIKA ? EXIT

  • MY WET CALVIN ? ALL GREAT EVENTS

  • NALYSSA GREEN ? BAROCK

  • SLEEPIN? PILLOW ? SUPERMAN?S BLUES

  • THE VELVOIDS ? 3.3 [SONIC]

???

ΒΡΑΒΕΙΟ: VELVET PRIZE 2011 ? INDIETRACKS FESTIVAL

Οι ίδιες υποψηφιότητες, που αναδείχτηκαν μέσω της ψήφου του κοινού του www.velvetmagazine.gr και της Ομάδας Velvet, θα σταλούν στο INDIETRACKS FESTIVAL, το οποίο και θα επιλέξει μία για να συμπεριληφθεί στο line-up του σημαντικού αυτού indie pop-rock φεστιβάλ που θα πραγματοποιηθεί στο Derbyshire (UK), από 29-31 Ιουλίου 2011.

  • ACID BABY JESUS ? ACID BABY JESUS CASSETTE

  • BERLIN BRIDES ? MODERN CELIBACY

  • KATRIN THE THRILL ? EARTH IS CALLING US

  • MARIETTA FAFOUTI ? TRY A LITTLE ROMANCE

  • MODREC ? MASCARADDICTION

  • MONIKA ? EXIT

  • MY WET CALVIN ? ALL GREAT EVENTS

  • NALYSSA GREEN ? BAROCK

  • SLEEPIN? PILLOW ? SUPERMAN?S BLUES

  • THE VELVOIDS ? 3.3 [SONIC]

4 μερες.

ΜΟΝΟ RESPECT και περηφανεια για αυτην την ΜΠΑΝΤΑΡΑ και αυτο το ΔΙΑΜΑΝΤΙ που κυκλοφορησανε . :!:

Ανατριχιλες σε [B]Pathetic[/B],τα σαγονια στο πατωμα σε [B]holy monster[/B],ψυχεδελεια και “χασιμο” σε ολο το δισκο …

να πω(και εδώ) οτι όποιος μπορεί να τους δει από κοντά…

Θα εμφανιστούν ξανά στην Αθήνα (μετά από το πρόσφατο λάηβ), στο Athens Fringe Festival 2011, την 25η Ιούνη στην Τεχνόπολη.

Νομίζω ότι θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να διασκευάσουν κάποια στιγμή αυτό [U]εδώ[/U] το κομμάτι. Ξέθαψα το άλμπουμ πρόσφατα και νομίζω ότι περιέχει κατά μεγάλο ποσοστό όλες τους τις επιρροές συγκεντρωμένες. :-k

Πάρτε νέο video από το δίσκο:

Υ.Γ. Μόλις διάβασα ότι ο awake το βρήκε κάπως ψυχρό και θέλει version 2! :stuck_out_tongue:

ενω στην αρχη το βρηκα ενδιαφερον ,τελικα δεν μ’αρεσε
ιμχο
τα ματια θα επρεπε να ανοιξουν οταν αρχιζει η μουσικουλα [I]τιριριρι ριριρι ρι ριριρι ρι ριριρι[/I]
και θα επρεπε να ειναι και διαφορετικα ,αυτα ηταν ασχημα

απο κει που λεει [I]she’s a plaaaaastic doll[/I] θα θελα να αλλαζει το πλανο ,να γινεται πιο γρηγορο , κατι αλλο παντως

πηρα χθες εισιτηριο για μονη λαζαριστων

Εντάξει, για το [I]Κάν υπομονή ένα μήλο θα φυτρώσει στην πορτοκαλιά[/I] τα 'χαμε πει τότενες. Ενισχυτές στην καρδιά μας και τα καθέκαστα. Πανέμορφος δίσκος.

Κατά τη γνωστή μου συνήθεια, για κάποιους μυστήριους και άγνωστους σε μένα λόγους, αναβάλω την ακρόαση κάποιον δίσκων επ’ αόριστον. Και μιλάμε για δίσκους που κανονικά θα έπρεπε να περιμένω πως και πως.

Ε λοιπόν, τα-νταχ! Αξιώθηκα να το ακούσω. Τι να πρωτοπώ για το Superman’s Blues. Ο δίσκος -και μιλάω αποκλειστικά για αυτό που βγάζει και όχι για αυτό που είναι- είναι τα ξεκλεμμένα συναισθήματα της ενδιάμεσης Porcupine Tree περιόδου. Αυτό μου ήρθε, αυτό λέω (γράφω)

Τσίφτες. Μπράβο και πάλι μπράβο τους. Κάτι τέτοιοι δίσκοι σε κάνουν να θες να βγεις στους δρόμους τυλιγμένος στεγανά με μια ελληνική σημαία και να βρωντοφωνάξεις [I]Είμαι περήφανος που είμαι Έλληνας γιατί η Ελλαδάρα βγάζει τα μεγαλύτερα μυαλά και τους καλύτερους καλλιτέχνες! Η Μακεδονία είναι ελληνική! Όχι άλλες επαναλήψεις Παπακαλιάτη![/I] κτλ κτλ

Σοβαρά τώρα, όμως. Μιλάμε για δισκάρα. Απέκτησαν αυτό που έλειπε από το Apples, δηλαδή συνοχή και ισορροπία. Το συγκλονιστικό είναι ότι βρήκαν αυτήν την ισορροπία στο βέλτιστο δυνατό σημείο. Εύγε.

Σκεφτομαι και γω να παω, την προηγουμενη φορα που τους ειδα ηταν φανταστικοί.

Ψήνομαι άσχημα για το live μιας και δεν τους έχω δει ποτέ… Πάντως από θέμα τιμής είναι πρακτικά τζάμπα…

^^ όταν βρεις ευκαιρία, να πας.! θα πάθεις πλάκα.!! με έψησε ο awake να πάω στο Live της λαρισας, και πήγα με παρέα τον mixali_purple…υπερβολικά καλοί.!!

φοβεροι ηταν χθες
μοναδικη απογοητευση οτι δεν ειχαν λυρα στο black sea

το masterpiece και το the light is real τα απογειωσαν

Όντως πολύ καλοί εχθές… Δεν είχα επαφή με την μπάντα σχετικά με τα live τους αλλά εχθές εντυπωσιάστηκα…

παιζουν αθηνα αρχες οκτωβρη στο ΑΝ :slight_smile:

ελπιζω να μην τους χαντακωσει ο χωρος κ εχω υποψια οτι θαναι ψιλοφισκα το μερος μιας και αρχιζουν κ ακουγονται αρκετα νομιζω

κ συμφωνω με μανο ο 2ος θυμιζει σε σημεια καλους παλιους porcupine tree

αν ειχε βγαλει ο wilson αυτο το δισκο ακομα θα σκουπιζαν οι κριτικοι τα (γκουχ γκουχ) απο το προσωπο τους

Είχα έρθει να γράψω αυτό. Φίσκα σε καμία περίπτωση 100 άτομα το βλέπω εγώ όπως στο κουκου τον Απρίλιο.

Ξέρουμε πότε; Δεν λέει κάτι στο site/FB τους… :-k

όντως όποιος μάθει τιμή και μέρα ας ποστάρει πλιζ να κάνουμε τα κουμάντα μας γιατί έχουμε πήξει στα λάιβ το φθινώπορο

θεσσαλονίκη μάζεψε κόσμο?