SLEEPIN PILLOW Support Glass (UK) ΠΕΜΠΤΗ 14 Απριλίου Koo Κoo ATHENS

:smiley:

Εξοδούχος σήμερα, οπότε δεν το χάνω. :slight_smile:

Θεούληδες!

οι glass δεν εμφανίστηκαν καν για αγνώστους λόγους…

το μισό κούκου ήταν γεμάτο…ίσως και λίγο παραπάνω…

οι sleepin pillow έπαιξαν κοντά στο 2ωρο…
η μπάντα είναι πολύ μπροστά,προσέχουνε πάρα πολύ τον ήχο τους…
γούσταραν και φαινόταν…είχε και μίνι βίντεο κλίπ στα βίντεο γουόλ…κινούμενα σχέδια και άλλα τρυπιάρικα πράματα…
ο τραγουδιστής τρελή μορφή…πολλά ρισπέκτ στον 2ο κιθαρίστα/πληκτρά…
αυτά

[SPOILER]κλασσικό παράπονο ο κόσμος που βγήκε σε ένα μπαράκι να τα πεί…:roll:[/SPOILER]

Καλύτεροι από ποτέ…Τέλεια κουρδισμένοι, απογειώσανε κάθε κομμάτι! Είναι απίστευτο ότι τα κομμάτια τους κάθε φορά ακούγονται διαφορετικά (π.χ. η εκτέλεση του the light is real χθες ήταν εξωπραγματική…)

Γενικά παίζουν μπάλα σε άλλα επίπεδα…Μπορούν να κρατήσουν ένα διώρο live σε υψηλότατα επίπεδα οπτικοακουστικού θεάματος με τραγούδια που πραγματικά είναι ένα και ένα…Δεν ξέρω, κάτι πρέπει να γίνει με αυτούς, τα koo koo κτλ πια είναι πολύ μικρά για το πάθος τους…

sameteller σε είδα, δίπλα καθόμασταν δυστυχώς δίπλα στις πιο ηλίθιες παρέες (ούτε σε μπουζούκια να ήταν κάποιοι). Cheers και σε hopes…

Δεν τους περίμενα τόσο καλούς σε καμία περίπτωση. Έπαιξαν σχεδόν όλα τους τα κομμάτια τα περισσότερα σε διαφορετικές εκτελέσεις(“τραβώντας” τα ψυχεδελικά σημεία). Το support δεν στενοχωρήθηκα και πολύ που δεν βγήκε:p
Μερικά τραγούδια όπως το Holy Monster και το Drop The Mask απογειώνονται live. Όχι πώς υπήρχε μέτριο κομμάτι ή κάποια στιγμή που να βαρέθηκα. Μεγάλη μορφή ο τραγουδιστής και άψογος ο μπασίστας.

Cheers σε Tylerdurden που είδα. Και να μην διαμαρτύρεται καθόλου για το μπιρι μπιρι γιατί εγώ είχα σε όλο το live δίπλα μου τον τύπο που φώναζε Yeah και στο τέλος έσκασε και μία μεθυσμένη Αγγλίδα και την είδε metal συναυλία και έσπρωχνε δεξιά και αριστέρα.:stuck_out_tongue:

Πολυ μεγαλη μπαντα , γαμιστερη συναυλια.

Δεν εχω παραπονο κανενα - αψογο και χορταστικο σετλιστ (once τελευταιο κομματι) , πολυ καλος ηχος

Οκ ηθελα να τζαμαρουν το masterpiece στο 10λεπτο αλλα παιζει να εφυεγα στο διαστημα οποτε καλυτερα ετσι που το κρατησαν στο 5λεπτο:p

Τεραστια εκτελεση-αποδομηση-αναδομηση του dope 8O

Tα παιδια παιζουν μπαλα επιπεδου porcupine tree - μακαρι να βγουν εξω εδω θα πανε χαμενοι να παιζουν για 100-200 νοματαιους

[SPOILER]Σε οσους καθονταν στα τραπεζακια με κλωσσες γυρω που μιλαγαν επρεπε να ξεκουνηθειτε μαγκες , εμεις ειμασταν μπροστα μπροστα 1η σειρα ορθιοι και ηταν μια χαρα 8)[/SPOILER]

Αναμενουμε απο τωρα την επομενη εμφανιση τους Αθηνα.

Απο χθες , ειμαστε κ τυπικα πιστοι τους.

αυτό που μου έκανε περισσότερο εντύπωση στο λάηβ ήταν το ότι οι SP με πείσανε ότι πρόκειται για μία ηλεκτρονική μπάντα καμουφλαρισμένη πίσω από το νεο-prog rock attitude τους. Το ακυκλοφόρητο κομμάτι δείχνει ότι στο μέλλον το ηλεκτρονικό στοιχείο ίσως γίνει ακόμη πιο έντονο. Γενικά, όλο το λάηβ ήταν η ανατριχίλα η ίδια. Μακάρι να συνεχίσουν έτσι, Γ Α Μ Α Ν Ε.

Α! κατά τα άλλα

She is a plastic dooooooooooooooll…

Μεγάλη εμφάνιση!!
Εξαιρετικές εκτελέσεις σε όλα τους τα κομμάτια… Το the light is real μας απογείωσε…
Γενικά φοβερά κομμάτια, δε βαρέθηκα λεπτό, ενώ το ακυκλοφόρητο κομμάτι δείχνει ότι τα παλικάρια μπορούν να εξελίξουν τη μουσική τους!
Γαμάτη η είσοδος του τραγουδιστή… Black Sea και εμφάνιση που έφερνε σε ποντιακή…

[B]http://www.youtube.com/watch?v=RXI76OCm7tY[/B]

Μεχρι στιγμης , το κομματι του 2011 ευκολα

Σημερα ολη μερα στο ριπιτ

[B]She comes in reverb…[/B]

κομματαρα , αλλα του 2010 ειναι

κομματάρα χαλαρά, ναι. Btw, θυμίζει πάαααααρα πολύ κάτι από Wumpscut