Slipknot Related News v.2008

Φετος αναμενουμε περιοδεια και νεο δισκο. Προτιμω να κανω ενα κοινο τοπικ μιας κι Ελλαδα δε το βλεπω να ρχονται, τουλαχιστον οχι συντομα.

August- UK/Europe!

As many of you are already aware, Slipknot will be returning to the UK, Austria and Germany this August.

The band will be appearing at this year’s Reading and Leeds Festivals alongside none other than Tenacious D and Metallica! Dates are as follows:

August 22- Leeds Festival
August 24- Reading Festival

It doesn’t end there…

Slipknot will also be appearing on the Two Days A Week Festival in Wiesen, Austria on August 29th, followed by an appearance at the Area 4 Festival in Ludinghausen, Germany on August 31st.

Wednesday, May 21, 2008

Europe…your time has come.

Europe…your time has come.

After spending the summer tearing up North America on the Mayhem tour, we will finally bring our chaos to you. Joining us on this journey this time around will be Machine Head and Children of Bodom. It’s been a long time coming…we know the European fans have been waiting for this. We are breathlessly waiting as well. We cannot wait to throw down with you.

Remember, if it doesn’t come from us, the choice is yours on whether or not to believe it. See you soon.

Τι λες τωρα. :expressionless:

Καμιά πληροφορία για το πότε βγαίνει το νέο άλμπουμ; Άκουσα για τέλη Αυγούστου αλλά το γεγονός ότι δεν έχει γίνει τίποτα γνωστό μου φαίνεται ράδιο-αρβύλα η όλη φάση…

According to HMV.co.uk, Roadrunner Records has set an August 11 UK release date (one day later in the U.S.) for the much-anticipated new SLIPKNOT album. The as-yet-untitled follow-up to 2004’s “Vol. 3: (The Subliminal Verses)” is scheduled to be recorded with producer Dave Fortman, who has previously worked with MUDVAYNE and EVANESCENCE.

Παλιό αυτό.
Βασικά ήδη έχουμε πει πολλά στο αντίστοιχο thread στο Groups & Artists.
Καλύτερα να μεταφερθεί στις κυκλοφορίες.

slipknot και machine head!?!?!?

ΤΩΡΑ!!!

Για Slipknot δε ξέρω, αλλά Machine Head πρέπει!

Σύμφωνα με δηλώσεις του Shawn “Clown” Crahan, ενός εκ των δύο ντράμερ των Slipknot προτίθεται να αποχωρήσει σύντομα από τη μπάντα για προσωπικούς/οικογενειακούς λόγους.

…περσινα σταφυλια για οσους παρακολουθουσαν τη φαση απο καιρο και το περιμεναν. Οι φημες λενε πως απο καιρο βρισκοταν σε προστριβες με καποια μελη καθως σ ορισμενες παλιες του συνεντευξεις παρουσιαζε τον εαυτο του ως αρχηγο μιας κι αυτος ξεκινησε το γκρουπ.

Οι φημες χρονολογουνται 4 χρονια πισω…

Άκουσα οτί αυτός θα είναι ο τελευταίος τους δίσκος και μετά θα διαλυθούν :frowning:

Ελπίζω να 'ναι ψέματα…

Ε, μετά απο 2-3 χρόνια θα γίνει reunion… Σιγά το πράγμα $$$

Δεν μου κάνει εντύπωση οι δηλώσεις του Κλόουν.
Είναι 40 + πλέον.
Και να διαλυθούν οι Slpknot δεν μου κάνει καμία εντύπωση.
Περιμένω τον δίσκο, να τους δω live και μετά ας κάνουν ότι θέλουν.
Έχουν αφήσει ήδη εποχή.

Μακάρι… είναι το 2ο αγαπημένο μου συγκρότημα…

kala και ποιος θα επρεπε να ηταν αρχηγος αν δεν ηταν ο founder?

Ο Κλοουν ποτε δεν ηταν (βασικος) συνθετης. Η μλκια στην ουσια ειναι οτι αποτελει τεραστια μορφη για τα λαιβ.:frowning: Στο Λυκαβηττο ειχαν ερθει χωρις αυτον και οσο να ναι η απουσια του ηταν εμφανης.

Οσο γενικοτερα για Slipknot… τετοια φραγκομηχανη σιγα μη σταματησει… στεκονται ανετα αναμεσα στα μεγαλυτερα εμπορικα ονοματα της συγχρονης σκηνης…

κι εγω θελω να τους δω γαμω το κερατο μου και το κωλοστρατο.τους εχασα το 2005 που ηρθαν και μονο που το σκεφτομαι αρπαζομαι χοντρα.ελπιζω του χρονου οι ελληνες διοργανωτες να αγνοησουν το περιοδευον καπη του κυριου steve harris και να θυμηθουν την απηχηση του κοσμου στο live των slipknot στο λυκαβηττο.ελεος πια οχι αλλοι παλιογεροι

Aκριβώς.
Το κοπάνημα ,τα φωνητικά , οι χλέπες και οι εμετοί του δεν ξεχνιούνται στο Disasterpieces…
:bow:

+350000

Και σε πιο άνετο χώρο από τον Λυκαβητό όπου όπως και να το κάνεις η σκηνή καλά-καλά δεν τους χωρούσε. Αν και ακόμα και έτσι γάμησαν…

φίλε μου δε γνωρίζω αν θα διαλυθούν οι Slipknot ή όχι πάντως αν γίνει αυτό σίγουρο είναι ότι πολλοί θα φορέσουμε μπλερέζες