Slipknot @Release Athens 23/7/2022

(sic) - eyeless ; :cry: αλλά σε γενικές γραμμές ναι μια χαρά πάμε γερά maggots

Για μένα μακάρι να ισχύει αυτό το σετλιστ μια μέρα πριν

1 Like

Υπάρχει περίπτωση να είναι ημιτελές; Από Βουλγαρία λείπουν devil in I, snuff και vermilion αν δεν κάνω λάθος. Το devil in I πρέπει να μετράει πολύ live ελπίζω να μην κοπεί. Τα άλλα 2 θα μπορέσω να τα υποστώ (snuff ιδανικά να ακούσω live σε σόλο Corey ακουστικά)

2 Likes

Το μονο αρνητικο απο Seps θα ναι η απουσια του Kisser, ανετα πιστευω το καλυτερο λαιβ της χρονιας… Devil in i το παιξανε προχθες παντως, λογικα θα χει τιμητική και αυριο θα γουσταρα να το ακουσω

2 Likes

Σχετικό, άσχετο, το βάζω εδώ καθότι τελευταία μέρα συναυλιών, αλλά θα φύγει και το release και μετά από ενα τόσο γεμάτο καλοκαίρι μέχρι να ξαναρχισουν τα lives δε θά ξέρουμε τί να κάνουμε.

3 Likes

Slipknot 2009 Μαλακάσα, τελευταία στιγμή μετά τη δουλειά ξεκινάω μόνος,
Slipknot 2011 πάλι χωράφι, ακριβό εισιτήριο λόγω maiden, τελευταία στιγμή τα σκάσαμε, μπήκαμε με το που άρχιζε το sic,
Φέτος δεν άντεξα, έκλεισα μια μέρα πριν :rofl::rofl::rofl:, λίγο οι seps (κρίμα ρε κισερ), λίγο τα δύο χρόνια καραντίνας, λίγο ότι θα είμαι 51 την επόμενη φορά που θα σκάσουν μύτη ε λύγισα…

Υ.Γ. με μια μπλούζα μαύρη architects θα είμαι εκεί, το νου σας :imp:

4 Likes

Τι ωραία εμφάνιση , με τις κόκκινες φόρμες , να κάνει crowd surfing ο Chris Fehn πριν καν παίξουν το πρώτο κομμάτι , με την φόρμα και τον αριθμό του Paul Grey σε σταντ , ωραίο σετλιστ

4 Likes

Πωω νομιζω και ο Jordinson σε ενα κλουβι να τον σηκωνουν στον αερα και να παιζει αναποδα αν θυμαμαι καλα.

4 Likes

Θέρισμα κανονικό, πρώτη συναυλία μετά τον θανατο του Πωλ, λες να έχουμε και καμιά πρώτη για το καινούργιο κομμάτι αύριο?

1 Like

Ναι ναι , σωστά θυμάσαι τρομερός κι αυτός

Μείον δύο πλέον οι knot, μείον δύο οι seps (αναγκαστικά οφ ο Αντρέας) αλλά αύριο αυτά που θα τραβήξουν τα ντραμ κιτ και από τους δύο… Έστω και με το αριστερό το χταπόδι…

1 Like

Θεικος ντραμερ ο Ελοι

1 Like

Θα συμβούλευα όσους πάνε (εγω δυστυχώς δεν…) να προσέξουν πολύ τις ακραίες θερμοκρασίες, είναι από τις συναυλίες που κλασικά μπορεί να λιποθυμήσει κόσμος (40 βαθμοί, + άνω από 10 χλ. μπορεί και 15χιλ. κόσμος, πολλά συγκροτήματα, οι knot θα βγούνε 23:10 σκέψου) χρειάζεται συνεχής ενυδάτωση και συντήρηση δυνάμεων…“σαν” μπάμπας ακούγομαι :stuck_out_tongue:
Ασχέτως αυτού οι slipknot έχουν εξελιχθεί πολύ σαν γκρουπ, πιστεύω ότι μπορεί να γεμίσουν ακόμη μεγαλύτερους χώρους στο μέλλον

6 Likes

Μεχρι πρι 10 ημέρες είχαν κόψει 15000 εισιτήρια . Μαζί και με προσκλήσεις κλπ πιστεύω θα πάει για 20.000

χωράει 20 χιλιάδες η πλατεία ; έχω ακούσει βέβαια ότι κάνουν ενέργειες να μεγαλώσει ο χώρος…

Εχει χωρεσει και παραπανω

20.000???Μεγαλο νουμερο.Περιμενα 15.000 να εχει.

5 παρα 10 εστειλε φιλος φωτο απ εξω κ φαινοταν να εχει αρκετο κοσμο.Ρωτοντας τον, μου ειπε οτι ειχε ηδη 1000 ατομα.Χαμος θα γινει.Καλα να περασουμε

Ο μικρός Τέυλορ οριακά έτοιμος για να μπει Knot.

Επίσης δόξα και τιμή σε όποιον από το φεστιβάλ είχε την έμπνευση να βάλει Bohemian Rhapsody στην προηγούμενη παύση.

2 Likes

Πρώτη φορά από όλες όσες πάει release να έχει τόσο κόσμο στον έλεγχο

Αρχίζω και φοβάμαι. Ελπίζω το release να σταθεί στο ύψος του και να μην είναι περισσότεροι απ’ όσους χωράει εκεί μέσα

2 Likes

Πράγματι ελπίζω να μην γίνει σκηνικό αλλά χωράφι 18.

Στα μέχρι τώρα οι τύποι με την κοπελιά φροντγουμαν έσπειραν θέλω να τους ξαναδώ και να τους ψάξω. Η 2η ελληνική ψηλό αδιάφορη. Δεν τους βγήκε πιστεύω το toxicity αλλά τίμιοι. Vended πέρασα γαμω και δεν το περίμενα (που πάνε τα βύσματα έλεγα).

Γλυτώσαμε και την ηλιαση πάμε για χαλαρωμα και μέτα jinjer κλπ.

Όλα κομπλε μέχρι τώρα