Συνεχίζουν κανονικά οι Slipknot

http://www.rocking.gr/news/Sunexizoun_kanonika_oi_Slipknot/8571/

(αφου δεν άνοιξε τίποτα ας ανοίξω εγω)

μαλιστα…

εγω ειμαι απο αυτους που δεν με ενοχλεί αυτο
θα με ενοχλούσε αν περναν κάποιον αλλον για μόνιμα αλλα αφου δεν γίνεται αυτο οκ

Ε ναι… δεν πιστεύω παντως να το κανουν για τα λεφτα (δε νομίζω πως το έχουν ανάγκη) καλύτερα που δεν πήραν κάποιον μόνιμο αφου οι σλιπκνοτ είναι “οικογένεια” αλλά πιστεύω πως θα ήταν καλύτερο ακόμα και στα λάιβ να έπαιζε μπάσο κάποιος από τους περκάσιονιστς…

Όλοι για τα λεφτά το κάνουν ρε :wink:.

=D>
Αυτό είναι το λογικό…να συνεχίσουν!Αφού έχουν ακόμη να δώσουν!
Άδικο θα ήταν να σταματήσουν έτσι ξαφνικά λόγω θανάτου του Paul(δεν τους έχω δει και live ρε γμτ)
Ας πάρουν το χρόνο τους και όταν θα είναι έτοιμοι εδώ θα είμαστε εμείς!

φιλε εννοειται πως το κανουν και για τα λεφτα!!!ξερεις κανεναν που να μην εχει αναγκη τα λεφτα!!!ειναι ποτε δυνατον?εδω μπαντες μεγαλυτερες απο τους σλιπνοτ και κυκλοφορουν το ενα dvd,box set μετα το αλλο.τους γουσταρω οσο δεν παει και ειμαι φαν τους αλλα ειναι πολλα τα λεφτα απο πισω αρα σιγα που θα σταματουσαν αν και σε παλιες συνεντευξεις ο κλοουν ειχε πει οτι εστω και ενας να φυγει θα διεκοπταν με την μια.

εννοείται ρε παιδια οτι παιζουν πολλα λεφτα οπως πχ και για soad αλλα ουτε ο ενας ουτε ο αλλος δεν με χαλαει που “επανενωθηκαν” ας παρουν οσα θελουν στα @@ μου
το θεμα ειναι να βγαζουν καλα αλμπουμ και να γουσταρουμε στα live!!!:smiley:

+1:yes::thumbup:

ουτως ή αλλως ποιος δε δουλευει για τα λεφτα?αν καποιος τα αξιζει και τα δουλευει ας τα παιρνει τα λεφτα του.αυτα τα πραγματα δεν πρεπει να απασχολουν εμας,αλλα τους λογιστες τους.:wink:

ας μν ειμαστε τοσο ρομαντικοι κ νωμιζουμε οτι η μουσικη γι ολους αυτους δν σημαινει κ λεφτα. ισως να μν σημαινε λεφτα στν αρχη οταν ειχαν τν καυλα κ μονο να παιξουν μουσικη. ετσι ειναι ας μν ζουμε με ψευδαισθησεις. ωστοσο οπως ειπατε αν συνεχιζουν ειτε μετα απο reunions κ οχι μονο να βγαζουν γαματα τραγουδια κ να γουσταρουμε κ να κοπανιομαστε στα lives δν μας χαλαει καθολου. τωρα βεβαια οταν φτανουν σε σημειο να βγαζουν ολη τν ωρα singles, dvds, best κλπ ξεφτυλιζονται αλλα τι να το κανεις…

slipknot-παρανοια! good news λοιπον! (αισθανομαι πραγματηκα τυχερος που μπορεσα να τους δω live ολους μαζι περσι.)

Εγω το περιμενα και δεν μου φαινεται κατακριτεο αυτο που αποφασισαν, θελουν να συνεχισουν σαν Slipknot που ειναι ηδη πετυχημενοι και να μην ρισκαρουν με κατι καινουριο, θελουν να ειναι ολοι μαζι, μια χαρα. Και λογικο να σκεφτονται και τα λεφτα. Το μονο αρνητικο ειναι οτι χανει την μαγεια του αυτη η ‘‘ενοτητα’’ που εβγαζαν οταν ελεγαν οτι αν καποιος παθει κατι ή φυγει απο το συγκροτημα, δεν θα υπαρχουν πια Slipknot. Αλλα καλα κανουν και αποφασιζουν αυτο που πραγματικα θελουν. Επισης απο την στιγμη που ειναι 8 ατομα, γιατι δεν αναλαμβανει καποιος απο αυτους το μπασο?

…και για μένα καλά κάνουν:):!:

έκανα λάθος διατύπωση…ηθελα να πω πως δεν το κάνουν ΜΟΝΟ για τα λεφτα… κατα τ’αλλα έχεις δίκιο…

αυτό που είπα , ότι δεν τα έχουν ανάγκη τα λεφτα, εννοούσα ότι έχουν βγάλει τόσα λεφτά από πωλήσεις, συναυλίες και merchandise που έχουν να φάνε μέχρι και τα εγγόνια τους (έτσι νομίζω δλδ)…

στο twitter Corey

Before anyone gets the wrong idea, let me be clear. I have NO PLANS to make a new Slipknot album any time soon. Shows? Maybe. Album? No.

πριν λιγο και αυτο

As for Joey’s comments, he took that on himself to say that in print. I can think of 5 people in this band who haven’t written/heard a thing

:-k

Αυτά κάνει η “δημοκρατία” στις μπάντες…βγαίνει ο καθένας και λέει ότι του καβλώσει.

http://www.slipknot1.com/story/news-tour_news/slipknot_return_in_2011-1

Και επίσης, από το twitter του Taylor:

Yes- we are playing Sonisphere UK. And a few others to be announced. Like I said, shows? Yes. Album? No. Baby steps, people. For the fans. 16 minutes ago reply

Αν μη τι άλλο ενδιαφέρουσα κατάσταση…

Μάλιστα… ε ναι έχει ένα ενδιαφέρον να δουμε τι θα κάνουν. Και να συνεχίσει μόνο με Stone Sour προσωπικά δε με χαλάει καθόλου. Ίσα ίσα θα έλεγα

όντως αν ασχοληθεί μονο με τους στοουν σαουρ θα πανε ακόμα πιο ψηλά…

αλλα οχι θελω να ακουω και αλμπουμ σαν των σλιπκνοτ
μια το 1 μια το αλλο καλα ειναι!!! :smiley:

Οντως πολυ μπερδεμενη η κατασταση και κατα την γνωμη μου καλο θα ειναι να συζητησουν μεταξυ τους και να εχουν μια κοινη συνισταμενη στις δηλωσεις τους. Γιατι ολο αυτο το μπερδεμα δεν νομιζω οτι κανει καλο στις μεταξυ τους σχεσεις.

Αφου δεν πηρανε αλλον στην θεση του θανοντα,πιστευω πως καλα κανουν και συνεχιζουν,γιατι οι φανς τους ειναι παντου και τους ζητουν με τρελα… (+εγω επισης)
Αλλωστε καλως η κακως η ζωη συνεχιζεται…!

…και καλά κάνουν…τόσοι συνέχησαν μετά από ένα τέτοιο θλιβερό γεγονός:):!: