Slough Feg-Ape Uprising

Νεος δισκος για τους αμερικανους λοιπον.Κλασικα θα παει για αγορα.Προς το παρον πρωτες ακροασεις ενθαρυντικες.Πιο βαρυ απο το προηγουμενο.Το ομονυμο αρκετα αρκετα prog και κομματαρα.Θελω να δω στιχους του τρελιαρη Scalzi.

μεγάλη δισκάρα λέμε. πιθήκια ftw! :smiley:

εγγύηση ο τυπάς, αν και δε φτάνει σε επίπεδα down among the deadmen και traveller.

Sorry για το «off-topic», αλλά επειδή έχω βγάλει αφρούς: Ποιό τραγούδι (μάλλον των Maiden) μου θυμίζει το ?The Sea Wolf? από το ?Hardworlder?;

KANENA!!!Kaι να θυμιζει δεν με νοιαζει ειναι κομματατζα(ξαναβαλα το δισκο για χαρη σου:D)…

Ασχετο και γω αλλα ποσο τελεια η διασκευη στο dearg doom των horselips…

Δεν είπα ότι δεν είναι καλό κομμάτι βρε παλιοφανμπόη! :lol:

Βοηθήστε με, τον καημένο, έχει κολλήσει το μυαλό μου!:-s

δε μου ρθε κάτι εμένα πάντως… έχωσα πάλι ν ακούσω τη νέα δισκάρα :!: έρωτας αυτή η φωνή…

περίμενα μεγάλη μούφα με τόσα που είχα ακούσει αλλά τελικά είναι πολύ καλό!

πχιός είπε κακά λόγια? [-X

nαι ρε
το αλμπουμ γαμει

το musical-ιστικο simeon manifesto δεν ειναι κομματαρα??

never coming down from the trees
never bending down on my knees

O δίσκος προφανώς είναι καλός, αλλά εγώ πιστεύω ότι μπορούσαν πολύ περισσότερα. Δηλαδή το θεωρώ κατώτερο από τις προηγούμενες δουλειές τους.

Με άλλα λόγια, δε με τρέλανε. Παρόλα αυτά, είναι ποιοτική κυκλοφορία και ακούγεται πολύ ευχάριστα. Δεν περιμέναμε άλλωστε και τίποτα χειρότερο από τους Slough Feg.

traveller και τα μυαλά στα μίξερ λέμε

Ω ναι.

Το ape outro ειναι κομματαρα ολκης…Ομως μαλλον συμφωνω με Μανο προς το παρον.Θα δουμε

Σιγουραντζα το καινουριο Slough Feg χωρις να ειναι κατι το εξαιρετικο. Κατα τη γνωμη μου Ape Outro και το μεγαλο Ape Uprising ξεχωριζουν. Αλλα το μεγαλειο του Traveller (και του Twillight Of The Idols) δεν πιανεται.

Καταλαβε κανεις στιχουργικα με τι καταπιανεται? Ειναι μεγαλος μαστορας ο Scalzi στους στιχους :smiley: