Sludge δίσκοι

Mόλις διάβασα την κριτική.

Σχεδόν δάκρυσα, ούτε ο Καβάφης δεν έγραφε έτσι.

Ωραίοι αυτοί οι “Σαμοθράκες”. Το δισκάκι κατέβηκε και προσγειώθηκε στο εμπιθρί για περισσότερες ακροάσεις.:slight_smile:

Μιας και πιάσαμε τους “έλληνες”, ριχτε μια αυτιά και στους γερμανούς Tephra. Ωραία κομμάτια σε ύφος παλιών cult of luna.

Πράγματι είναι αρκετά ωραίο το album, το είχα λιώσει παλιότερα.

Aυτο !

Θα τσεκαριστουν.

Πολυ καλο αλμπουμ.

ευγε! να τσεκαρετε και το σ/τ.

Oι τέφρα μου έκαναν κλικ πρώτη φορά το καλοκαίρι στην τσεχία που είδα την αφίσα μιας συναυλίας τους σε ένα μπαρ της πράγας. Ήμουν κλασμένος όμως απ’τις μπύρες και συγκράτησα το όνομα ως “ώχρα” με αποτέλεσμα να ψάχνω τόσο καιρό άδικα. :lol::lol::lol:

Τελικά τους ξαναπέτυχα τυχαία και τους άκουσα. όντως πολύ καλοί.

Νάσουμ, τι φάση είναι τα “δόντια της ύδρας”? από αρτγουορκ προς ερθ/τηθ οφ λάιονς τους κόβω.ισχύει?

Χμ,εμενα μου θυμιζουν high on fire με δοσεις entombed:-k
Για τσεκαρε και πες!

ποιο πολυ high on fire θυμιζουν,δεν ειναι και ασχημο ακουγεται ευχαριστα!

Έχε γειά καημένε κόσμε.
Επικίνδυνα κατεστραμμένο. Τέλειο.

Mια βόλτα από το μαισπέις τους μ’έπεισε.
High on fire με άξιες δόσεις μπουνταλοφροσύνης, αρκουδίλας και frostίλας.
Στηρίζουμε! :thumbup:

btw και τα κομμάτια από το ντέμο τους που έχουν ονλάιν “δαγκώνουν” ε!

Μόλις σας πήρα χαμπάρι αρρωστάκια. Το δισκίο είναι καταστροφικό και η μεγάλη ζημιά θα γίνει μόλις αποκτηθεί το 2πλο βινύλιο. Φίλε Ζαφ, ο Τα Βάφεις ΔΕΝ μπορούσε να γράψει έτσι γιατί πολύ απλά δεν έπινε…

Φιλούρες :bleh:

neurosis - black μεταλιες - post - sludge

βεβαια καλυτερα καταλαβαινεις τι παιζει με την παρτυ τους απο το τι δηλωνουν τις επιρροες τους

Swans, Black Flag, Joy Division, Slayer, Neurosis, Deathspell Omega, Leviathan, Breach, Watain, Whitebouse, Black Sabbath, My Bloody Valentine, Melvins, Dartkthrone, Charles Manson, Von, Bathory, Eyehategod, Slint, Angstzustand, Jesus Lizard, Tar, Helios Creed, Jimi Hendrix, Neil Young, The Doors, Gun Club, Birthday Party, Nick Cave and the Bad Seeds, Die Haute, His Hero is Gone, Union of Uranus, Honeywell, Angelhair, VSS, Suicide, Rorschach, Man is the Bastard, Econochrist, Napalm Death, Morbid Angel, Bethlehem, Ved Buens Ende, Virus, Earth, Unbroken, Damnation AD, Entombed, Caffeine, Depression, The Will to Power

Καλα απο τεφρα γαμαει το ομωνυμο …απιστευτο σιντι,με απιστευτες κομματαρες…τσεκαρετε το οπωσδηποτε(δεν ξερω αν ποσταριστικε παλιωτερα )

Τούτο δω ειν πολύ όμορφο τελικά αρχηγέ! :respect:

Το άλμπουμ δεν το χω βρει αν και ελπίζω. Μπήκα στο myspace τους και τα κομμάτια που έχουν είναι πράγματι πολύ καλά.

δεν ξερω αν εχουν αναφερθει στο τοπικ παντως τσεκαρετε και τους πατρινους φιλους μας Guinea Pig που γαμανε:

LIZARD SKIN ΛΕΜΕ!!!

κι εγω δεν ξερω αν εχουν αναφερθει τα παρακατω…αν ναι,καλως…αν οχι…

Προσκυνηστε!

Sleep - Holy mountain

Yob - The illusion of motion

Bongzilla - Gateway

Φοβεροί οι sleep αλλά δεν το λες και sludge αυτό που έπαιζαν.