Sludge~!

To είχα ακούσει, δε με ενθουσίασε και τόσο.

Από την άλλη δε ξέρω αν ασχολούμαι με σλάντζ :stuck_out_tongue:

Acid Bath φυσικά.μπορεί κάπoιος να μου εξηγήσει τι δουλειά έχουν οι Ocean στη λίστα???

Επίσης μπορεί κάποιος να μου πει αν χρειάζεται να ασχοληθώ με cult of luna??

Να ασχοληθείς κορπσέττα! Το πρώτο ομώνυμο είναι έπος!

Επίσης, μπορεί κάποιος μοντερας να ενώσει το παρόν θρέντι με αυτό?
http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=4220

Αμα είναι να κάνουμε προτάσεις / συζήτηση γενικώς περί sludge, ας κάνουμε σε ένα…

Ναι αλλά εδώ γίνεται ένα poll μεταξύ μερικών δίσκων.

Προτάσεις μπορούν να γίνουν στις Κυκλοφορίες. Διοτί με την ίδια λογική πολλά θρεντ από τα Δημοψηφίσματα θα έπρεπε να συγχωνευτούν με μερικά από τις Κυκλοφορίες.


http://www.metal-archives.com/band.php?id=25189

ΠΡΕΠΕΙ να ασχοληθείς, να έρθεις και στο live.

Τα παλια The Ocean βαρανε ρε συ… οσο πιο πισω, τοσο πιο ‘‘παρτα’’…

Το Fordiver δηλαδη, ελαχιστη σχεση εχει με το Precambrian.

When the Kite String Pops. Τέτοια αρρώστια, μαστούρα, θυμό και άρρωστο έρωτα δεν έχουν πολλοί δίσκοι.

Cheap Vodka απ’ τις σταθερές επιλογές μου όποτε είμαι σε διάθεση να βαρέσω και να χτυπηθώ, αλλά γενικά όλο το άλμπουμ είναι ένα ΕΠΟΣ.

Ξέθαμα και Acid Bath!

Τις προάλλες άκουσα πρώτη φορά το Our Problem.Ωραίο αν εξαιρέσεις το τραγούδι που dron-ιζε…
Τα φωνητικά σου παίρνει καιρό να τα συνηθίσεις και η μουσική βγάζει ένα Sabbath-in-a-party συναίσθημα.
Αλλά αυτό που δε μου άρεσε ήταν ότι στα φωνητικά δεν υπήρχε ποικιλία (σε αντίθεση με τους Acid Bath)

Oceano είχα δει support σε At The Gates. δε μ’άρεσαν - δεν τους έψαξα παραπάνω.

Εyehategod τα τρία πρώτα έχω ακούσει και το ΚΑΛΥΤΕΡΟ είναι το Take As Needed For Pain.

Acid Bath όμως προσκυνώ!!!

Δεν είμαι και ο φαν του είδους, αλλά τα Neurosis & Acid Bath είναι εξαιρετικά.

Το Dopesick είναι πολλά έτη φωτός μακριά.

PanosKosto εχω κατασταλαξει σε ενα συμπερασμα, διεψευσε με αν κανω λαθος.
νομιζω οτι πας με τους πρωτους(στα πολλς αναφερομαι).
δλδ ειμαι σιγουρος οτι εισαι ολυμπιακος(στο ποδοαφαιρο).
αγαπημενος παικτης 2008-2009 = Cristiano Ronaldo
MotoGP = Valentino Rossi
F1=M.Schumacher
απο τσιγαρα, μαλμπορο.
απο πορνοσταρ Jena Jameson, Rocco Siffredi αντιστοιχα απο αντρες.

νταξ οκ, γινομαι υπερβολικος, αλλα ψαξου λιγο αδερφε, δεν ειναι κακο να γινεις η briana ή το κκε του ROCK, αρκει να εχεις θεληση για μια πιο σφαιρικη αποψη στα πραματα.

ναι, αλλά και η brianna δεν κλάνει μία μπροστά σε Tera Patrick και Nikita Denise γιου νόου… :stuck_out_tongue:

ον τόπικ ξανά dopesick & silver in blood απ’το πολλ.

Τώρα για τον καλύτερο σλατζ δίσκο έβα… μμμμ… αυτό θέλει σκέψη…:-k

Η καλύτερη σχολή είναι η τσέχικη…

Από “Ατμοσφήρικ Σλάτζ” είχα ακούσει και το River Bear Your Bones από Capricorns. Καλό , αλλά τώρα θα μου πείτε ότι αφού δεν έχεις ακούσει Neurosis/Isis καλύτερα να μη μιλάς. :frowning:

Που πας καημενε καραμητρο ?!? :smiley:

:dunno::dunno::wacko::wacko:

:tomato::tomato:

::–

ΟΡΚιζομαι θα ακούσω μέσα στη χρονιά… Υπάρχει πολύ πράμα και συνέχεια τους αναβάλλω (βασικά 2 cd από neurosis θέλω να ακούσω μόνο)

Kανεις δεν μπορει να ακουσει μονο 2…

Ναι μωρε.Μην αγχωνεσαι.Μια χαρα μπαλιτσα ξερεις στα μουσικα.
Οταν εχεις χρονο ακουσε.

Κοιτάω και ξανακοιτάω τους δίσκους στο πολ, και κάτι δε μου κάθεται καλά. Βρήκα τι είναι: οι Μπόρις! Και μετά πάω πίσω στα αρχικά ποστ, και κατάλαβα ότι ασχολείται με αγαπημένους δίσκους του σάμαν και του ντουντ. Δηλαδή έλεος ρε μπάρμπα, δεν είχατε τι να κάνετε κι είχατε άνοιξει πολ?:p:p:p

Από αυτά που έχει το πόλ, προφανώς θα πω το Νιουρόσις και το Μάτιμισείθεό. Νομίζω ότι είναι και από τους αντιπροσωπευτικότερους δίσκους του είδους. Βέβαια δεν έχω ακούσει το Acid Bath, αλλά το Pagan Terrorism… είναι τρομερά δυνατός δίσκος. Kι επίσης imo ένας από τους δυνατότερους σλάτζ δίσκους έβερ είναι το Come my fanatics των El. Wizard .

ο σαμαν το προτεινε το πινκ :stuck_out_tongue:

άσε τις γκρίνιες κι έλα για κάνα τόπι.-

Το Boris είναι 100% οντόπι και δε σηκώνω κουβέντα.

Για τα άλλα πείτε ότι θέτε, κι εγώ θα άλλαζα κάποια πράματα στο πολλ πλέον, έχει περάσει κι ένας χρόνος από τότε, μάθαμε :oops:

Ρεντραμ το Boris σε σλαντζοχύνει στη μάπα.

ψ: α μωρή βένερεητ να μη προλάβεις τους Μέλβινς, κρίμα :frowning: