Slumdog Millionaire

Μόλις τελείωσα τη νέα ταινία του Danny Boyle (Trainspotting).
Πρόκειται για την ιστορία του Jamal, ενός Ινδού πιτσιρικά, στην προσπάθειά του να βρει την παιδική του αγάπη και να τους πάρει τα σώβρακα στο Ποιος Θέλει να Γίνει Εκατομμυριούχος.

Ωραία σκηνοθεσία, πολύ καλή ερμηνεία από τον πρωταγωνιστή και μια ενδιαφέρουσα ματιά σε μια από τις αναδυόμενες οικονομικές δυνάμεις του πλανήτη. Πολύ όμορφη ταινία, τη συνιστώ ανεπιφύλακτα :slight_smile:

Πολύ ωραία η ταινία όντως!
Μ’άρεσαν πάρα πολύ οι ερμηνείες των παιδιών και η μουσική!
Δείτε την!

η μουσική είναι σχεδόν εξ ολοκλήρου ο τελευταίος δίσκος της Μ.Ι.Α. Αφού σου άρεσε, τσέκαρε τον. Θεωρείται το νέο ανερχόμενο αστέρι στη Βρετανία και Αμερική και μερικά κομμάτια του δίσκου της, μου είχαν κολλήσει κι εμένα για καιρό :oops: Απλά δεν είναι ροκ, οπότε μη με πάρετε με τις ντομάτες :stuck_out_tongue:

Κατά τα άλλα, όντως πολύ καλή ταινία. Η ώρα πέρασε ευχάριστα και την καταχάρηκα. Στους τίτλους τέλους το χορευτικό είναι λίγο παραπάνω Μπόλυγουντ από ότι ταιριάζει στη ταινία, αλλά δεν πειράζει :stuck_out_tongue:

YΓ. Έχω μάθει από έναν Ινδό στο γραφείο όλες τις Ινδικές βρισιές και θέλω να καταγγείλω πως ο μεταφραστής δε μετέφρασε καμία τους :frowning:

Ηταν πολυ καλη και κυριως ξυπνιτζιδικα δοσμενη ταινια. Ηταν η καλυτερη της χρονιας της.

Σωστός:):!:

παρα το πολυ χαμηλο μπατζετ της ταινιας ειχε τεραστια ανταποκριση απο το κοινο και μεγαλη επιτυχια.αφου μιλαμε για ταινιαρα:thumbup:

Οντως παρα πολυ καλη ταινια, με πολυ καλες ερμηνειες. Δυνατη ιστορια με πολυ καλο σεναριο… Σιγουρα απο τις καλυτερες ταινιες της χρονιας…