Smackdown

+100.000.000!!!
Ετσι ακριβως ειναι!:slight_smile:

Κοιταξε,αν μπεις στο youtube σε κανεναν αγωνα και διαβασεις τα σχολια απο κατω,ολοι οι Ευρωπαιοι σπαν πλακα και κραζουν οτι ειναι καρασικε,και οι ιδιοφυιες οι Αμερικανοι τους λεν ηλιθιους,αδερφες κτλ κτλ.Γενικα μην την ψαχνεις και πολυ μ΄αυτους,εχουν ξεφυγει πλεον οι ανθρωποι:pΤι σκατα τον εχουν ποτισει αυτον τον λαο ποτε δεν καταλαβα:p

λεω να φτιαξω και θρεντ για mma(mixed martial arts)που ειναι πιο hardcore και αληθινα δειτε παρακατω,αλλα νομιζω οτι θα παει απατο.Αν κανεις παρακολουθει UFC,Pride κτλ να ποσταρει




καλο το wrestling αλλα mma is the real thing!

Κάποτε το έβλεπα, εποχές Hulk Hogan, Ultimate Warrior, Jake the Snake κτλ. είχα πάρει και το ρινγκ και φιγούρες! Χαχα! Το ξαναείδα όταν το έβαζε στο Μagic αλλά @@, μου φαίνεται ότι γέρασα για να βλέπω τέτοια πράγματα.

Επικό μπαμπ. Come forth, νέα γενιά ρέστλινγκ φανς του ρόκιν. Και θα καταθέσω και γω εν καιρώ.

Υ.Γ. Ο τίτλος του θρεντ είναι λίγο παιδαριώδης. Διάολε, λες και το smackdown είναι όλος ο τομέας μαζεμένος. Απαιτώ μετονομασία σε κάτι πιο γενικό, πχ Wrestling, η αν είστε καμένοι, άντε WWE το πολύ. 8)

Xαχαχαχαχ τι καψιμο ειχα φαει παλιοτερα!Τι μου θυμησες τωρα…Κοιταζω και τα παλια ποστ…Παω να παιξω Smackdown vs Raw 2008,παιχνιδαρα~

Επειδή περνούσα τα προηγούμενα ποστς και είδα λίγο τα του mr_hallowedbehisname προ διετίας, να απαντήσω λίγο στα περί ψευτιάς και θεατριλικίου που ακούγονται συνέχεια από πολλούς.

Το ότι το όλο σκηνικό είναι θέαμα είναι γνωστό και δεν το αρνήθηκε ποτέ κανείς, ούτε μέσα από τη βιομηχανία. Αλλά δεν μπορείς να μιλάς για ψευτιά τη στιγμή που καριέρες αθλητών έχουν σταματήσει μέσα από αυτό. Ναι, το 80% του μπουνοκλωτσιδιού είναι ψεύτικο, οι λαβές είναι περισσότερο περίτεχνα ακροβατικά από τους δύο ή περισσότερους αντιπάλους. Αλλά πόνος υπάρχει. Όταν ο άλλος πηδάει από τη γωνία και προσγειώνεται σαν τούβλο στο ρινγκ, ότι κι αν υπάρχει από κάτω σαν επίστρωση, θα πονέσει. Πτώσεις, κυλισματα, πιέσεις, κραδασμοί, συνεχές και εντατικό πρόγραμμα έχουν την επίπτωσή τους στους παλαιστές. Επιπλέον, όλες οι κινήσεις γίνονται στη κόψη του ξυραφιού, με το παραμικρό λάθος, τη παραμικρή καθυστέρηση να μπορεί να έχει σοβαρές συνέπειες στην υπόληψη, την ζωή έξω από τα ρινγκ ή και τη υγεία των αθλητών.

Γι’ αυτό αξίζει τόσο. Αν είναι κάποιος μικρό παιδάκι ή αδαής και θεωρεί το wrestling αληθινό, λογικό είναι να εντυπωσιάζεται από τη “φοβερή δύναμη” των παλαιστών. Αν όμως ξέρει τι συμβαίνει κανονικά, τότε έχει ένα λόγο παραπάνω να γουστάρει αυτό που βλέπει, δηλαδή δύο αθλητές/showmen άκρως εκπαιδευμένους να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό για να διασκεδάσουν το κοινό τους.

Τώρα, καταλαβαίνω ότι μέρος του θεατριλικίου που προσάπτεται έχει να κάνει και με τα storylines που τρέχουν μέσα στο show, ομολογώ πως κάποια είναι άκρως γελοία, όμως για όσους παρακολουθούν αυτό είναι και το αλατοπίπερο του όλου πράγματος, δίνει αν θες ένα background για τον αγώνα που γίνεται.

Και όλα αυτά τα λέω έχοντας στο μυαλό μου το WWE, που είναι το πιο διαδεδομένο, και που έχει φάει πλέον τόση λογοκρισία και έχει γίνει τόσο σόου έναντι πάλης, που είναι και κατάλληλο για παιδιά. Ούτε καν να μιλήσω για MMA, ή τίποτα μεξικάνικα ή ιαπωνικά brands, όπου όλα είναι πολύ πιο real-like(χωρίς να είμαι ιδιαίτερος γνώστης).

Αυτά για τώρα, και βγάζω το σοβαρό μου προσωπείο:!: