Small Town Boy μετσαλ covers

Eμενα αντίθετα μου αρέσει πάρα πολύ η διασκευή των Paradise Lost, τα άλλα δεν τα ξέρω. Αυτο το κομμάτι (και το some much is lost) με έκαναν να θέλω να ασχοληθώ με αυτό το συγκρότημα, άσχετο που μετα άκουσα για όχι καθαρα φωνητικά και τα άφησα τα παιδια στην ησυχία τους…

ναι αλλά το ότι να έγινε το πολλ και προηγείται με ισχυρή διαφορά το DA δε σε προβληματίζει? Δε σου κεντρίζει την περιέργεια?

παντως about music αμα σ’ αρεσουν τα ηρεμα p.lost, αυτα με τις καθαρες φωνες δλδ, τσεκαρε regurgitate.

Ναι βέβαια, αλλα εδώ το Youtube κόβεται, οπότε θα πρέπει να περιμένω να το ακούσω το βράδυ. Συν τοις άλλοις, αυτή των Lost είναι απο τις αγαπημένες μου διασκευές, είναι κι πίσω στο σκόρ, οπότε της εριξα μια ψήφο…

Πιστευω οι Depressive age εκαναν δικο τους το κομματι κατα μια εννοια…Των Lost μου ακουγεται σαν μια απλη επανεκτελεση με ηλεκτρικες κιθάρες…Και οντως η καλυτερη διασκευη των Lost ειναι στο walk away…

Από Paradise Lost:!:

Σιγουρα:!::stuck_out_tongue:

Λατρεύω τη διασκευή τους στο ‘‘Walk away’’ (ίσως και περισσότερο από το original). Και είχα παραξενευτεί απίστευτα όταν διάβασα ότι ο Holmes τη θεωρεί τη χειρότερη τους διασκευή (συγκεκριμένα τη θεωρεί πολύ pop).

τρουιλας mode on

η καλυτερη διασκευη των lost ειναι το death walks behind you

τρουιλας mode off

ον τοπικ
η διασκευη των lost γαμαει
και απορω που λετε μερικη οτι δεν το χουνε κανει δικο τους
η lead κιθαρα βρωμαει lost απο χιλιομετρα
μεχρι και σημερα το θεωρω απο τα καλυτερα κομματια του symbol

τωρα για συγκρισεις δεν γουσταρω να κανω
των d-age εχει την αυθορμητιλα,την 90ς-ιλα,την παρανοι-ιλα του lubitzki και την αδικι-ιλα που κουβαλαει η μπαντα

των lost εχει την σφραγιδα των λοστ,της καλυτερης διασκευης τους απο την εποχη του walk away,φοβερα φωνητικα απο νικολακη,και μια φοβερη lead-αρα απο γρηγορακη!!

σαν φανμπους γουσταρω των lost
σαν προγκρεσιβιλα γουσταρω των d-age
οπωτε ισοπαλια!! :slight_smile:

Πάμε, ντέρμπι το κάναμε! :stuck_out_tongue:

Πολύ ποπ??? Αυτό πρέπει να το είχε πει την μετά-Symbol of Life περίοδο, κόβω το κεφάλι μου γι’ αυτό!!! Τότε που αποφάσισαν να σκληρύνουν πάλι τον ήχο τους.

εδώ αποθεώνουμε ντιπρέσιβ έιτζ όμως!
Λοστάκηδες παραδεχτείτε την ήττα και γτφο. 8)

Θυμίζω πως την μία ψήφο στους Atrocity την έβαλα για πλάκα. Παίρνω άνετα την ψήφο μου απο κει, τη βάζω στους Λοστ, και τι βλέπουμε στο σκορ? (εκτός αν με γελάνε τα μάτια μου) 10 - 10. 8)

(αλλά δε θα το κάνω, να ψηφίσω τους Λοστ, για μένα είναι εξίσου καλές οι διασκευές).

Γι’ αυτό ανοίξατε και το τόπικ για τους Depressive Age, αποθεώστε τους εκεί λοιπόν! Που λέτε παιδιά, οι τοπ-5 διασκευές των Lost είναι…

οκ, το αφήνω. :stuck_out_tongue:

Θα ήταν ενδιαφέρον να ψηφίσουν και άτομα που δεν έχουν ακούσει καμία απο τις διασκευές.

ένα πασίγνωστο κομματι, ωραίο έτσι και αλλιώς, που διασκευαζεται. δλδ, είναι κάτι που μπορούν να κρίνουν όλοι ποιό τους αρέσει παραπάνω, χωρίς να γνωρίζουν τπτ για τα συγκροτήματα κλπ (για τους paradise lost είναι λιγάκι δύσκολο αυτό βέβαια, αλλα οκ). βέβαια, οκ χάνεις σε αυτή την περίπτωση την σύνδεση με την ιδιαιτερότητα κ το προσωπικό άγγιγμα του εκάστοτε γκρουπ, αλλά οκ δεν τρέχει τπτ. νομίζω ότι στο συγκεκριμένο πολλ, θα μας βοηθήσουν πάρα πολύ αυτοί που ο τίτλος του θρεντ δεν τους λέει τπτ.

depressive age ρε. έλα ρε. τους οπαδούς στο φόρουμ τους εξαντλήσαμε, δεν είναι και άλλοι ρε γμτ. (angel_death ψήφισες? ακόμα? είσαι και μοντ, σπρώξε λίγο χαχααχα)
:lol::lol::lol:

[SPOILER]
σιγκναλ μας πούλησες. :stuck_out_tongue:

οκ το φανταζόμουν ότι θα έγερνες προς λοστ[/SPOILER]

Ναι, στη συνέντευξη στο Hammer για το ‘‘Symbol of life’’ το είχε πει (τέλος το off- topic για τους Paradise Lost).

:roll::roll::roll:

11-9

ανεβαίνουμε πάλι:!:

Η καλυτερη απο ολες ειναι αυτη εδω:


Χε χε χε !!!

Προτιμω των Lost αν και των Depressive age ειναι εξισου καλη και πολυ κοντα στο στυλακι τους. Απλα εμενα δεν με αγγιξε τοσο.

ένα gay bump εδώ.

με τιμάει ότι τις τελευταίες μέρες λιώνω το αυθεντικό? :oops::oops:

με το απαραίτητα gay βίδεο βεβαίως-βεβαίως…

2:30 = gay alert:!:
:lol::lol:

πραγματικα,σουπερ γκεϊ αλλα τρελλο κομματι!:wink: