Small Town Boy μετσαλ covers

επιλέξτε ποια διασκευή του γνωστού gay anthem “small town boy” των Bronski Beat σας αρέσει περισσοτερο.

βασικα σκοπός αυτός του θρεντ είναι να κάνει πιο γνωστούς τους Depressive Age. :lol::lol::lol::lol:

επίσης κάποιος μοντ ας εδιταρει το χαμογελακι στο πολλ γιατί δεν ξέρω πως μπήκε αυτό στην θέση του ( 2008 )

των λοστ είναι μετριότατη, με τους ατρόσιτι γελάει ο κόσμος.

Των ντιπρέσιβ έητζ είναι τόσο γαμάτη, που ακόμα κι αν δε σ’αρέσουν, αξίζει να έχεις το δίσκο και μόνο για τη διασκευή.

Και για τις μέρες που μας πιάνουν οι bi-curious ανησυχίες μας, τσεκάρουμε και το αυθεντικό (στην extended version ε! :oops:)

Depressive Age, δεν τιθεται καν ζητημα…
Και για να ειμαστε ον τοπικ :stuck_out_tongue: οι Depressive Age ΓΑΜΑΝΕ!!! Τελος!

Των Depressive Age είναι η καλύτερη. Αλλά και οι Paradise Lost μια χαρά δουλειά έχουν κάνει (όπως και σε κάθε διασκευή).

Οι Atrocity είναι λίγο άμπαλοι.

lol παναγιώτη, πήγες να κάνεις πολλ για να σπρώξεις ντ.έιτζ και “έπεσε” το γιουτούμπ!!! :lol::lol::lol::lol:

Αυτή τη μπάντα δεν την θέλει η τύχη με τίποτα!!!

Πολύ καλή η εκτέλεση των Depressive Age, πρώτη φορά τους άκουσα τους κύριους. Αλλά τόσα χρόνια έχω συνηθίσει με Paradise Lost που μου αρέσει πολύ οπότε ξέρετε…

Oι Atrocity το σφάξανε στο γόνατο!

edit: Χαχαχα έπεσε το utube αυτά δε γίνονται.

ρε αυτό το κάνανε οι οπαδοί των Paradise Lost είμαι σίγουρος. :stuck_out_tongue:

βασικά, όντως η τύχη δεν ήθελε ποτέ τους D-Age…δηλαδή οκ, βγάζεις μερικούς από τους πιο ωραίους δίσκους στα 90’ς, όπου αν δεν υπήρχανε ίσως να μην ξέραμε πχ πώς θα ακουγόταν πχ οι System of a down κλπ κλπ, και δεν σε ξέρει ούτε η μάνα σου. Άδικη κενωνια.

E, δεν τίθεται καν θέμα. Tο τραγούδι ήταν πάντοτε των Depressive Age, απλώς ο Jimmy έτυχε να το τραγουδήσει νωρίτερα (εκπληκτικά κι αυτός). Ένα και το αυτό με την ιδιοσυγκρασία της μπάντας (ή του Lubitzki έστω) και του δίσκου.

Xωρίς να είναι άσχημη αυτή των λόστ, δεν έχει δώσει εντελώς το χαρακτήρα τους στο κομμάτι. Αντίθετα με των Depressive, που έχει τη σφραγίδα τους.

Depressive Age ανετοτατα.Απο τα τραγουδια που τα ακους κατα την διαρκεια του δισκου
και δεν καταλαβαινεις οτι ειναι ξενα με την μπαντα και τον ηχο της.
Εκπληκτικη μπαντα nevertheless.

Πανο αν βαλεις 8 και ) διπλα-διπλα βγαινει 8)

χμ… lost ρε !!!

Aντι να ναι 8-0, ειναι 5-3… Χμμμμ… Ελεος!

ΠΑΡΑΓΚΑ στο ρόκιν μας?

6-3 είναι τώρα… στρώνει! :lol::lol:

καλά το πιο κουλό θα είναι να πάρει και ψήφους το Atrocity :lol::lol::lol:

8-3 :slight_smile:

4η ψηφος δικια μου :stuck_out_tongue:

Όχι, δε θα πω “ανετότατα” Depressive Age γιατί και των Lost μου αρέσει εξίσου. Πολύ διαφορετικές μεταξύ τους παρεμπιπτόντως. Ίσως των DA είναι ένα σκαλί παραπάνω, αλλά δε θα ψηφίσω ακόμα. Θέλω να δω τροπή που θα πάρει το πολλ.

Ο βασικός λόγος που δε θέλω να ψηφίσω Λοστ είναι γιατί τους ξέρει και η κουλή Μαρία (η αδερφή της κουτσής Μαρίας), ενώ για τους Depressive Age δεν ισχύει το ίδιο. Και γιατί πραγματικά είναι πολύ καλή η διασκευή των DA. Επίσης, οι Lost έπιασαν τοπ με τις διασκευές στο Walk Away (<- click), όχι στο Small Town Boy.

A, είναι και οι Atrocity στο poll. Οκ. :stuck_out_tongue:

Παναγιώτη, επειδή δε ξέρουμε πότε και αν θα φτιάξει ξανά το βίντεο στο youtube, έκανα εντιτ στο πρώτο ποστ σου βάζοντας άλλο λινκ για το Depressive Age video. :wink:

ε γιατί δεν ψηφίζεις ατρόσιτι να σου δώσουμε και βραβείο ήθους? :stuck_out_tongue:

Τους ψήφισα. Περιμένω το βραβείο.

Απορώ γιατί δεν υπάρχει μόνο μια επιλογή. Αυτή των Paradise Lost είναι η μετριότητα σε συσκευασία διασκευής ενώ οι Atrocity είναι τόσο γελοίοι που δε με ενδιαφέρει καν να ακούσω τη διασκευή τους.