Νεκρός σε συναυλία των Smashing Pumpkins

οκ…ατυχημα ηταν…σιγα…#-o …ωραια αποψη…μπραβο…

Ευχαριστω πολυ κατ’αρχας…

Αφου δεν ξερουμε αιτια θανατου, πως βγαζουμε συμπερασμα?

Αποκλειεται το γεγονος να πεθανε απο ανακοπη καρδιας?:-k

οχι,ενα μενιρ εφυγε απο τα χερια του οβελιξ…ειναι τρελοι αυτοι οι γαλατες…:stuck_out_tongue:

οι ρωμαίοι είναι οι τρελοί :? :? :? :?

Οντως, οπως λεει και ο Freedom αν εσυ αυτα καταλαβες απο ολα οσα εγραψα λυπαμαι… λυπαμαι πολυ. Ισα-ισα εσυ με ξερεις περισσοτερο απο οποιονδηποτε αλλο εδω μεσα σαν ανθρωπο και πια ακριβως ειναι η αποψη μου για το ροκ και το μεταλ, τι σημαινει για μενα ροκ και σε τι υπολοιψη εχω καποιους “μεταλλαδες”.
Μαλλον καποιος αλλος πρεπει να “νιωσει” γιατι τελευταια δεν πας καλα μου φαινεται…

Και μετα ειρωνευεσαι τον Βασιλη και πετας την απο πανω “ατακα” για να δειξεις τι? Επιπεδο? Και μην μου πεις οτι κανεις πλακα και σιγα ρε φιλε χαλαρωσε κλπ… Πλακα με τον θανατο? Χμ,… καλα, καταλαβα…:-k

Κατα τη γνωμη μος πιτ και αλλα τετοια ειναι ακρως καραγκιοζικος τροπος για να εκφραστεις σε μια συναλαυλια.Μουσικη ειναι και μουσικη πας να ακουσεις.Δεν λεω να σαι σαν να σε στο μεγαρο αλλα ΟΚ

Κοιτα φιλε, προσωπικα δεν μπαινω σε μος πιτ γιατι δεν αισθανομαι οτι μπορουν να μου “προσφερουν” κατι. Οπως λες και συ, στη συναυλια παω για τη μουσικη που αγαπαω και για να δω απο κοντα την μπαντα που γουσταρω. Το μος πιτ σιγουρα δεν βοηθαει σε τιποτα απο αυτα. Απο κει και περα ομως οταν ενας σεβαστος αριθμος ατομων θελει να διασκεδασει (ή να “ξεδωσει”) με αυτον τον τροπο δεν εχω κανενα δικαιωμα εγω να του το απαγορευσω. Δεν μιλαμε για 1-2 βλακες που θα κανουν στο ασχετο κανα καραγκιοζιλικι, μιλαω για κανονικο μος πιτ που δημιουργειται σε καποια live απο αρκετα ατομα…

Εγω γιατι δεν εχω μπει ποτε “κατα λαθος”…:-k

Γιατι πολυ απλα δεν γινεται να μπεις αν δεν θες…:wink:

Δεν μιλαμε για 1-2 βλακες που θα κανουν στο ασχετο κανα καραγκιοζιλικι, μιλαω για κανονικο μος πιτ που δημιουργειται σε καποια live απο αρκετα ατομα…

Επαναλαμβανω κριμα για το παλικαρι!

Ολα τα αλλα ειναι αμπελοφιλοσοφιες. Επισης στα live δεν μοιαζονται αγκωνιες δεξια κι αριστερα επιτηδες…

και στο Roskilde το 2000 ειχε συμβει κατι παρομοιο

εεεε…cooool man…εγω εγραψα γιαυτα που γραφεις εδω μεσα οχι γιαυτα που πιστευεις η οτιδηποτε αλλο…και μαλλον δεν ειμαι εγω που ειρωνευτηκα ενα θανατο…αντιθετως μαλλιστα…ισως ναμαι απ τους λιγους εδω μεσα που ειπα οτι…δεν χρειαζονται τετοια πραγματα…τεσπα…δεν θα πω τπτ αλλο γιαυτο…[SIZE=“5”]ΤΕΛΟς[/SIZE]:-k :?

Παντως έχω δεί αλλού και σχόλια του τύπου “τυχερο το παιδι. Καλύτερα dead παρά σε λαιβ των pumpkins”
Τραγικό αν μη τι άλλο…

Παντως το προβλημα γενικα ειναι οτι προτρεχουμε. Δεν εχει βγει ακομα πορισμα κι εμεις αποφασισαμε τι φταιει και τι οχι. Και βαζω και τον εαυτο μου μεσα σ’ αυτους…

Αυτο ανεφερα κι εγω προηγουμενως… Πιο πιθανο μου φαινεται ενα καρδιακο επεισοδιο, παρα καποιο χτυπημα, και αφου οπως αναφερουν και οι αρχες δεν υπηρξαν σημαδια που να αποδεικνυουν κατι τετοιο…

Κοιτα να δεις, εισαι το τελευταιο ατομο με το οποιο θα ηθελα να τσακωθω και ελπιζω ολα αυτα τα χρονια να το ειχες καταλαβει… Απο την αλλη, αφου αιτια για ο,τι εγραψες ηταν τα λεγομενα μου παραθετω καποια σημεια απο το ποστ μου το οποιο σταθηκε και η αφορμη για τη συγκεκριμενη “συζητηση”:

Αλλα αν εχεις τη διαθεση να ξαναποσταρεις στο συγκεκριμενο thread θα ηθελα πραγματικα να μαθω ποια πιστευεις εσυ οτι ειναι η αιτια που εφυγε το παλικαρι και τι ακρινως εννοεις λεγοντας “το παλικαρι πεθανε απο μαλακια”.

Και επειδη σε λιγο θα με κατηγορησουν πως ειπα “καλα επαθε το μαλακισμενο και πεθανε αφου ειχε προβλημα και ηθελε να το παιξει μαγκας”, γιατι μαλλον αυτο καταλαβατε μερικοι και δεν μπορειτε να διαβασετε βαθυτερα θα πω κατι ενετελως προσωπικο. Επειδη δεν ξερω ποσους ενδιαφερει το βαζω σε spoiler.

Το να θελει καποιος να κανει κατι και να μην μπορει λογω του οτι αντιμετωπιζει καποιο προβλημα ισως μπορω να το καταλαβω πιο καλα απο τους περισσοτερους. Εχω ενα προβληματακι το οποιο αλλοτε σε συχνα και αλλοτε σε αραιοτερα διαστηματα μου δημιουργει ιλιγγους/ζαλαδες. Το ξερω γιατι εχω κανει εξετασεις και μου το εχουν πει. Αυτο σημαινει πως δεν μπορω να συμμετεχω ευκολα σε καποιες δραστηριοτητες που “δημιουργουν” ιλλιγγο. Σαν πιο απλο παραδειγμα, δεν μπορω να διασκεδασω με την ιδια ανεση με εσας στα διαφορα “παιχνιδακια” του Allou και λοιπον παρομοιων θεματικων παρκων καθως αυτο μου επιδεινωνει το προβλημα. Μια φορα που εκανα κατι “ιδιαιτερα θεαματικο” υπεφερα για ολη την επομενη βδομαδα. Νομιζα πως θα πεθανω απο τη ζαλη. Εκτοτε τα αποφευγω. Οσο και να μ’αρεσουν δεν μπαινω γιατι αναλογιζομαι τις συνεπειες και ας εχω διπλα φιλους να με αποκαλουν φλωρο και χεστη καθως δεν γνωριζουν το προβλημα μου. Αν καποια στιγμη το κανω ειτε γιατι δεν μπορω να κρατηθω αλλο ειτε για να το παιξω “μαγκας” σε καμια κοπελιτσα που θα τυχει να βγουμε μαζι και μετα επιδεινωθει η κατασταση μου ποιος θα ειναι ο μαλακας? Εγω ή το καθε allou που εφτιαξε αυτα “τα παιχνιδια του σατανα για να μας περνει τα λεφτα?” Εσυ φιλε μαλλον το γνωριζεις αυτο και πιστευω πως θυμασαι ακομα εκεινη τη βραδια στο camping στην Παργα πριν κατι χρονακια οπου δεν μπορεσα να κλεισω ματι ολο το βραδυ απο τον ιλλιγγο και εσυ με τον Νικο με κοροϊδευατε πως ημουν μεθυσμενος… Αν ημουνα μεθυσμενος μαλλον θα ξερενωμουνα στον υπνο και δεν θα ξυπναγα και οχι το αντιθετο…
Για τον λογο αυτο αλλα και για αλλα πολυ πιο σοβαρα πραγματα που μου εχουν τυχει πιστευω πως μπορω να καταλαβω και να συμμεριστω απολυτα τα ατομα που αντιμετωπιζουν καποιο ιδιαιτερο προβλημα. Γι’αυτο ακριβως ειπα πως αν ειχε προβλημα και δεν το ηξερε ειναι πραγματικα κριμα και αδικο αλλα αν το ηξερε ισως θα επρεπε πρωτα να αναλογιστει τις συνεπειες. Δηλαδη που ακριβως ειναι η καφριλα και το παραλογο σε ολα αυτα?

ΥΓ: Τιποτα απο οσα εγραψα σε αυτο το ποστ δεν ηθελα να τα αναφερω ποτε δημοσια. Πλεον δεν με ενδιαφερει ποιοι και ποσοι θα τα διαβασουν. Ετσι και αλλιως δεν ξερουμε να διαβαζουμε, δεν μπορουμε ή δεν θελουμε να καταλαβουμε…

κατι τετοιο πιστευω κι’εγω, παντως κριμα οπως και να’χει.

re paidia koitaxte,den ginete se oles tis xwres mosh pit,i toulaxiston kapoio idiaitero mosh pit!alla auto sigoura exei na kanei kai me to sygrotima!to sygekrimeno sygrotima den psiteuw oti einai to iadaniko sygrotima gia 3ylo!den einai oute oi metallica oute oi slayer oute oi slipknot!den pisteuw oti pe8ane to paidi apo mosh pit