Socos & The Bands

Now playing: Δάκρυα του Ονείρου.
Ευτυχία!

Α, έτσι το εννοείς. Έλεγα μήπως εννοούσες πως ήταν πχ καμιά ειρωνική αναφορά. Καλά ναι, συμφωνώ, έχεις δίκιο, έχει κάποιες καίριες μουσικές αναφορές.

Μακάρι βέβαια να ταν όλα τα τραγούδια ερωτικής απογοήτευσης έτσι.

πουτανες και πρεζα το μπαμπ ετουτο.

ειδε κανεις τη ταινια του σοψου; με τρεις λεξεις -ανθρωπολογια μεετ κΩλτ-.
[COLOR=“LemonChiffon”]δε μπορεσα να τη δω ολοκληρη[/COLOR].

Ω γιεα. Με κάνατε και ξαναέβαλα και συγκινήθηκα… :cry:
[SIZE=“1”](ακόμα ένα ουσιώδες ποστ)[/SIZE]

Ξέρει κανείς αν ετοιμάζεται καινούργιος δίσκος ή το Αντάρτικο Πόλεων ήταν το τελευταίο;

B ΠΕΡΙ ΜΟΥΣΙΚHΣ (Μια Συζήτηση Με τον Μουσικό & Συνθέτη Socos)[/B]

Ενδιαφέρουσα συνέντευξη του Socou στον Ελευθεριακό…

Καλύτερο λινκ που έχει ποστάρει ποτέ;

Υπέρτατη συζήτηση πάντως.

Το α’ μέρος με τη μουσική συζήτηση είναι απολαυστικό. Ειδικά εκεί που μιλά για το Γκας Τζι, έπος!

Το β’ ξεκινά γαμάτα εκεί που μιλά για τον έρωτα και την πολιτική του υπόσταση, σε φάσεις νόμιζα πως ξαναδιάβαζα τον Τρυποκάρυδο, συμφωνώ 100% και γούσταρα. Μετά όμως κουράζει, και ο Σοκος στα πολιτικά μου φαίνεταιι καραμπερδεμένος, το αντίθετο απ’ότι βγάζει στους στίχους του που είναι αιχμηρότατοι. Ενώ αποστρέφεται την αστική δημοκρατία όσο κανείς άλλος, μου δίνει την εντύπωση πως δεν έχει στο νου του ξεκάθαρο πως πρέπει να χρησιμοποίησεις τα μέσα της για να την καταστρέψεις, και ειδικά εκεί που μίλαγε για τις καταλήψεις. Και δεν κατάλαβα αν έχει κάτι στο μυαλό του για το μετά. Δε βαριέσαι, όπως και να 'χει έχει και αυτό πολύ ενδιαφέρον.

[SPOILER]

“Έχεις δει πώς γαμιούνται τα λιοντάρια;”

[SIZE=“4”]“Έχεις δει πώς γαμιούνται τα λιοντάρια;”[/SIZE]

[SIZE=“5”]“Έχεις δει πώς γαμιούνται τα λιοντάρια;”[/SIZE]

[SIZE=“6”]“Έχεις δει πώς γαμιούνται τα λιοντάρια;”[/SIZE]

[SIZE=“7”]“Έχεις δει πώς γαμιούνται τα λιοντάρια;”[/SIZE]
[/SPOILER]

:bow:

[I]στις αρχες του 14’ θα ματωσουν αυτια.[/I]

φαστ κριτικς

φαστ προτονς

Τα αγόρια στον ήλιο ΓΑΜΑΝΕ, απλά.

πολύ καλό και το καινούργιο.

Αγόριαstonilio αύριο με Lucky Funeral στο second skin στο τελευταίο live των Lucky Funeral. Θα είμαστε εκεί.

Doublepost, αλλά έπρεπε.

Τα αγόριαstonilio χτες έδωσαν το συγκλονιστικό παρθενικό τους live, γκρεμίζοντας το Second Skin. Υπόκλιση στην ε-κ-π-λ-η-κ-τ-ι-κ-ή διασκευή του “Βρέχει φωτιά στη στράτα μου”.

Πρώτη φορά είδα το Σόκο (και Τζιάρο) λάιβ, δεν υπάρχουν λόγια. Όσοι δεν ήξεραν τι παίζει, μετά παραμιλούσαν. Όλη η μπάντα εκπληκτική. ΚΟΜΜΑΤΑΡΕΣ.
[COLOR=#141823][FONT=Helvetica]
[B]αγόριαstonilio[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#141823][FONT=Helvetica]2012[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#141823][FONT=Helvetica]αθηνα[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#141823][FONT=Helvetica]parkin[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#141823][FONT=Helvetica]μαρίνος τζιάρος[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#141823][FONT=Helvetica]κυριάκος βοργιάς[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#141823][FONT=Helvetica]ντίνος ξαρχάκος[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#141823][FONT=Helvetica]socos

Ο δίσκος βγαίνει του Βαλεντίνου

[/FONT][/COLOR]http://agoriastonilio.bandcamp.com/releases

ομορφα, ανυπομονουμε για το άλμπουμ!

Ο δίσκος των αγόριαstonilio μόλις κυκλοφόρησε! Ακούστε τον και κατεβάστε τον δωρεάν από εδώ:

Τι αδιανόητη διασκευάρα είναι αυτή στο βρέχει φωτιά στη στράτα μου!!!
Δισκάρα τεράστια.

Ω, ναι! Ευφάνταστη, στο live είναι ακόμα καλύτερη…Τον άκουσα το δίσκο προσεκτικά εχτές, πίνοντας τον μεσημβρινό καφέ μου, και η πρώτη εντύπωση είναι θετικότατη. Έχει πολύ ψωμί.

Δυστυχώς δεν κατάφερα να πάω στο Kookoo χτες να τους δω. Ξέρει κανείς αν μπορούμε να τον βρούμε κάπου σε φυσική μορφή?

Το album θα κυκλοφορήσει σε διπλό βινύλιο μέσα στο 2015. Δυστυχώς προς το παρόν, το βρίσκετε μόνο σε digital μορφή.

αγάπες μόνο για τα αγόρια χτες στο εμπρός…
μαλακία ότι ξεκίνησαν μετά τη 1μιση, παραπάνω από μισή ώρα μετά το (υπέροχο) “θείο τραγί”

κατά τα άλλα.
ο Μαρίνος Τζιάρος είναι μάλλον ο αγαπημένος μου έλληνας frontman.
γενικά, παρόλο που τα 4 single τα είχα λατρέψει, ο δίσκος δε μου είπε πολλά, αλλά live καταφέρνουν και μεταφέρουν την αίσθηση που θέλουν καλύτερα και δυσκολεύομαι να σκεφτώ σημείο που βαρέθηκα ή που δε γούσταρα κάργα…
καλύτερα σημεία όμως ήταν σίγουρα το αγαπημένο Dm, το punk master of puppets και ο παππούς που ανέβηκε στο έπρεπε να πεις ντε και φώναζε “νομίζατε πως τελειώνει το τραγούδι όταν σταματάν τα όργανα αλλά κάνετε λάθος” όταν προσπαθούσε ο σόκος να τραγουδήσει το τελικό σημείο και προφανώς δεν ακουγόταν <3

Βασικά αν δεν κάνω λάθος, πρέπει να άρχισαν 2μιση, και τελείωσαν 4:15, αν συνυπολογιστεί η αλλαγή της ώρας. Παρ’όλα αυτά, έσκισαν, και όντως η διασκευή του ΜοP έλαμψε. Μπασίστας και ντράμερ έκλεψαν την παράσταση για μένα, ενώ ο Σόκος δυστυχώς δεν πολυακουγόταν. Λαιβάρα όμως.