Ψαχνω για καποιον πολυ φανατικο των socrates

αν γινεται να μου στειλει πμ θελω να τον ρωτησω κατι πολυ σημαντικο για εμενα
ευχαριστω

είμαι ο νούμερο ένα θαυμαστής τους, μπορείς να απευθυνθείς εδώ.

δε νομίζω, ΕΓΩ είμαι ο νούμερο ένα

Ούτε καν.

ευχαριστω για την ανταποκριση λοιπον εγω ειχα δει τελευταια φορα το συγκροτημα το 2007 καπου εκει ομως περυσι τον Απριλιο του 2010 γνωρισα καποιον που θα συνεργαζομασταν μουσικα και μου ειπε πως επαιζε εκει δευτερη κιθαρα…και ερωτω…ειχαν 2ο κιθαριστα? στο μεταξυ εμαθα πως ο Α.Τουρκογιωργης αρρωστησε πολυ ,αυτος που ηταν και συνεργατες δεν πηγε να τους δει και νομιζω πως αυτο το ατομο μαλλον με κοροιδεψε…παραπανω λεπτομερειες με πμ …για πειτε λοιπον

loipon? kanis? helloooooooooo?

Δεν τους έχω δει ποτέ ζωντανά με δεύτερο κιθαρίστα και δεν πιστεύω ότι στο στούντιο θα είχαν ανάγκη για τέτοιο μια που και ο Τουρκογιώργης παίζει καλή κιθάρα (αν χρειαστεί να παίξει κάποιος εκτός Σπάθα).

Από την άλλη, πίιισω στα τέλη του 70, αρχές 80 έπαιζαν με 2 κιθάρες αλλά πάντα τη δεύτερη την είχε ο Τουρκογιώργης και έπιανε άλλος το μπάσο.

Σε κάλυψα;

καταλαβα…ενταξει ημουν σχεδον σιγουρη αλλα ειλικρινα ειχα αρχισει να αναρωτιεμαι…μου ειπε ψεματα…γιατι κ εγω λεω αφου επαιξε ζωντανα με αυτους δεν εβγαλε ουτε μια φωτογραφια? αχ…τι ατομα κυκλοφορουν

χιλια ευχαριστω παιδια

πω τι κολαση περασες κοπελα μου.

papardela δεν ξερω αν το λες ειρωνικα αλλα αυτο εισπραττω τελοσπαντων

κολαση ειναι χειροτερα πραγματα οποτε δεν το θεωρω πως περασα κολαση σε αυτη την περιπτωση

Αυτό.
Ο Τουρκογιώργης στα τέλη δεκαετίας 80 αρχές '90 έπαιζε με δική του μπάντα όπου έπαιζε κιθάρα και μάλλον -από όσο θυμάμαι την μπάντα που άνοιξε για τον Jack Bruce το ΄90- είχε και 2ο κιθαρίστα. Δεν αποκλείεται κάποιος από τους τότε συνεργάτες να ανέφερε το όνομα Socrates για να δώσει κύρος στη συμμετοχή του #-o στη μπάντα του Αντώνη, αλλά το πιό πιθανό είναι κάποιος να “πούλήσε φίδια” στην Αbigail

Α, επίσης μιά και η κουβέντα πήγε στην σόλο δουλειά του Αντώνη εκείνης της περιόδου, να αφιερώσω ένα κομμάτι από εκείνη την εποχή στον φίλο μου τον Mandrake :p:D:
http://www.youtube.com/watch?v=UGBJdwNIgxA