SODOM @ An club 26/4/2014

Εφτασε η μερα, θα γινει της πουτανας, ετοιμαστειτε για πολεμο… Κλειδωστε τα γυναικοπαιδα και take no prisoners… Και για οποιον λιποψυχησει οπως λεει και ο Tom “It’s good to have a final bullet”…

Εμαθε κανεις σιγουρες ωρες?

Παμε ρε μπανταρα, παμε να γινει σφαγη… :metal::vibrate:

…όπως και νά’χει με το χρονοδιάγραμμα, εγώ σε κανά 40λεπτο ξεκινάω…άντε καλά να περάσουμε:):!:

με μπλουζακι kreator.

cheers και…ηρεμα 8)

Ε, ναι, ΓΑΜΩ ΤΑ ΣΥΜΠΑΝΤΑ, αυτό ήτανε πραγματικό (ΘΡΑΣ) μέταλ λάηβ :!:

Δεν ξέρω πόσα κομμάτια παίξανε, δεν έχω ιδέα πόση ώρα παίζανε, απλά από το [I]“Burst Command 'Til War”[/I] και μετά το ΧΑΟΣ.

ε και τι, δεν θα κάνεις τα μαγικά σου, τα ψιψιψόνια σου τελοσπάντων, να δούμε το πόσο πάει ανά κομμάτι; :frowning:

Πολλά με λίγα πάει το κομμάτι, αλλά όπως και να το κάνεις άλλο το θρας κοινό και άλλο το νεοχίπικο.

E NAI.


^ Αντιπροσωπευτικότατα δείγματα και των μεν και των δε. NAILED IT :!:

…αν δεν ήταν της Τετάρτης, θα έγραφα το live της χρονιάς…θρας ολοκαύτωμα…σε όλα τα παιδιά που κοπανιόμασταν απόψε…πάντα τέτοια:):!:

Κατεξοχήν! Και ήμουν και επιεικέστατη με τους θρασερς! ;p

Sodomy And Lust.

Δεν μπορει να περιγραφει απλουστερα το χθεσινο. Θρας μεταλ συναυλια (και μουσικη προφανως) οπως πρεπει να ειναι.

Τι να πει κανεις για αυτο το Live…Τους εζησα στα καλυτερα τους ως μαθητης τις εποχες agent orange αλλα τωρα αξιωθηκα να τους δω…Καλιο αργα παρα ποτε τελικα…
Οι κολογεροι εσπειραν κανονικοτατα σε ενα, πολυ καλου setlist, live ανταξιο της ιστοριας τους! Αν και το eightball αρκετα μικρο για τετοιου βεληνεκους γκρουπ, με χαροποιησε παρα πολυ η εικονα του γεματου χωρου, εστω κ ετσι.
Μπραβο και respect στους Sodom που ακομη και στα 50 τους μας χαριζουν εκπληκτικες στιγμες πραγματικα γνησιου thrash αποδιδοντας ΟΛΟΙ τα μεγιστα (ο Τοm ακουγοταν ακριβως οπως πριν 25 χρόνια!!!)
Μπραβο και στα παιδια που συμμετειχαν ενεργα στο φοβερό αυτο thrash party (γινοταν του stage diving το καγκελο, χα χ αχα χα) με γυρισαν αρκετα χρονια πισω (καλως εννοουμενα…)
Αστα διαλα, συγκινηθηκα…:lol3:

Οι αλήτες. Ασέλγησαν παρά φύσει με το χειρότερο τρόπο στα αθώα, ροδαλά, μωρουδίστικα πωπουδάκια μας.

Όλα ήταν τέλεια. Το setlist, η απόδοση της μπάντας (Christ Passion και Sosomy and Lust έσπειραν πανικό), το ατελείωτο κοπάνημα και το stage diving, η ιδρωτίλα, η κλανίλα, όλα.

Τα δύο καλύτερα θρας Live που έχω παρακολουθήσει ήταν των Sodom, αυτό τα λέει όλα.

Παιξανε Christ Passion ε? :frowning:

Ω ΝΑΙ…!!!:metal::metal::metal:

εχω φτασει 34, τους ακουω απο τα 15 και τωρα αξιωθηκα να τους δω…
Τα λογια ειναι περιττα. Τα τυπακια τα σπασανε,το ΑΝ γεματο, ο κοσμος σουπερ και γενικοτερα μια τελεια THRASH συναυλια…

Ας γραψω και εγω την γνωμη μου για το [B][SIZE=4]ΕΠΟΣ[/SIZE][/B] του Σαββατου. Η βραδια συνοψιζεται στα εξης. “Γεια σας ειμαστε οι Sodom και ηρθαμε να παρουμε κεφαλια… Στον πατο σας, γεια χαρα…” Τοσο απλα.

Ας τα παρω απο την αρχη. Τους Biocancer τους προλαβα στα 3/4 του set τους. Δυστυχως ο κακος ηχος δεν βοηθησε καθολου την μπαντα. Ειχαν βεβαια πολυ παθος αλλα εως εκει, δεν με τρελαναν.

Οι Exarsis που επαιξαν δευτεροι με κατα πολυ βελτιωμενο ηχο ηταν παρα πολυ καλοι οπως ολες τις φορες που τους εχω δει. Με 3 καινουρια μελη σε φωνητικα, drums και κιθαρα τα οποια εχουν δεσει μια χαρα με τα 2 βασικα μελη της μπαντας, απεδωσαν με πειστικο τροπο τα κομματια τους παιζοντας με λυσσα και ορεξη.

Και απο εκει και περα αναμονη μεχρι την στιγμη που οι Sodom εμφανιστηκαν στην σκηνη. Απο τις πρωτες νοτες του My Final Bullet μεχρι την στιγμη που αποχωρησαν αυτο που συνεβη δεν περιγραφεται. Πολεμος, τιποτα αλλο. Δεν ξερω τι να πρωτογραψω. Η αποδοση της μπαντας ηταν αψογη οπως και ο ηχος. Ο καινουριος “Makka” Markus Freiwald στα drums ηταν βραχος και δεν εχασε χτυπημα, ο αγαπητος Bernemann εξαιρετικος σε ολα τα κιθαριστικα μερη, εδειξε οτι ειναι μεγαλος παικτης και ο[B][SIZE=4] ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ[/SIZE][/B] Tom Angelripper ηταν σκετη απολαυση. Ολοι τους επαιξαν με παθος, πωρωση και μας εδωσαν τα μυαλα στα χερια. Με μια εμφανιση που κρατησε 2 ωρες παρα 5 λεπτα, επαιξαν 23 κομματαρες την μια μετα την αλλη, καλυπτοντας μεγαλο μερος της πλουσιας δισκογραφιας τους. 23 κομματαρες απανωτα και ασαλιωτα χωρις encore με μικρα διαλειμματα για να πιει ο Tom καμμια γουλια μπυρα, να δωσει την υπολοιπη στον κοσμο και να μας ευχαριστησει λεγοντας ποσο γουσταρουν να παιζουν στην Ελλαδα. Ο κοσμος ηταν και αυτος εκπληκτικος με παλμο, πωρωση και γενικα η ολη φαση ηταν απιστευτη. Χτυπηθηκαμε, ιδρωσαμε και ζησαμε μια βραδια που θα μας μεινει αξεχαστη. Οσο και να περιμενα οτι θα περασω γαματα, τετοιο ολεθρο δεν περιμενα. Απο τα καλυτερα live που ειχα την τυχη να ειμαι παρων και που δεν θα ξεχασω ποτε. Μακελειο…:vibrate:

Μετα την συναυλια περιμεναμε τη μπαντα για υπογραφες και φωτογραφιες, ηταν και οι 3 ευγενεστατοι, δεν χαλασαν χατιρι σε κανεναν και μας ελεγαν συνεχως ποσο γουσταρουν να ερχονται στην χωρα μας για συναυλιες και να μας ευχαριστουν για την στηριξη μας στην μπαντα. Respect και για τους 3 τους.

Υ.Γ. Hail σε stef, savax, martian, Angmar, Virulent και ChrisP, μαγκες ηταν τιμη μου να ειμαστε μαζι στο πεδιο της μαχης.

Αληθεια ποσοι να ειμασταν στο γεματο eightball αραγε, 200 ?
Οπως κ να χει ηταν μια πολυ αντρικια εμφανιση με αρκετη διαρκεια (115’) χωρις σαλτσες , σόλα, drumming και αλλα σάλια…:lol:
O ηχος ικανοποιητικοτατος ,κατι που μου εκανε εντυπωση γιατι το Eightball δεν ειναι κ το καλυτερο μερος για τετοια γκρουπ…

υ.γ. πλακα ειχε που παραπονεθηκε βρίζοντας ο Τομ οτι γλυστρουσε η σκηνη, του διεφευγε οτι ανα 10 λεπτα εφτυνε μπυρες και νερο εκει που πατουσε κ οχι μονο…:lol:

Περασε ηδη μια εβδομαδα και 2 μερες και ακομα το σκεφτομαι. Τι ολοκαυτωμα ηταν αυτο. Ξερεις οτι εχεις περασει τελεια σε μια συναυλια οταν θολωνει το μυαλο σου και ξεχνας και αυτα που ξερεις, οταν η ευφορια σε παει “αλλου”… Οταν δινεις στον Bernemann να υπογραψει τα βιβλιαρακια του In The Sign Of Evil / Obsessed By Cruelty, Persecution Mania, Agent Orange και Better Off Dead και συνειδητοποιεις την βλακεια που εκανες την επομενη μερα… #-o Τι μαλακας… Χαλαλι ομως γιατι θα μου μεινει αξεχαστη αυτη η συναυλια…

…:lol::lol: εντάξει Πάνο…θα τό’χουν κάνει κιάλλοι αυτό:):!: