SOEN 4/9/19 Θεσσαλονίκη (Principal) 5/9/19 Αθήνα (Gagarin)

Δεν γίνεται να μην υπάρχει topic. Μας έρχονται για πρώτη φορά και το Lotus είναι εκπληκτικός δίσκος. Support οι Wheel και οι The Price.

μας @@@@ η πεμπτη αλλα δε χανεται,θα ειμμαστε εκει

για κάποιο λόγο είμαι πολύ χαρούμενος για το αυριανό λαιβ. μακάρι να έχουν καλό ήχο και να περάσουμε καλά. ο τελευταίος δίσκος ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ!

1 Like

αυριο…

Έχω 2 των 20 αν ενδιαφέρεται κανείς για Αθήνα.

edit: Είχα

Μολις μπήκα principal και ακούω κάτι σαν tool.μια χαρά.παω για μπύρες και περιμένω να βγεί η μπαντάρα.κοσμος λίγος. Ήχος τώρα σχετικά καλός.

Επίσης έπεσα πάνω σε κοπέλα με μπλούζα haken…πρέπει να γίνει γυναίκα μου!

4 Likes

Ελπίζω να μη είναι πολύ αργά, αλλά μην εστιάζεις στο μπλουζάκι και παρατήρησε άλλες “λεπτομέρειες”.
Παλιότερα, όταν έβλεπες γυναίκα σε metal club/live περίμενες πρώτα να δεις σε ποιες τουαλέτες θα πάει για να βεβαιωθείς για το φύλο – και πάλι, κάποιες αμφιβολίες τις διατηρούσες! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like

Πώς ήταν το live;

Πολύ καλά όλα. Ήχος σχετικά καλός με κάποια μικρά σκαμπανευάσματα στην φωνη(άψογος ο τύπος), σετλιστ μια χαρά, επίδοση στην σκηνή τρομερή. Πολύ καλό λαιβ. Ο κοσμος λιγος αλλα θερμός. Μακάρι να ξαναερθουν

Πολύ όμορφα ήταν και σήμερα. Κόσμος αρκετός και καλός ήχος.

1 Like

Ωραίο live από τους Soen. Και ως show, φοβερό.

Φοβερο το λαιβ,αψογοι σε ολα,

3 Likes

Οι Pink Floyd έκαναν σεξ με τους Leprous και προέκυψαν οι Soen.

Μόνο για καλό το λέω αυτό.

Ειδικά ο τελευταίος τους δίσκος ήταν κορυφή, άρα έμενε να μας επιβεβαιώσουν και live για το ότι αξίζουν την κορυφή.
Το έπραξαν.

Αέρας μεγάλης μπάντας, ήχος υπέροχος, φωνή στεντόρεια και αψεγάδιαστη. Ο lead κιθαρίστας ήταν σαν μετενσάρκωση του Page, ο τύπος έπαιζε σαν βετεράνος, σαν να παίζει live 70 χρόνια.

Μόνη παρατήρηση, πρέπει ο τραγουδιστής να βελτιώσει την παρουσία του. Γλυκύτατος και αυτός και όλοι, αλλά χρειάζεται λίγο δουλειά στο κομμάτι του σόου για να ανέβουν κάποια σκαλοπάτια ακόμα.

Κατά τα λοιπά εύχομαι να συνεχίσουν σε ακόμα πιο Floydικά μονοπάτια, τους πάει τόσο πολύ.

Υ.Γ. Τι ωραία μπαντούλα αυτοί οι Wheel, κλώνοι των Tool αλλά πολύ ωραίο αποτέλεσμα!

2 Likes

Υπάρχει ακόμα μια “λεπτομέρεια” πάνω σε αυτό - το μεθύσι. Μπορεί να πάει στις αντρικές ενώ είναι ζάντα, γιατί απλά δεν τη νοιάζει. Το λέω βάσει εμπειρίας από τη δουλειά μου.

2 Likes