Sonata Arctica - Stones grow her name

Εψαξα μπας και βρω καποιο Thread για το συσκεκριμενο αλμπουμ και το συγκεκριμενο συγκροτημα, αλλα δε βρηκα! Οποτε ειπα να το ανοιξω για να “μαζεψουμε” ολες τις αποψεις και ολες τις κριτικες! “Stones grow her name” λέγεται και θα κυκλοφορήσει στην Ευρωπη στις 18 Μαϊου! 8)

Mεχρι τωρα, εχουμε:

μια πολυ καλη κριτικη από το Rocking.gr,

και ένα Βιντεο κλιπ πανω στο κομματι “Ι have a right”: http://www.youtube.com/watch?v=_Nc2upc_erQ που κυκοφορησε στις 19 Απριλίου

Το εξώφυλλο:

Τα τραγούδια:

  1. Only The Broken Hearts (make you beautiful)
  2. Shitload of Money
  3. Losing My Insanity
  4. Somewhere Close To You
  5. I Have A Right
  6. Alone In Heaven
  7. The Day
  8. Cinderblox
  9. Don’t Be Mean
  10. Wildfire II
  11. Wildfire III

Αυτή τη στιγμή ακούω το τραγούδι!! Καλόοοο, αν και απέχει κάπως απ’ τα γούστα μου, θα το ψάξω καλύτερα!! :wink:

…συμπαθητικό τραγούδι, αλλά μέχρι εκεί:):!:

Δεν θυμάμαι κι εγώ πόσο καιρό είχε να με συνεπάρει τόσο πολύ άλμπουμ αυτού του ύφους. Δεν το χορταίνω.

Επίσης, ο Tony Kakko είναι από τους πιο ωραίους και ευχάριστους τύπους που έχω συνομιλήσει.

Ιδιαίτερη συμπάθεια γι’ αυτή τη μπάντα. Με εξαίρεση κανα-δυο κυκλοφορίες στο ενδιάμεσο της πορείας τους που τους έχασα, τα πρώτα δύο είναι υπερλατρεμένα και τα τελευταία δύο αν και κάπως παράξενα μου ακούγονται πολύ ευχάριστα.

Το κομμάτι κολλητικότατο και με πολύ όμορφους στίχους απ’ ότι φαίνεται. Ελπίζω για τα καλύτερα!