Sonisphere Greece 2011

Iron Maiden are confirmed to headline Sonisphere Greece 2011. The Festival will be held at TerraVibe Park, Athens on Friday 17 June. Other bands confirmed are Slipknot, Rob Zombie, Mastodon, Gojira and Virus.

Soooooo 1 day!

Εχω μια απορια.

Εφοσον υπαρχουν εισιτηρια με διαφορετικη τιμη για το pitch A, αυτο δεν σημαινει αυτοματα την απουσια δευτερης σκηνης? Δηλαδη ολες οι μπαντες θα παιξουν στην ιδια σκηνη?

Σιγά τα πολλά και καλά συγκροτήματα που χρειάζονται και 2 σκηνές…
5 μπάντες είναι,από τις οποίες οι 3 θα παίξουν μία ώρα :slight_smile:

εχεις ενα point… οχι στο καλα, στο πολλα! Αλλα τοτε μου φαινεται οτι τα 80αρια θα εξαντληθουν σιγουρα και γρηγορα μαλιστα.

Με το καλά εννοώ ότι δεν έχει 5 headliners του 3ώρου,έχεις 2 headliners που θα παίξουν μετρημένα και 3 sidekicks

Εννοειται 1 σκηνη, 5 μπαντες ειναι.

kala kai perisi pou eixame 7 paratravigmeno itan… (den exw ellinikia)

τι εγινε ρε παιδια , η προπωληση δεν παει καλα? τι λεει η κινηση? εγω πηρα την 2η μερα που ηρθαν θεσ/νικη κ αγχωνομουν μηπως δεν βρω των 59? αλλα ο χιμαδουλας τζο μου’πε οτι εδωσε μονο 5-6 8O8O
λετε να ειμαστε μονο 500 ατομα στο live ? :lol:

Φεστιβάλ που έχει Maiden κάτω από 10.000 άτομα δεν παίζει να έχει!

To βάζω εδώ γιατί φαντάζομαι εδώ θα το δουν οι περισσότεροι!

Sonisphere Merch ότι πάρεις 5?!

http://bmerch.com/brands/view/11/all/any/24/0/16/any/page/1/

Λίρες είναι αλλά και πάλι είναι αρκετά καλή τιμή.

δε μας χαλασε καθολου…

…έτσι είναι:):!:

Μαστόδον=Υπερμπάντα…Κομμάτι από το καινούργιο τους dvd στο οποίο εκτελείται στην ολότητα του το ΤΕΡΑΣΤΙΟ άλμπουμ “Crack The Skye”.Prog Metal…απλά Θεϊκό

Πω πω. Με έφτιαξες φίλε με το τραγουδι! Mastodon λέμε. Τι να λέμε τώρα ειδικά από το 3:38 μέχρι το 4:05 δινει τεράστια ώθηση στο τραγούδι.

Πήρα εισιτήριο σήμερα! Για ώρες ξέρουμε πότε βγαίνουν όλοι γενικά; :slight_smile:

Οι ωρες αργουν να βγουν ακομα… Ζηλευω οσους ειδαν το Crack The Skye στην ολοτητα του live, ειναι μεσα στους αγαπημενους μου δισκους ολων των εποχων.

Mας έχετε [B]ΖΑΛΙΣΕΙ[/B] πια με το crack the skye.

ΗΜΑΡΤΟΝ.

Να παίξουν μόνο αυτά να τελειώνουμε.
[B][U]
Where Strides The Behemoth[/U][/B]
[U][B]
Mother Puncher
[/B][/U]
Λολ. Προγκμεταλ λέει ο άλλος. Οτινάναι.

To Crack The Skye κανει το συμπαν να προσκυνα… :bow2:

Οποιος δεν το καταλαβαινει…

Ναιναιναιναιναι .Να παίξουν όλο το Remission βασικά. Το [B]where strides the behemoth[/B], και επίσης το [B]WE BUILT THIS COME DEATH[/B] τα είχαν παίξει στην πρώτη τους εφάνιση εδώ. τι καλά που ήταν τότε…

[SPOILER]καλά και το crack the skye δισκάρα είναι βέβαια :p[/SPOILER]

http://twitter.com/kylesamusic

η ερώτηση είναι για ποιο από όλα;