Sonisphere: Metallica, Megadeth, Slayer, Anthrax κ.ά. @ Terra Vibe, 24/06/10

Έχεις όρεξη για επαναστάσεις ε??? :smiley:

αν επανασταση ειναι να μην πηγαινεις στο ταμειο με το 100ρικακι στα δοντια… ναι:p

Παντως επειδη καποιος ειπε οτι τι να κανουμε που μας κλεβουν και εγω αν ημουν στη θεση τους παλι θα εκλεβα (το παραποιω λιγακι αλλα νομιζω οτι αυτο ειναι το γενικο συμπερασμα) εχω να πω οτι αυτη απλα δεν ειναι υγιης σκεψη και μην περιμενετε να δουμε ποτε συναυλια οπως στο εξωτερικο αν σκεφτεστε ετσι. Μονο χειροτερα θα γινουν τα πραγματα. Και επισης νομιζω οτι φετος που θα γινουν πολλες συναυλιες θα εχουμε το δικαιωμα να επιλεξουμε αυτο που μας αρεσει και ετσι να περασουμε και το μηνυμα μας στον διοργανωτη. Εγω δεν θα παραβρεθω γιατι πολυ απλα καμια απο αυτες τις μπαντες δεν μου αρεσει εκτος σλειερ που δεν θα δωσω τοσα χρηματα για μια μονο. Αν πραξουμε μυαλωμενα και υπευθυνα ολοι εχουμε δυναμη και στο βαθος του χρονου δικαιωνομαστε.

@God οι VIP δεν είναι μπροστά στη σκηνή. Είναι στα δεξια και αριστερά, στο λοφάκι. Εγώ δεν νομίζω ότι αξίζει να δώσει κανείς 150? εκτός και αν έχει πρόβλημα με ορθοστασία ή πρόβλημα υγείας ή δεν μπορεί να είναι μέσα στο χαμό. Δεν έχει κάποια τρελή διαφορά εκτός από τα παγκάκια που μπορείς να κάτσεις.
Σε αυτό που λες για την τιμή έχεις δίκιο, αλλά όταν δεν υπάρχει σοβαρός ανταγωνισμός σε ένα χώρο, όπως είναι αυτός των συναυλιών, αυτά δημιουργούνται. Αλλά ποια είναι η λύση που μας προτείνεις? να μην πάμε στη συναυλία για να πάρει το μήνυμα η didi? ωραία λυσή είναι αλλά ουτοπική. Πολύ απλά γιατί δεν μπορείς να τους επηρεάσεις όλους να μην πανε και ας έχεις σωστά επιχειρήματα. Sad but true που λένε και οι Metallica. Και τελικά πολλοί θα πάνε, η συναυλία θα γίνει και εσύ απλά δεν θα έχεις πάει. Η λύση της Βουλγαρίας είναι καλή αλλά για αυτούς που μένουν βόρεια Ελλάδα. Γιατί για να πας Βουλγαρία πρέπει να υπολογίσεις και μεταφορικά και διαμονή και τελικά θα έρθει πιο υψηλό το πακέτο.

Βουλγαρία γίνονται εκδρομές συχνά όταν έχει μεγάλες συναυλίες και μπορέι σχετικά έυκολα ακόμα και κάποιος απο Αθηνα ή άλλου να παει σε κάποιο live απλα θα ταλαιπωρηθεί κάπως παραπάνω. Με τις εκδρομές βγαίνει πιο φτηνά απο ότι αν ξεκινησεις μονος και χρειαζεται να κλεισεις ξενοδοχεία και ρέστα. Δεν ξέρω αν θα γίνει κάποια εκδρομή αυτή την φορά αλλα αν οι Big-4 πάνε και Σοφια φυσιολογικά θα γίνει. Εννοειται πως σε αυτην την περιπτωση θα προτιμήσω Σοφια

έχεις πάει? πόσο πάει περίπου η μεταφορά και η διαμονή?

Βουλγαρία επειδή ειναι 2 μερες νομίζω δεν θα εχει big 4…
εγω το κόβω για maiden και rammstein…θα δούμε και εγω παίζει να παω κατα πάνω πάντως…

Εχει κυκλοφορησει καποιο διαγραμμα των θεσεων? Αν ειναι απλα οπως το λες οκ οντως δεν εξιζει, αλλα αν ειναι οπως ηταν στους Metallica με την ακριβη ζωνη να ξεκινα απο τον ηχοληπτη, τοτε προτιμω να σκασω 150 και να παω μπροστα, παρα να βλεπω απ τις οθονες.

Η Βουλγαρια σιγουρα θα βγει παραπανω χρηματα, αλλα με μια αδειουλα συνδιαζεται με ολιγοημερη επισκεψη σε μια αλλη χωρα. Εκει που ειναι να δωσω 200 προτιμω 500 και να δω και κατι αλλο.

Οσον αφορα για το μπουκοταζ. Αν θελουμε ποτε να εχουμε τιμια αντιμετωπιση θα πρεπει να κανουμε κατι. Αν για παραδειγμα ανεβαινε ενα μπλογκ που παροτρυνε σε μπουκοταζ και εξηγουσε καθαρα τους λογους ωστε τα γκρουπ να μην νομιζουν πως απλα δεν πηγε καλα η συναυλια ελλειψης κοινου, θα χτυπαγε ενα καμπανακι. Η Ελλαδα του 2010 δεν ειναι η Ελλαδα των 80ς και 90ς που καναμε 10 κωλοτουμπες να δουμε συναυλια. Καποια γκρουπ ερχονται καθε χρονο. Και με την ευκαιρια να τονισω κατι. Βαλτε κατω τις τιμες των συναυλιων του 90 σε σχεση με το μεσο μεροκαμματο και τις τιμες σημερα.
Ειναι τρελλη η αισχροκερδια παιδια. Αν δηλαδη δεν ειχαν το χωραφι και επρεπε αναγκαστικα να νοικιασουν το Ολυμπιακο σταδιο, ποσο θα ειχε το εισητηριο 200 ευρω?? Ελεος ρε πουστη μου.

Και καπου εδω θα πεταχτουν καποιοι να συγκρινουν τις τιμες για το ολο σετακι με τις μεμωνομενες συναυλιες και να πουν πως πανω κατω τα ιδια ειναι. Φανταστειτε για τι κερδη μιλαμε…

Εχω παέι με εκδρομή που γυρισαμε την ίδια μερα απο Θεσσαλινικη, δεν έχω κάτσει εκει. Πηγα πριν 2-3 χρόνια όταν παιξαν metalica-down-the sword δεν θυμαμαι ακριβώς τιμές μαζί με εισητηρια αλλα θυμαμαι πως συνολο μαζί με έξοδα που έκανα εκει (ποτά, φαγητά) ξοδεψα λίγοτερα απο 90 ευρω. Μια χαρά δηλαδη. Θα τσεκάρω και αυτές τις μερες εδω Θεσσαλονική αυτον που έκανε την εκδρομη τότε αν ξανακάνει. Ως τωρα κάνει σχεδόν πάντα για Βουλγαρία όταν γίνεται καμια μεγάλη συναυλία.

Αυτο που λες για τον ανταγωνισμο δεν ισχυει παντα και ειδικα στην ελλαδα το ζουμε συχνα. Π.χ και δευτερη εταιρεια να υπηρχε εγω θεωρω αρκετα σιγουρο το ενδεχομενο να εβαζε τις ιδιες τιμες και ουσιαιστικα θα εκαναν ενα καρτελ οπως συμβαινει και με αλλα προιοντα και υπηρεσιες και θα εξακολουθουσαν να ειναι κερδισμενοι χωρις οφελος για τον καταναλωτη. Το προβλημα βρισκεται στο πως λειτουργει η ελλαδα.Πιστευω οτι οποιος θελει μπορει να επιχειρησει τη λυση του να τους δει στο εξωτερικο. Με μια προσεκτικη οργανωση και αρκετα νωρις μαλιστα μπορει να κατορθωσει να τους δει σε καλη τιμη και να το συνδυασει με το εξω. Και γενικα αν σκεφτεις το κοστο του ολου εγχειρηματος εχει πολυ καλυτερο value for money.

Αυτό δεν ισχύει φέτος. Αυτό ήταν άλλη μια πουστιά-εκμετάλλευση της Didi τότε.

οντως τελικα δεν περιμενω και τρελο κοσμο πρωτη μερα θεσσαλονικη , απλα δεν ξερω τι θα γινει και με τα εισιτηρια στην Αθηνα , καθως δν εχουν ανακοινωσει και ποσα ακριιβως θα ειναι τα “85αρια” . Γιαυτο θα παω τουλαχιστον μια ωρα πριν

Δεν θα έχει ζώνες:wink: Και εγώ είχα ακούσει ότι ήταν παράνομο και ότι για αυτο δεν είχε και ζώνες στους AC/DC.

Πάντως στο χώρο των συναυλιών το μεγάλο όνομα και ο κυρίαρχος του παιχνιδιού στην Ελλάδα είναι εδώ και πολλά χρόνια η Didi. Ουσιαστικά είναι μόνη της, τουλάχιστον για τα μεγάλα events. Και δεύτερη εταιρεία να υπήρχε πάλι μιλάμε για ολιγοπώλιο και όχι για ανταγωνισμό. Υπάρχει άλλο Thread για το συγκεκριμένο θέμα??? γιατί έχουμε βγει off topic και γεμίζουμε σελίδες που δεν έχουν σχέση με το live

Ολόσωστα τα λέει ο God. Αυτομουντζόνωμαι που θα σκάσω το 95αρι σαν καλό θυμα και εγώ αλλά δυστηχώς θα το κάνω, οι γαμημένοι οι Μetallica είναι απωθημένο. Πάντως αν δεν είχε κάτσει ο κωλοστρατός και τους είχα δει το 2007 ούτε καν θα ασχολιόμουν.


ΜΑΖΙ ΣΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

σε ευχαριστω θεε μου!!!:D:D:D

Nα’σαι καλά παναγία μου.

Παιδια μια ερωτηση, οσοι δεν μενουν Αθηνα υπαρχει κανα σχετικο πουλμανακι του Ticket House που να κατεβαζει και αν ναι μηπως ξερει κανεις τιμη?
ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΡΩΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ!

Του tickethouse με τιποτα θα λεγα.
Συντονισου σε Rock Radio 104,7 Θεσσαλονικης που κανει συνηθως γρουπακια με πουλμαν ή με καποιον αλλον σταθμο …

θα εχει ενδιαφερον να δουμε τι σετλιστ
θα παιξουν οι tallica
σηγουρα θα παιξουν motorbreath\ride the lightning\blackened
γιατι δεν το εχουν παιξει ποτε εδω
απο κει ακι περα
θελω να ακουσω

hit the lights
phantm lord
four horsemen
battery
creeping death
fight fight with fire
master of
leper messiah
disposable heroes
damage inc
the wait
one
harvester of sorrow
dyers eve
sοrtest straw
the god that failed
throu the never
stuggle within
bleeding me
devils dance
frantic
shoot me again
my apocalypse
that was just your life
all nightmare long
day that never comes
judas kiss

encore to so what

31 κοματακια black jack και ετσι φΑΣΗ

και encore τελευταιο το "ασ τους slayer να κουρευονται’’ 8)