SOUL CAGES Live in Athens 3/11 Larisa 2/11

Ναι αυτος ειναι,εφτασε στους τρεις επικρατεστερους αλλα τελικα διαλεξαν αυτον απο τους Seventh Wonder.

Μεσα στο '14 περιμενετε progressive καταιγιδα με Βασιλη Γεωργιου στη φωνη,Gus Drax στις κιθαρες και drummer που σπουδαζει σε μουσικο πανεπιστημιο της Αμερικης(αν δεν κανω κανενα λαθος).Το ονομα της μπαντας ειναι Sunburst–>http://www.youtube.com/watch?v=OndlBbOApzc

Καλός κιθαρίστας δεν αντιλέγω αλλά εμένα προσωπικά με κούρασε. Όσο για τον Βασιλη Γεωργιου συμφωνώ απόλυτα. Και επιτέλους τραγούδησε και με αυτοπεποίθηση γεγονός που τον έκανε έκανε να ακουστεί καλύτερος παρά την φαρυγγίτιδα.

Καλα να περασετε σημερα ηθελα να παω σε αυτο το live γιατι μου αρεσουν αρκετα, αλλα εχω αλλες υποχρεωσεις και δεν θα μπορεσω.

Απίστευτο live τι να λέμε…και τρομεροί τύποι οι Soul Cages με την ευτυχία να ξεχειλίζει από μέσα τους!!!

:):):slight_smile:

Αειθαλείς.

Με το ζόρι 100 άτομα λοιπόν? στην ουσία ισχύει αυτό που είχα γράψει και στους Mayfair,
? το live αυτό έγινε με χρονοκαθυστέρηση 15ετίας, αναρωτιέμαι αν και τότε θα είχαν περισσότερο κόσμο πάντως, κάτι τέτοιες μπάντες τις ακούγαμε ελάχιστα άτομα και απλά δεν τις περιμέναμε ναρθουν, εκτός και αν ήταν τσόντα σε κανα γνωστό όνομα (όπως πχ Elegy ή Conception σε Stratovarius και ας ακύρωσαν οι τελευταίοι για να κλαίμε μετά στα σκαλάκια του Ρόδον).
Άνοιξαν οι άγνωστοι σε μένα Agnosia που κέρδισαν το χειροκρότημα και πριν παίξουν fates, ενώ οι Fortress Under Siege έμοιαζαν λιγότερο προβαρισμένοι αυτή τη φορά. Και μετά Soul Cages αγάπες?

Μερικά Βιντεάκια:
[B][U]AGNOSIA ? @Kyttaro[/U][/B]

[B][U]FORTRESS UNDER SIEGE ?a legacy in stone[/U][/B]

[B][U]SOUL CAGES ?moments[/U][/B]

Πολυ καλοι οι Agnosia.Αν και πρωτη φορα με το υλικο τοθς μου εκαναν εντυπωση και υποσχεθηκα στον εαυτο μου να τους παρακολουθησω απο εδω και περα.Ιδιαιτερη μνεια στο rhythm section της μπαντας.Κατωτεροι οι Fortress Under Siege,και μεγαλο μερος της ευθυνης εφερε ο τραγουδιστης τους.Ελαφρυντικο οτι ηταν καινουριος στη μπαντα και πιθανοτατα απροβαριστος.Και μετα οι Soul Cages…
Μιλαμε για ασταματητο bodybanging,φυγανε τα αλατα ακομα και απο τους αστραγαλους.Ανετα παρακολουθουσες την συναυλιακη τους παρασταση με κλειστα ματια (οπως και ο ντραμμερ τους δλδ) αλλα τα ανοιγα σε καθε περας τραγουδιου για να απολαυσω την αρσενικη Anneke (που δηλωνεται ως Thorsten Staroske) να χαμογελαει.Μολις τελειωσε η συναυλια μια,αναρωτηθηκα αν περασα καλα.Μια λεξη μου ηρθε στο μυαλο.Μαριονετα.Ετσι ενιωσα…#-o

*και τωρα που εχω νεο πισι.

:lol::lol::lol:
δεν θα το ξεχάσω ποτε αυτό!
τα ειπαν τα παιδια για λαρισα.το live γαμησε στο άνετο, η μπαντα σε πολυ κατάσταση(και ας το φοβοταν αυτο μερικοι άπιστοι κριμσοναδες…), έπαιξε και παραπάνω, τσιπησαμε και το cd, ολα ωραία.
φιλιά και και σάλια σε sylblaκατι(:p), deckard, milaber22 , φίλους deckard, και σε όλους. goblin τωρα