Soulfly - Archangel (2015)

Archangel tracklist:

  1. We Sold Our Souls To Metal
  2. Archangel
  3. Sodomites (feat. Todd Jones of NAILS)
  4. Ishtar Rising
  5. Live Life Hard! (feat. Matt Young of KING PARROT)
  6. Shamash
  7. Bethlehem?s Blood
  8. Titans
  9. Deceiver
  10. Mother Of Dragons (feat. Richie Cavalera of INCITE, Igor Cavalera of LODY KONG, Anahid M.O.P.)

studio trailer #1

εκδοσεις
Special edition bonus tracks
11. “You Suffer” (Napalm Death cover)
12. “Acosador Nocturno”
13. “Soulfly X”

Bonus DVD: “Live At Hellfest 2014” (special edition only)
No. Title Length

  1. “Cannibal Holocaust”
  2. “Refuse/Resist”
  3. “Bloodshed”
  4. “Back to the Primitive”
  5. “Seek ‘N’ Strike”
  6. “Tribe”
  7. “Rise of the Fallen”
  8. “Revengeance”
  9. “Roots Bloody Roots”
  10. “Jumpdafuckup / Eye for an Eye”

…όλα ωραία φαίνονται…μακάρι να μας εκπλήξει ο Max:):!:

Το πρώτο κομμάτι του δίσκου που κυκλοφόρησε, το We sold our souls to metal είναι μεγάλη μαλακία. Δεν ξέρω τι θα λένε τα υπόλοιπα, πάντως τα τελευταία χρόνια το έχει χάσει κάπως ο Max.

Γενικά έχει να βγάλει κάτι σπουδαίο από το Dark Ages. Τελευταίο Soulfly που άκουσα ήταν το Omen. Μετά ομολογώ πως έχω χάσει τη μπάλα με τους δίσκους που βγάζει, είτε ως Soulfly είτε ως Cavalera Conspiracy.

Το We Sold Our Souls to Metal είναι μεγάλη μούφα, ισχύει.

…το Omen δεν το λες και κακό…είχε αρκετές καλές στιγμές…τώρα για το Archangel αναμένουμε…πάντα υπάρχουν εκπλήξεις…ευχάριστες ή δυσάρεστες:):!:

Πάντως το πρώτο δείγμα είναι μέτριο. Ωραίο εξώφυλλο. Κατά τα άλλα συμφωνώ μετά το Dark Ages το χάος.

Εχω την αισθηση οτι παιζει καφριλες για την καφριλα και μονο . Οχι γιατι εχει κατι καινουργιο να πει.

Το project Ομως Killer Be Killed ειχε μεγαλο ενδιαφερον.

[U]Παρουσίαση [/U]του δίσκου και μια νέα, αρκετά ενδιαφέρουσα (θεωρώ) [U]συνέντευξη[/U]με τον Max.

μετριο το παρουσιαζει!!
Για να δουμε!!

…περιμένω απλά ένα δίσκο που θα τον ακούσω και θα γουστάρω…δεν νομίζω ότι ο Max με οποιοδήποτε πρότζεκτ του, μπορεί εύκολα να μας εντυπωσιάσει…αλλά πιστεύω ότι αυτό που θα μας παρουσιάσει θά’ναι τουλάχιστον αξιοπρεπές:):!:

Μ’αρέσει οτι ψιλοέκραζε Seps, ενω κι αυτός σε πόσα έχει βγάλει έχει φάει μεγάλη καθύζηση. Αυτό δηλαδή είναι μάπα, με 1-2 εξαιρέσεις και απο ότι μου έλεγε κάποιος φίλος, που ασχολείτε, τα 2-3 τελευταία έχουν πάει χάλια.

Κυκλοφορεί ήδη, το πήρα και είναι καλύτερο από το Savages, δυο τρια τραγούδια κολλητικά με πιασάρικα ρεφρέν, ότι πρέπει για τις συναυλίες! Όλα πάντως ακούγονται ευχάριστα. Τίποτα το φοβερό αλλά σαφώς αξιοπρεπέστατο και κάτι παραπάνω ίσως.