Souls Series

Ε δεν το σώζεις.

χαχαχα

:lol:

Προς υπερασπιση μου, ημουν νουμπας!

Εφυγε και το πρωτο boss στο DS2! Αν και για πρωτη φορα εδω και 2μιση χρονια που εχω το pc, μου τραβηξε ενα restart στα καλα καθουμενα εκει που επαιζα κανενα 2ωρο. Τσεκαρα θερμοκρασιες και τα παντα, δεν φαινεται να υπαρχει καποιο προβλημα. Ας ελπισουμε οτι ηταν μια random δυσλειτουργια της στιγμης…

σιγα ρε razoreater δινεις 8 στο μανους και ευκολη τακτικη για καλαμιτ και ο αρτοριας σου φαινεται δυσκολος. και αν εχει ευκολη τακτικη ο καλαμιτ τοτε ο stray demon 9? δε βγαζεις νοημα ρε φιλε χαχα

Ρε παιδιά, δεν έχει νόημα μια τέτοια λίστα αν δεν γράψουμε και τα builds δίπλα που τα παίξαμε τα bosses. πχ εγώ προσωπικά τα βρήκα όλα ζόρικα σε dex build και όλα πανεύκολα στον op sorcerer.

Άσε που είναι και λίγο υποκειμενικό αν σου φανεί δύσκολο ένα boss ή όχι.

Σωστος

Εγω το πρωτο το τερματισα με warrior tank build. Το δευτερο παλι με την ιδια λογικη το παιζω.
Εν τω μεταξυ στο δευτερο μεχρι τωρα, οι ‘‘πιστες’’ ειναι πιο δυσκολες απο τα boss.

@haliseco Προφανώς και δε βγάζω νόημα εφόσον ο Stray Demon σου σκάει στην αρχή του παιχνιδιού και ειδικά αν παίζεις tank (σαν κι εμένα) σου βγάζει την πίστη με τα μαγικά που σκάει και δεν έχεις χρόνο να τρέξεις. Σημείωση: για να τον βγάλω, κάθε φορά παίζω χωρίς πανοπλία, προκειμένου να έχω ταχύτητα.
Kalameet, Artorias και Manus από την άλλη, έχεις συνηθίσει το παιχνίδι, έχουν αυξηθεί τα αντανακλαστικά σου και πιθανότατα έχεις έναν αξιοπρεπέστατο εξοπλισμό. Δεν είπα επίσης ότι ο Kalameet είναι εύκολος, αλλά ο ευκολότερος των τριών γιατί 4-5 κινήσεις έχει και πολύ χαμηλή ταχύτητα. Κύμα φωτιάς: πίσω. Ευθεία φωτιά: dodge στο πλάι. Ουρά: dodge. Πέταγμα: dodge στο πλάι και χτύπημα στο άνοιγμα. Ο Artorias, επιπλέον, έχει ταχύτητα,δύναμη και μαγεία ικανή να σου σπάσει τα αρχίδια, οπότε αν είσαι short range και όχι Javelin user (ας πούμε) έχεις εξαρχής μειονέκτημα. Καιείναι και με τι pattern θα παίξει, αν πηδά συνέχεια και πρέπει να πηγαίνεις δύο βήματα μπροστά και μετά να του ρίχνεις 3-4 χτυπήματα, χαίρω πολύ. Αν σε αρχίσει από νωρίς με chase, ε γάμησε με.
Κι επιπλέον, τα ανοίγματα για χτύπημα του Manus είναι τα πιο εύκολα, dodge-dodge-avoid-ασπίδα πίσω όταν κάνει το μαγικό εξάπλωσης και φινίτο. Το μόνο μανίκι είναι όταν σε πετάει πάνω.

Τσεκάρετε Salt and Sanctuary.

Ελπίζω να μην αργήσει για steam, φαίνεται πολύ καλό.

Το ξεκίνησα στο ps4 και είναι εξαιρετικό.

Ναι, όντως, φαίνεται! Εγώ βολεύομαι με twitch. :stuck_out_tongue:

Γράψε όταν το τελειώσεις αν θες αναλυτικά εντυπώσεις, διάρκεια, bosses, μηχανισμούς κλπ.

Εχω καμια εβδομαδα που τερματισα το DS2 Scholar… 50 ωρες και level 130(ανεβαινεις πιο γρηγορα level σε αυτο). ΟΚ το πρωτο δεν το φτανει, αλλα αν το DS1 παιρνει 10/10 τοτε αυτο ειναι για 8/10. Δυσκολα επιπεδα, πιο δυσκολα απο το πρωτο, γελοια bosses ομως. Το 85% των bosses τους εβγαλα με την πρωτη. Ο μονος πολυ δυσκολος ειναι ο Fume Knight ο οποιος βρισκεται σε dlc ομως.

Αναμενουμε το III μεσα στον Απριλη!

Εχω δώσει πόνο darksouls2 αρκετό καιρό τώρα

μούχει σπάσει τα @@ λίγο αλλά πορωτικό
θα ακουστώ υποθέτω κάπως στους φανς, αλλά bloodborne δεν αγγίζει
αλλά υποθέτω ότι το 1 θα γαμάει πιο πολύ γτ ο τυπάς ο Μιγιαζάκης που κάνει το bloodborne έχει κάνει και το 1 ενώ δεν τον είδα σε κρέντιτς του 2

αλλά έχω κωλοκαβλώσει να πάρω το 3 γτ ότι video έχω δει θυμίζει πολύ bloodborne και οκ, \m/

sir alonne το χριστουλακι σου μεσα, με άκουγε η πολυκατοικία όλη για ένα σάββατο
Αν δε βαρεθω θα γραψω για ολα τα γ@$%^!!*^μενα μποσεζ καποια στιγμη

Γιατί έπιασες το 2ο πρώτα και όχι το 1ο; :-k

γτ δν εχω ps3 :stuck_out_tongue:
(ib4 το pc μου ειναι σαπιο)

Δεν νομίζω να μην μπορείς να τρέξεις το DS1 ρε συ.

Αν έτρεξε το 2, το 1 θα το πάει νεράκι. Απλά προτίμησε την εκδοχή των R.G Mechanics που το χουν φιξαρισμένο ήδη και για χαμηλότερα specs.

το pc μου ειναι σαπιο, οταν λεμε σαπιο τυπου μπαινω σε excel-word και mail + κανα σαιτ και τελος, καμια ελπιδα, ουτε meme games δε τρεχει.
Για downloads εταιρικο μονο που ομως δε μπορω να παιξω τπτ

σε ps4 επαιξα το 2, με την αγορα νεου pc το 1 θα φυγει ακλαφτο αν ειναι τοσο επικο οσο νομιζω οτι θα ειναι

lords of fallen εχει παιξει κανεις?

Το επαιξα εγω λιγο. Δεν σε τραβαει ιδιαιτερα και δεν ειναι ιδιαιτερα καλο, αντιγραφη του DS ειναι με λιγοτερη αποκριση στις κινησεις. Στο μονο που ειναι καλυτερο απο το DS ειναι τα γραφικα αλλα δε νομιζω οτι παιζουμε DS για τα γραφικα. Θα το ξαναδοκιμασω οταν/αν δεν εχω τιποτα αλλο να παιξω.

το πρωι αρχιζει κατεβασμα και αρχιζει το λιωσιμο…