Souls Series

για τα boss souls προτεινω να βλεπεις στο internet σε τι οπλα φτιαχνονται γιατι καποια ειναι τελειως αχρηστα για καποιες κλασσεις,οποτε μη πανε χαμενα τα souls

Καλη φαση.Καλα τα boss souls τα κραταω ρε.Το λεει οτι φτιαχνεις rare weapons.Αλλα μια που το θυμηθηκα τα αλλα souls δεν εχουν καμια αλλη χρησιμοτητα ετσι?Π.χ Large Soul of a proud knight κτλπ.

Τί γίνεται αν χτυπήσεις κατά λάθος NPC; Βάρεσα έναν merchant πίσω από ένα κάγκελο σε έναν υπόνομο και με βρίζει. Θα του περάσει ή δε μου πουλάει ποτέ τίποτα τώρα;

Οχι ρε feeble cursed one… Τι σε έφταιξε η κακομοίρα!! :stuck_out_tongue:
Δυστυχώς θα σου κρατήσει μουτρα… αλλα αντε πες Transient Curse βρίσκεις και αλλου αυτη απ οτι βλέπω ειναι η μονή που πουλάει fire arrows και Poison Arrow αν παίξεις με bow τοτε ειναι ενα θεματάκι αλλα στη συνεχεία θα βρεις Feather Arrow που ειναι πολυ τούμπανα…

Οπως και η blighttown αποκτάει μεγαααλο ενδιαφέρον χωρίς Purple Moss αλλα χαμπαριαζεις εσυ??

εγω ειχα σκοτωσει καταλαθος τον εμπορο στο Undead burg και εκεινος ειναι που πεταει το uchigatana πως λεγεται…

λοιπον εγω εχω παει 82 επιπεδο εχω κανει ολο το σετακι πανοπλιας +5 και εφαγα με την τριτη προσπαθεια το/τα boss του anor londo…Επισης πηρα το Lordvessel και κανω βολτιτσες στα bonfires…βασικα δεν εχω καταλαβει με τι λογικη δουλευει αυτο…μου δινει την δυνατοτητα να πηγαινω σε 4-5 μονο…υπαρχει καποιος τροπος να πηγαινω σε οποιο εχω επισκεφτει;

Διάβασα ότι ένας τύπος στην εκκλησία σου δίνει άφεση αμαρτιών κι έτσι.

Επίσης μόλις με έφαγε ο Coprodemon με τα κοπρόσκυλα, δεν είχα ιδέα ότι θα έπεφτα πάνω του με το που περνούσα την ομίχλη. Ψήσου το βράδυ να δοκιμάσουμε κανα summon (“σάμον” λέγεται, όχι “σαμόν” :stuck_out_tongue: ) μπας κι έχει φτιάξει η κατάσταση…

Aν επιτεθείτε σε npc, αλλά δεν τον σκοτώστε, είστε sinner. Είναι πολύπλοκη η όλη φάση, καθώς υπάρχουν επιπτώσεις στο pve και στο pvp, αλλά μην ανοίξετε κανά wiki γιατί θα φάτε σπόιλερς. Για να κάνετε deaggro έναν npc, μπορεί να σας δώσει άφεση αμαρτιών ο pardoner του DS1, Oswald of Carim, ο οποίος βρίσκεται στο Undead Parish, μετά την roof που έγινε η Bell Gargoyles fight. Έχει και το πιο creepy laugh απ’ όλους τους npcs. :stuck_out_tongue:
H άφεση κοστίζει souls βέβαια, αλλά να την κάνετε όσοι είστε sinners.

τι αφεση και παπαριες τον καημενο τον εμπορακο τον ειχα σαπισει :lol:

Εγω τον ψοφησα μολις τωρα τον NPC και πορωθηκα με uchigatana.Tο πηγα +7 και κοβω κωλους :p.Ειμαι στο new londo αλλα αυτος ο γαμημενος NPC εκανe invade και σκοτωσε την firekeeper στο firelink και δεν μπορω να αναψω την γαμωφωτια και τρεχω απο τον blacksmith μεχρι το new londo οποτε ψοφαω…

New Londo Ruins είσαι ή Anor Londo;

Άλλος ένας φαν της uchi λοιπόν. Dex Scaling οπότε αν σκοπεύεις να το κάνεις main όπλο, ξεχνάς str και ανεβάζεις μόνο dex από 'δω και πέρα. Have fun! :slight_smile:

Kαι για να μην αφήσουμε το DS2 παραπονεμένο

[SPOILER]

Uchigatana ftw!! Eιδικά διπλό uchigatana σε power stance mode ειναι απόλαυση… :smiley:
[/SPOILER]

Ναι ανεβαζω dex.Πηγα anor londo αφου σκοτωσα το Iron Golem αλλα ειδα οτι οι περισσοτεροι στα walkthrough γυρναγαν και πηγαιναν new londo ruins οποτε πηγα και εγω απο εκει.

Καλύτερα να μην κοιτάτε walkthrough βρε παιδιά… Ή αν επιμένετε να κοιτάτε να κοιτάτε τα σωστά. Στην τελική θα πρότεινα να κοιτάτε wiki για το game progress route και τις περιοχές να τις βγάζετε blind, και μόλις βγάζετε μία να κοιτάτε walkthroughs ή wiki για πράγματα που μπορεί να χάσατε.

Η συμβουλή μου είναι να ξαναγυρίσεις Anor Londo και να το καθαρίσεις. Απορώ που είδες ότι κάποιος αφήνει το Anor Londο για να πάει New Londo Ruins. Το ίδιο θα σου πει και ο neo. Όπου και να πας θα βρεις τοίχους οι οποίοι ανοίγουν μόνο αν βγάλεις το Anor Londo.

συμφωνω με tidus…προσωπικα κοιταω wiki μονο για items μονο και μονο για να ξερω πως ανεβαινει κατι…τελικα δεν μου ειπατε τι παιζει με το warp στα bonfires -.-

Καλα ο καθένας οπως νομίζει αλλα ειναι κρίμα να χανεις αυτη την απόλαυση του άγνωστου και τις ανακάλυψης ειδικα σε αυτο το game…

εγω προσωπικά οταν πηρα το lordvessel και ξεκλείδωσα τα yellow fog εβλεπα [B]αυτο[/B] το wiki(που πηστευω ειναι πολυ καλο) για τα locations(και για το The Great Hollow που ΔΕΝ γινεται να το βρεις! Αν το βρήκατε μονοι σας αξειζετε sunlight medal :stuck_out_tongue: ) καθως και για κανα οπλο οπως ειπαν και οι πανω…

Στορμ, δεν γίνεται να κάνεις warp σε όλες τις bonfires. Μόνο σε συγκεκριμένες και 2-3 που παίζει το warp in but not warp out. Επίσης για να ενεργοποιήσεις μία warpable bonfire πρέπει να κάνεις rest σε αυτήν. Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι άλλο.

Βlind τις βγαζω τις περιοχες απλα τα walkthrough ειναι ο μονος τροπος να βρω που στον πουτσο παω.Κοιταω οτι παει new londo ruins και μετα το κλεινω και αφου περασω την περιοχη κοιταω walkthrough μπας και εχασα κανα πολυ καλο item.
Παω λοιπον anor londo.Ο λογος που φοβηθηκα ειναι οτι πηγα εκει και ειδα αυτους του τεραστιους στρατιωτες και απλα κωλωσα κι εφυγα :stuck_out_tongue:

A οκ, εντάξει τότε! Μην ντρέπεσαι, όλοι τα περάσαμε! :smiley:

tidus δε ξερω αν το ειδες αλλα σήμερα αν πας στο υπόγειο της mansion στη majula θα παρεις δωράκι απο την fromsoftware(μουφα βεβαία αλλα καιν ελπίζω να το καθιερώσουν)

Επίσης σε τι level έχεις σταματήσει? Εγω τον εχω αφήσει 140 αλλα καθε φορα που μπαίνω για pvp ειναι παρα πολυ unbalanced με το αναθεματισμένο soul memory(για αυτο βγήκα και απο την brotherhood of blood και μπήκα blue sentinels που σαν να εχει πιο νορμαλ κοσμο…). Αλλα λεω σιγα σιγα να αξιοποιήσω ενα μερος απο τις 4.000.000 souls που κουβαλάω…

Ώστε αυτό ήταν ένα μήνυμα που μου έβγαλε το μεσημέρι που μου κόλλησε σε ένα pvp. Έλεγε θα κάνεις corrupt το αρχείο και δεν θα παίρνεις δώρα του dlc. :stuck_out_tongue:

Ένιγουέι, το είδα και τα πήρα, θενξ! Επίσης διάβασα ότι θα δίνουν και από ένα κάθε εβδομάδα μέχρι να βγει το dlc!

Λοιπόν, για τα υπόλοιπα τώρα. Εγώ είμαι υπέρ του SM. Αν θες στο αναλύω κάποια στιγμή, όχι τώρα γιατί βαριέμαι. :stuck_out_tongue:
Αλλά έχεις κάνει μεγάλο λάθος, ΜΕΓΑΛΟ όμως που έβαλες όριο στα λέβελ σου, καθώς στο DS2 δεν έχει σχέση το λέβελ στα coop και pvp, οπότε δεν έχει και νόημα να βάζουμε λέβελ cap. Πλέον τιμωρούνται όσοι δεν κάνουν lvl up, όπως εσύ. Είμαι σίγουρος ότι είσαι τελείως underleveled και σίγουρα βρίσκεσαι με άτομα που είστε σε range στο SM αλλά εκείνοι είναι καμιά 100αριά λέβελ παραπάνω από σένα. Δεν είναι unbalanced, εσύ είσαι τελείως underleveled.

Εγώ είμαι NG++, SM 11 μύρια και 236 λέβελ.