Souls Series

το 2ο δεν σκοπευω ακομα…τι διαφορες θα ελεγες οτι υπαρχουν αναμεσα στο 1 και 2;

Σε αυτό που ρωτάς χρειάζεται ποστ σεντόνι. Αργότερα γιατί τώρα πρέπει να φάω και να δω Penny Dreadful. :stuck_out_tongue:

α τοσες διαφορες δηλαδη;

Πραγματικα πηγα προχθες στο tomb of the giants και ειναι μακραν το χειροτερο μερος του παιχνιδιου…Και το catacombs ηταν πολυυυ πιο βαρετο απ’οτι τα περιμενα.Σε φαση βαριεμαι να παιξω το παιχνιδι.Θα το περασω λογικα σημερα οπως οπως στα γρηγορα να παμε παρακατω.

Καλουτσικο το DLC,με ικανοποιητικα boss fights.Παρολαυτα αρκετα συντομο θα ελεγα.Επισης επιτελους buffarn την chaos blade να εχει S scaling me to dexterity,γιατι δεν υπηρχε κανενας λόγος να την χρησιμοποιησεις.Επισης πολυ ωραια additions τα flynn’s kai yorgh;s rings

Εγω λεω να παρα παρω και τα 3 μαζι Σεπτέμβριο…

ελεος!!! #-o

Darth Maul Tattoo Mod

Guitar Souls - Ornstein and Smough
( πως γενεν καθε φορα το τελευταίο hit να σου βγάζει τοσο τη πίστη και να εισαι ετοιμος για έμφραγμα!!??)

Επίσης καλα τα 2 πρωτα dlc?? Εχω πολυ καιρο να πιάσω το παιχνίδι…

πιστευω αξιζουν τα λεφτα τους,αν και θα μπορουσαν να βελτιωθουν πολυ στον τομεα των bosses…πολυ copy-paste απο προηγουμενα και re-skin.Επισης στο lore ακομα δεν εξηγει για ποιο λογω πρεπει να παρεις τα Lost Crowns,δεν υπαρχει καινουριο npc στις νεες περιοχες για να σου εξηγησει καν τι γινεται και πως

γενικα να ξες οτι ειναι ζορικα παντως για end-game χαρακτηρες.

Εγώ τα παίζω και τα δύο με ng++ χαρακτήρα και μου έχει βγει το λάδι. Στο πρώτο dlc μετά την δεύτερη bonfire δεν μπορώ να προχωρήσω, με κερνάνε τρελό πόνο. Μια βδομάδα έχω κολλήσει.
Στο δεύτερο έχω βγάλει ένα μπος, το κύριο, έχω βρει διάφορα μυστικά αλλά έχω αφήσει πάρα πολλά (και δυο μπος) γιατί με κερνάνε και εκεί τρελό πόνο. Και πολλοί εχθροί, μα πάρα πολλοί.

Πέρασα από 'δω για να κάνω δήλωση που θα ακουστεί σα δαπίτισσα που τουιτάρει μόλις ακουμπά η κουπαστή το λιμάνι του εκάστοτε κοσμικού προορισμού της, μα δε βαρείς;
ANOR LONDO BITCHEZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ.

Και δεν περίμενα να πω κάτι τέτοιο, μα ΠΑΡ’ ΤΑ ΚΑΚΑΛΑ ΜΟΥ SIF, ΚΑΛΑ ΣΕ ΞΗΓΗΘΗΚΕ ΤΟ GRAVELORD SWORD +2.

εγω δοκιμασα να παιξω το DS2 πριν λιγες μερες αλλα δεν μου εκανε “κλικ”

Προτιμω να παιξω το 1ο σε new game+ απο το να ασχοληθω με το 2ο… :-k

Γιατί; Πού το έφτασες; Τι δεν σου άρεσε; ινφο πιπολ!

δεν ασχοληθηκα τοσο πολυ ωστε να το φτασω καπου απλα μου αρεσε πιο πολυ η ατμοσφαιρα του πρωτου…το θεωρεις ισαξιο;

Καλύτερο, το έχω ξαναγράψει. Έχει κάποια πράγματα που τα βρίσκω πολύ αρνητικά, όπως και το πρώτο φυσικά. Αυτά που θεωρώ θετικά είναι περισσότερα όμως απ’ τα αρνητικά σε σύγκριση με το DS1, οπότε η σύντομη απάντηση είναι ότι ναι, προσωπικά το ευχαριστήθηκα πιο πολύ απ’ το πρώτο.

Πάντως για την ατμόσφαιρα που λες συμφωνώ, μου άρεσε και 'μένα πιο πολύ του πρώτου.

Πριν κανενα μηνα ξεκινησα το πρωτο, λιγο ομως ο δυσκολος χειρισμος με keyboard+mouse (προσπαθησα και με joypad αλλα δεν μπορουσα να χειριστω ευκολα την καμερα με το δεξι μοχλο αν θυμαμαι καλα), λιγο οτι ειναι χαοτικο και δυσκολο παιχνιδι με εκαναν να το παρατησω. Θελω να το ξαναπροσπαθησω καποια στιγμη γιατι μου φαινεται φοβερα ενδιαφερον.
Υπαρχει καποια στρατηγικη η απλως περιφερεσαι μαζευοντας οπλα, ανεβαινοντας level εξερευνωντας και οτι προκυψει κτλ? Να παρω joypad για xbox στο pc η να προσπαθησω με αυτο που εχω ηδη (σαν του playstation) ?

χωρις χειριστηριο ειναι υπερβολικα δυσκολο να παιξεις…Δεν νομιζω οτι χρειαζεσαι καποιο αλλο αν εχεις ηδη με 2 μοχλους…

Bloodborne ωρε!!!

Να 'ναι καλά κάτι ποιοτικά let’s plays στο youtube, σχεδόν νιώθεις σαν να το παίζεις.