Souls Series

Σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδιά μας Νίκο Τσιαμτσικα;

Πάλι δίκιο είχε το South Park.

Δεν κατάλαβα το σχόλιο. :oops:

Πάντως, imho, καλύτερα EpicNameBro και άλλους παρά να πάρεις την κονσόλα για ένα (1) παιχνίδι. Σε συνδυασμό με το λιώσιμο που θα πέσει από αύριο με το Pillars of Eternity της ΜΗΤΕΡΑΣ Obsidian :bow:, θα περάσει νεράκι ο καιρός μέχρι την σωτήρια ημερομηνία 19 Μαϊου που κυκλοφορεί το Καλύτερο Game Όλων Των Εποχών.

Όσοι παίζετε BB, πετάξτε και καμιά γνώμη κάποια στιγμή.

Έχταχτο ανακοινωθέν: ετερματίσθη το Demon’s Souls χτες. Καλό, αλλά δε μου άρεσε όσο το Dark (το οποίο έχω τερματίσει από το Γενάρη). Είχα ξεκινήσει και το 2 αλλά για κάποιο λόγο δε μου έκατσε τόσο καλά όσο το 1 ή το Demon’s. Όπως και να χει, Knight με Mage Buildup είναι η καλύτερη επιλογή για το πρώτο playthrough αν θες να το πας με την ησυχία σου. Είχαμε προσπαθήσει και με Barbarian, αλλά κάπου στον Flamelurker τα πάντα στράβωσαν. Ενώ με τον Kinght και με Soul Arrows τον έβγαλα με τη μία.
Τώρα ας μαζέψουμε φράγκα για το PS4 για να παιχτεί και το BB σε όλη του τη δόξα. Και το MGS5. Και το Final Fantasy XV. Και ο κύριος λόγος αγοράς του, το Kingdom Hearts 3 (Φεβρουάριος 2016 μπίτσιζ). Και να πάρω και νέα τηλεόραση για να τα απολαμβάνω… Φακ, θέλω χρήμα.

Βάλε και vdsl και θα είσαι κομπλέ. :smiley:

Σταμάτα μαλάκα ζηλεύω και θυμήθηκα τα νιάτα μου! :frowning: Ειδικά FFXV και KH3 πρέπει να τα δω. Τελευταία με ψήνει το MKX και το Tekken 7, αν και ξέρω πως τα γάμησαν.
Κανά DMC θα βγάλουν στο 4 ή μας τελείωσε η Capcom;

Ρε είδα let’s play στο demo του ΧV και οι υποψίες μου βγήκαν αληθινές: ΤΟ GAMEPLAY ΤΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΕ ΣΤΥΛ KINGDOM HEARTS. Μετά από τα αίσχη των XIII,XIII-2 κλπ που παίζονταν μόνα τους είναι ανάσα φρεσκάδας. Ε, και το KH3, μην τα ξαναλέω, το προσωπικά πιο πολυαναμενόμενο παιχνίδι της δεκαετίας.
Τώρα για DMC δεν ξέρω, υπάρχει και η Bayonetta που είναι άξια αντικαταστάτης στο θρόνο. Αλλά αυτή η Capcom ρε πούστη, ο ορισμός των ντατσουνόγυφτων της βιομηχανίας gaming. 10 εξτρά δολάρια για να κατεβάσεις το κανονικό τέλος του Asura’s Wrath σε dlc. Επαναλαμβάνω: το κανονικό τέλος του παιχνιδιού. Όχι κάποιο έξτρα κουέστ, το κανονικό τέλος. Ή στο Street Fighter που πληρώνεις κάμποσο x τον αριθμό των παικτών απλά για να τους αλλάξεις χρώμα στη στολή. Ε γάμησέ τα ξέρω γω. Και μετά κράζουν τη Square που από τότε που συγχωνεύτηκε με την Enix απλά βγάζει μερικές (έως και αρκετές) πατάτες χωρίς να κάνει, όμως, τέτοιες βρωμιές.
Και προφανώς, τίμιο welcome back.

Και Ιγνάτιε, άλλος τα 'χει πει για το vdsl περιεκτικότατα.

[SPOILER]
[COLOR="#FFFFFF"]…[/COLOR][/SPOILER]

Ρε εξάμβλωμα, είχα προσπαθήσει 40 φορές προηγουμένως και δεν. Cut me some slack. Αλλά και πάλι ΑΙ ΑΜ Α ΠΡΙΤΤΥ ΛΕΙΝΤΥ.

Πάει και το 2. Δε θυμάμαι να έχω απογοητευτεί τόσο από παιχνίδι εδώ και πάρα πολύ καιρό. Αυτά που έκαναν το 1 ξεχωριστό εδώ έγιναν gimmicks, τα περισσότερα bosses απογοητευτικά (με κάποια αξιομνημόνευτα στο ενδιάμεσο, όπως το Chariot) και γενικότερα επιτηδευμένα πιο δύσκολο σε βαθμό αδικίας, κάτι που για το 1 δε θα το πω ποτέ. Και επιπλέον, το γελοιότερο Final boss που υπήρξε σε όλη τη σειρά. Αδιάφορη και βαρετή. Όπως το μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού. Σκέφτομαι να το σβήσω κιόλας από τον υπολογιστή, για τέτοια ξενέρα μιλάμε.

Επαιξες την πρώτη έκδοση ή το scholar of the first sin?

Sent from my XT1572 using Tapatalk

Vanilla το 'παιξα, χωρίς το οτιδήποτε επιπλέον. Φίλος που έχει τη Scholar και το παίζαμε μαζί μου είπε ότι δε διορθώνεται καθόλου η κατάσταση. Εσύ εντόπισες κάποια ποιοτική διαφορά ανάμεσα στις 2;

Όχι απλά μου έκανε εντύπωση που είπες για την δυσκολία. Το sotfs είναι ακόμα πιο δύσκολο σε βαθμό γελοιοτητας

Sent from my XT1572 using Tapatalk

Ναι το ξέρω αυτό, αλλά δεν εννοώ πως είναι σε σύνολο δύσκολο. Αλλά ας πούμε στο Shrine of Amana σιχτηρίζεις επειδή είναι άδικο (και ειδικά αν αναλογιστείς και το κωμικά εύκολο boss στο τέλος). Σε σύνολο φεύγει πολύ πιο εύκολα, αλλά όταν αποφασίζει να γίνει δύσκολο δεν το κάνει όπως στο 1, δύσκολο δηλαδή αλλά να βγαίνει με καλή στρατηγική, αλλά το παρατραβάει σε βαθμό να λες ότι δεν ήξεραν πως να επαναλάβουν αυτήν την πλευρά.

Καλά στο shrine έφυγαν πολλά γαμωσταυριδια. Οι level designers γενικά πρέπει να είναι μεγάλοι καραγκιοζηδες

Sent from my XT1572 using Tapatalk

Και αυτό είναι και το κακό εν πάσει περιπτώσει. Το 1 το θυμάμαι ολόκληρο και έχτισα μια ολόκληρη στρατηγική βάση του που σκοτώνω και ποιόν σκοτώνω για να κινηθώ πιο εύκολα. Εδώ να σκοτώνω μέχρι να εξαφανιστεί ο αντίπαλος σε περιπτώσεις σαν το Shrine, σόρι αλλά δεν το λέω δοκιμασία. Αναίτια δύσκολο και βαρετό το λέω και καθόλου ισορροπημένο ως προς τις classes. Και εκεί είναι που ξεχώριζε το 1. Όπως και να τον έχτιζες τον χαρακτήρα, αν είχες στρατηγική γινόταν. Αν όχι, ε, κάνε grind 100 επίπεδα μέχρι να μπορείς να βάλεις και μαγεία (και όχι απλά να βελτιώσεις τα stats που σε βολεύουν). Ειδάλλως σκότωνε έναν-΄΄εναν και πέθανε μέχρι να εξαφανιστούν όλοι και μετά βάζε bonfire ascetics για να συνεχίσεις το levelling σε αυτά που σε νοιάζουν.
Φαντάσου ότι Nashandra την έβγαλα με summoned ghosts και μαγεία ΚΑΙ ΔΕ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΓΙ’ ΑΥΤΟ επειδή βαριόμουν να ασχοληθώ. Είχα ξενερώσει τόσο που ήθελα απλά να το τελειώσω για λόγους ολοκλήρωσης, επειδή μου άρεσαν τα 2 προηγούμενα. Και Ancient Dragon δεν μπήκα καν στη διαδικασία να τον βγάλω επειδή δε θεωρούσα πως αξίζει τον κόπο, ενώ King Vendrick πρέπει να 'ναι το πιο γελοίο optional boss που έχει υπάρξει.

Ολα τα bosses ήταν λίγο της πλακας. Shrine, Black Gulch χερρότερα επίπεδα με διαφορά, αλλά αυτό που με εκνεύρισε περισσότερο ήταν τα απαραδεκτα DLC που δεν μπήκα καν στον κόπο να ολοκληρώσω. Εντελώς για τον πέο.
Να δούμε το DS3 τι ψάρια θα πίάσει τώρα.

Εγώ πάντως και τα 3 dlc τα βρήκα καλύτερα απ’ το main game.

Ελπίζουμε στο 3ο να γυρίσουμε σε πόρωση τύπου DS1, ιδιαίτερα ως προς το lvl design και map connectivity. Αν και προσωπικά δεν έχω και πολλές ελπίδες γιατί δυστυχώς θα χώσουν πολλά στοιχεία απ’ το απαράδεκτο (για μένα) BB.
Ελπίζω να μην ουρλιάζουν σαν μαλακισμένα και χωρίς λόγο τα bosses και μας πρήξουν τ’ αρχίδια.

το εχω ξαναγραψει…επαιξα πολυ λιγο το 2 και το παρατησα καθως δεν μου εβγαζε καθολου την γαματη ατμοσφαιρα του 1ου…

lol??

Εχω καμια εβδομαδα που ξεκινησα το πρωτο dark souls με warrior strength build. Εγω φτασει 42 level με boostαρισμα σε Vitality, endurance και strength. Πολυ εθιστικο παιχνιδι! Τωρα προσπαθω να κανω magic το claymore για να κατεβω προς The Catacombs μερια.