Spastic Ink

κραξτε οσο θελετε αλλα τους ΛΑΤΡΕΥΩ!!!

Ειναι η εννοια της παρανοιας και η μαθηματικη ακριβεια στο παιξιμο σε συνδιασμο με τις απειρες αλλαγες ρυθμων, θεματων και ιδεων γενικοτερα δημιουργουν ενα τοπιο που τους περισσοτερους τους κουραζει αλλα εμενα με τραβαει, με μαγευει!!!

Τα μονιμα μελη του γκρουπ ειναι οι… Ron Jarzombek- Guitars
Bobby Jarzombek- Drums
Pete Perez- Bass

Τωρα απο συμμετοχες…πολλες και παρα πολυ ενδιαφερουσες : Daniel Gildenlöw, Jason McMaster, Doug Keyser , Marty Friedman, Michael Manring, Jens Johansson, Sean Malone

λοιπον πειτε γνωμες…αν και ξερω…:stuck_out_tongue:

Ποιος μιλησε για κραξιμο?

υπερπολυπλοκη μπαντα και μεγαλοι καφροι

Ο Ρον Ξαρζομββεκ υπερπαρανοικα καλος κιθαριστας,τσεκαρετε το


επισης ακουστε κ τα προσωπικα του album,

οπως κ το 2ο απο Watchtower που ειχε παιξει.

+10 για το τοπικ

Ξαναμπες σε λιγες μερες και θα δεις :lol:

Παντως για μενα ειναι ενα απο τα λιγα γκρουπ που κανει κατι που πραγματικα ειναι εξωφρενικο, αγχωτικο και παρα πολυ δυσπεπτο…για μενα γκρουπ σαν και αυτα πανε την μουσικη πολυ παραπερα και πιστευω θα αναγνωριστει η αξια σε αρκετα χρονια χρονια απο τωρα…παρομοια πραγματα ισχυουν και με τους Planet X !

Το οποιο Control And Resistance ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ αλμπουμ με τους παιχταραδες Rick Colaluca, Doug Keyser και τον παρανοικο θεο τραγουδιστη Alan Tecchio!

Ρε, παράνοια οι Spastik Ink! :smiley: Αλλά τέλειοι σε αυτό που παίζουν.

Θρεντ για την μπάντα που έκανε tribute σε modem!

Ε ποιος άλλος θα το άνοιγε…

Λοιπόν, αρχίζω

:slight_smile:

Οι άνθρωποι προφανώς ξέρουν να παίζουν, επίσης προφανέστατα έχουν πολύ ελεύθερο χρόνο :stuck_out_tongue: Είναι υπερτεχνίτες αλλά δεν ακούγονται, είναι σπαστικοί (έχουν αυτογνωσία πάντως αν κρίνεις από το όνομά τους) και αγχωτικοί, ακούγονται λίγο σαν να τους έχεις βάλει νέφτι στον πωπό (τρε σικ).

τα βιντεο που “εξηγουν” πως εμπνευστηκανε το πρωτο τους αλμπουμ ειναι ολα τα λεφτα!!!

Παιχταράδες αλλά ίσως έχουν χάσει λίγο την ουσία…

Ακούγοντάς τους πάντως σκεφτόμουν να παρατήσω την μουσική! Αυτός ο Perez τι πράγματα παίζει στο “Counter and Groove in E Minor”!

Τεχνικίλα στο μέγιστο!

Αν και σε καταλαβαινω…παρολα αυτα εγω θεωρω οτι αυτοι ειναι μερος του μελλοντος της prog μουσικης! Θα χρησιμοποιησω κατι που πολλες φορες με χαλαει να το ακουω…ειναι πολυ μπροστα!!!

ΟΛΑ τους τα κομματια ειναι η ιδια απογοητευση και οχι μονο στο μπασσο…παντου!!! Ο Jarzombek αυτα που παιζει στα τυμπανα ουτε να τα φανταστω οτι θα τα παιξω δεν μπορω…RESPECT ΚΑΙ ΔΕΟΣ!!! :smiley:

Μλκ shortsman πρέπει να ακούσεις επειγόντως behold the arctopus.

Α και λίγα για τους Spastic. Ό,τι έχει μέσα Jarzombek τα σπάει.

το Blotted Science πάντως δεν τα έσπασε ιδιαίτερα.

Οκ απο τεχνικη χτυπανε κοκκινο,αλλα προτιμω Liquid Tension Experiment…

To Ink Complete το ειχα λιωσει.Το Ink Compatible δε με τρελανε.
Παικτικα ειναι εξωγηινοι,απο θεμα συλληψης ασυλληπτοι,δεν ειναι για πολλους,συστηστε τους σε ατομα που δε χωνευετε,ιδανικο για σαουντρακ σε αυτοκινητο οταν θελετε να σπασετε τα νευρα των συνεπιβατων σας.Ο,τι πρεπει για να χασεις την αυτοπεποιθηση σου ως μουσικος επισης.Αυτα τα ολιγα.

Δεν τους ξερω αλλα μου κινησατε την περιεργια και θα τους ψαξω.Απ οτι καταλαβα απευθυνονται μονο σε μουσικους ετσι;

ε, όχι. (σχεδόν) καμιά μουσική δεν απευθύνεται αποκλειστικά σε μουσικούς. απλά δεν θα ακούσεις τυπικά μέταλ τραγούδια.

Απευθηνεται κυριως σε ακροατες που δεν εχουν προβλημα με το νευρα τους, δεν εχουν περασει εμφραγμα η καποια παρομοια κατασταση! Επισης εχουν πετρινο στομαχι και δινουν 1.000.000 ευκαιριες στους υπολοιπους ανθρωπους… :stuck_out_tongue: Στους συγκεκριμενους ισως να χρειαστει να δωσει ακομη περισσοτερες ευκαιριες :lol: Τους λατρευω τους πουστηδες!!!

Ακουσα το Words for Nerds κι εχω μεινει αφωνος. 8O
Μιλαμε δεν μπορουσα να παρακολουθησω,τι ρυθμικες αλλαγες ηταν αυτες,τι παιζαν οι τυποι!!!
Οντως ιδανικοι για να απελπιστεις ως μουσικος…

somnambulist σορρυ κυριως σε μουσικους ηθελα να γραψω,λαθος διατυπωση.

ενταξει…πρωτη ακροαση σημερα του Ink complete…δεν εχω μπερδευτει περισσοτερο στη ζωη μου…τα μυαλα μου χυμενα παντου.θελω να φαω τα δαχτυλα μου για να χω καποια δικαιολογια να μην ξαναπαιξω…τους λατρεψα.παρανοια.!

Υπάρχει άλλο συγκρότημα που να έχει συνεχίσει στα σαφή χνάρια των WATCHTOWER? Με τέτοιο απολύτως επιτυχημένο τρόπο?

θα μου πείτε εντάξει, Jarzombek. Aφού δεν υπάροχουν πια WATCHTOWER έχουμε αυτό.

τσιν τσιν! παλι Jarzombek.

αρχικα.να συμφωνησω μαζι σου…και δευτερον…σε αγαπω που με εβαλες να ψαξω watchtower απο περιεργια…