Speed/Thrash Metal κυκλοφορίες

Δεν το ηξερα οτι επανενωθηκαν!!Ομως το Forward To Termination ειναι απο τα μνημεια του 80ς Thrash!!!
Aλλα γενικα ειχαν βγαλει καλους δισκους!!

χαχα ωραία τότε!! Όλοι στο πάρτυ τότε!

όσο για τους sacrifice δεν το ήξερα το νέο… καλή φάση. Το Torment In Fire είναι αρκετά καλό ( μάλιστα το πλασάρουν ως αντάξιο των πλέον κλασσικών κυκλοφοριών του primitive thrash ). Βασικά για όσους γουστάρουν Slayer οφείλουν να τους. Κομμάτια όπως το Turn In Your Grave κλπ θρασάρουν άσχημα. Βέβαια έχω μία απορία. Ο τραγουδιστής τους στο τελευταίο τους άλμπουμ “Apocalypse Inside” είχε σχεδόν ανύπαρκτη φωνή. Και από ότι είδα έχει παραμείνει ο ίδιος… Για να δούμε.

@ akis: Tους Defiance δεν τους ξέρω, πέραν κάποιων ελάχιστων κομματιών. Νομίζω ότι το τελευταίο τους άλμπουμ, που έχω ακούσει κάποια και από αυτό, πρέπει να είναι καλό… Ωραία πρόταση.

καπου τα πετυχε το ματι μου τα defiance!!
ειναι φοβερα και τα 3
και το μικρο τριβια ειναι οτι ο τραγουδιστης τους steve esquivel εκανε μετα τους skinlab!!!

Εγώ θα προτείνω, Municipal Waste,μου θυμίζουν τους Nuclear Assault

Μουνιcipal Waste is gonna fuck you all!

Άσχετο, αλλά όποτε κοιτάω αυτό το εξώφυλλο, μου έρχεται κατά νου το annihilation of civilization των Εvildead.

:smiley: :smiley:

evil dead rules!!! :smiley: :smiley:

Νταξ, δε θα ελεγα Nuclear Assault αλλα οτι σπερνουν ειναι το μονο σιγουρο! :smiley: Τουτο δω μου φερνει κατα νου τους Anthrax σε μια πιο crossover εκδοχη.

A, και το προηγουμενο τους ειναι επισης εξαιρετικο :!:

αυτοι εδω προταθηκανε?

wolfpack unleashed - anthems of resistance

αυστριακοι που δηλωνουν πορωμενοι με testament,metallica και αλλα τετοια ωραια
βεβαια τους βγαινει σε λιγο πιο συγχρονο,αλλα δεν υπαρχει προβλημα!
εχει και ενα κομματι τους στο cd του rockhard!

Κανένα σχόλιο

ωρέ signal ωραίο δισκάκι, αλλά ρε συ μου θυμίζουν ΕΝΤΟΝΑ το φετινό άλμπουμ των Abandoned ( Thrash You! ), και για αυτό τον λόγο δεν το είχα και σε μεγάλη υπόληψη. Η διαφορά βέβαια είναι ότι οι οι Abandoned ακούγονται πολύ πιο “γνήσιοι” (ή ορεξάτοι να το πω? - δεν ξέρω! ). Θα του δώσω μερικές ευκαιρίες ακόμα μιας και το πρότεινες όμως, αλλά χλωμό το βλέπω να αλλάξει η αποψή μου.

Σχόλιο: Οι Invocator θερίζουν. :stuck_out_tongue:

καλα ναι
δεν προκειται για αποκαλυψη
μιλαμε τωρα για αν δεν εχεις τι να κανεις
για τους abandoned δεν εχω ακουσει,θα τους τσεκαρω

οι invocator ειναι σουπερ!!!
νομιζω δεν υπαρχουν πλεον,ε?

νομίζω πως όχι. Εγώ τους είχα αφήσει βέβαια στα 2 πρώτα τους, αλλά ο ούλβερ είπε ότι είχαν βγάλει και άλλα 2 μετά το Weave The Apocalypse, το οποίο δεν το γνώριζα. Κάπου στις πρώτες σελίδες του τόπικ όλα αυτά!

[SIZE=“2”]Legion of the Damned - Feel the Blade[/SIZE]

Μου φαινετε πιο πολυ κολλαει στις Thrash κυκλοφοριες το νεο πονημα των Ολλανδων…απο τις πρωτες ακροασεις μπορω να πω πως ο δισκος γαμαει…

καλά πότε προλάβαν να βγάλουν και αλλον δίσκο??? Το Sons Of The Jackal αρχές 07 δεν κυκλοφόρησε? ΧΑΧΑ είναι τρελλοί αυτοί οι Ολλανδοί?

Καθε χρονο βγαζουν ρε!!:lol:
Καλα κανουν ομως γιατι εχουν εμπνευση…κυκλοφορει αρχες του ετους και απο οτι ειδα θα εχει και Dvd η συσκευασια που θα τους βλεπουμε παλι να τα σπανε ολα οπως στο περυσινο Dvd!!Απιστευτη Live μπαντα!!

Παιζουν και στο Χελλφεστ πλακα πλακα. Αντε να παει καλα το πραμα να τους δουμε.:smiley: Το Sons Of The Jackal ηταν οντως πολυ καλο. :thumbup:

Και μιας και αναφερθηκαν οι Abandoned:

http://www.rocking.gr/review631.php

http://www.rocking.gr/review1337.php

…οριστε δυο reviews γραμμενα απο αγαπητους συναδελφους.:wink:

Νομιζα οτι το Hellfest ειχε σταματησει απο προπερσι.Υπαρχει ακομα?

ΖΕΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕΙ!!
ΚΑΙ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΤΟ ΦΘΟΝΟ ΠΟΛΛΩΝ ΑΠΟ ΔΩ!!!

Τον δικο μου παντως οχι[-X